Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ezzel az anyukával?

Mit tegyek ezzel az anyukával?

Figyelt kérdés

Személyesen nem ismerem , facebookon kért segítséget karácsony előtt hogy esetleg ruhát játékot tudjon a fa alá tenni. Akkor írtam neki hogyha megmondja merre lakik személyesen vinne a férjem néhány játékot, ruhákat amit kinőtt a kislányom esetleg egy kis süteményt de sajnos ez nem jött össze annyira távol lakik és férjemnek nem esik útjába. Ma rám írt hogy segítségre lenne szüksége.

Kb 18napra való élelemre (15-20kg krumpli, olaj, kenyér felvágott,tojás stb)napi 1000fttal számolva plusz sampon mosószer és 5000 ft villanyra.

Kb 25ezer forintot számolt. Ez persze nekem is rengeteg. Jelenleg már én is gyesen vagyok csak a férjem dolgozik.

Ami nekünk már nem kell de használható jó darabok azt oda adom bárkinek ingyen de pénz, főleg ennyi. Azért az kicsit húzós és mivel ismerni nem ismerem lehet nem is arra kell. Nem tudom mi tévő legyek sajnálom de azt hiszem nemet kell mondjak.

Mondtam megbeszélem a családommal de nem fogom párom sem egyezne ebbe bele. Jól döntök?


2020. jan. 20. 11:25
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Mi kötelez arra, hogy egyáltalán válaszolj erre a kívánságlistára?
2020. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Semmit ne tegyél vele. Én ignorálnám, ha még egyszer írna, tiltanám. Esetleg az adott csoportban, ahol összefutottunk, jelezném ezt a problémát az adminnak.


Írtam itt még egy csomó mindent (pl a 20 kiló krumpliról 18 napra?), de nem akarom elemezgetni, mert elég nyilvánvaló, hogy csak lehúzás a dolog.

Szóval Maradj távol tőle.

2020. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Így biztosan nem adnék pénzt egy idegennek. Egyáltalán hogy talált meg?
2020. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem egy tízes is elég. Megadjam a számlaszámom?

Amúgy te ilyen buta vagy?

2020. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Hűűha, van pofa. Ha szükségem van valamire, azért nem így csinálnám.

Személyes elvitelnek vagyok a híve egyébként én is. Legutóbb hatalmasat csalódtam, karácsony előtt jól bevásároltam, sajnáltam, mert már a lányát nem tudta elvileg ellátni a kaja nélküliség miatt, el is vitték tőle átmenetileg. Szóval vittem az élelmiszert, hogy karácsonyra a lányát ha hazaviszik, el tudja látni. Erre mi fogad??? Vagy 15 macska!!! 4 kutya!! Bassszus.Állatbarát vagyok, de ha a gyerekemet nem tudom etetni, hát nem fogok ennyi jószágot ellátni, hét mi ez már???? Azok az állatok többet esznek mint én három nap alatt :( Nem is csoda, ha senki nem segített nki, ha ennyire hülye. Nagyon érzékeny vagyok szociálisan, igyekszek rengeteget segíteni, de egyszeűen azt látom, hogy sokan olyan buták, saját hülyeségük, szegénységük okozója. Megjegyzem különb telefonja volt, mint nekem. És olyan sok ilyet látok. Tehát mindenképp a személyes találkozó híve vagyok. Gyerekeknek viszont "kutya kötelességünk" segíteni, ha módunkban áll, ők nem tehetnek a szülők f@&zságairól. Ők neéhezzenek, ne fázzanak! Egyik sem érdemli.

2020. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Te tényleg ilyen ostoba vagy felnőtt anya lètedre? Egyáltalán minek állsz le idegenekkel a facebookon?
2020. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Jófej vagy és respekt, hogy segítenél, de elég pofátlan az anyuka, hogy így leosztja a kívánságait, jól teszed, ha nem foglalkozol vele.Főleg, hogy ha nem is ismered személyesen, akárki lehet és akármire fordíthatja a pénzt, lehet hogy kamu, főleg ha pénzt kér. Hasonló nekem is volt, bajba jutott anyuka előadta a problémáit szívszorító volt,adtam neki amennyit tudtam, másnapra már küldte az újabb kívánságokat, hogy neki gyógyszerre is kellene, meg a gyereknek ruhára, tanszerre stb., megírtam hogy nincs sajnos, utána nem jelentkezett. Húzd meg a határaidat, mert különben átvernek.
2020. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Látod, jobb, hogy nem esett útba a férjednek, mert ennek a nőnek kár is lett volna segíteni.

Óriási különbség van aközött, hogy odaadsz neki valamit ingyen, amit ti már nem használtok, vagy egy az egyben pénzt (vagy neked is pénzbe kerülő dolgot) kér.

Tiltsd le a kéregetőt és ne törődj vele.

2020. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Most ki a fene nyomott rá a piros kézre nálam. Miért zavart amit írtam?? jesszus
2020. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Írd vissza, hogy jelenleg erre neked is szükséged lenne, úgyhogy ha talál egy palimadarat, rád is gondoljon.
2020. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!