Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba mellett mikor áll...

Kisbaba mellett mikor áll vissza a párkapcsolat/házasság normális, vagy legalábbis emberi kerékvágásba?

Figyelt kérdés

Még csak egy hónapos a babánk, szóval tudom, még nagyon az elején vagyunk, viszont semmi idő nem jut egymásra a férjemmel. Próbálunk persze időt szakítani egymásra, de nem könnyű. Amíg ilyen kicsi a gyerek, nem bízom rá szívesen senkire, ráadásul tél van, nincs az, hogy odaadom anyámnak, hogy vigye ki sétálni egy órára, amíg mi elvagyunk a férjemmel.

A szexet nehéz összehozni, igazából csak szerencse kérdése, ha van egyáltalán, mert éppen nem sírt a baba. De még olyan alap dolgok sem jönnek össze, hogy közös étkezés. Nem panaszkodom, csak kérdezem, hogy ezek az állapotok kb mikor normalizálódnak?

A férjem egyébként nagyon sokat segít, de egymásra sajnos nem jut semmi időnk.


2020. jan. 27. 09:52
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem értem tényleg miért kell kiosztani :D írtam a kérdésben, hogy nem panaszkodom, csak érdeklődöm.


imádom a gyereket, természetesen mindent megteszek érte, csak úgy érzem, most kicsit szét van csúszva minden, ezért bátorkodtam megkérdezni h kinek mikor lett kicsit könnyebb. légyszíves ne oktassatok ki, semmit se tudtok rólam.

2020. jan. 27. 10:21
 12/22 A kérdező kommentje:

"Még ilyen kérdést... Van olyan, ahol sosem..."


tudom sajnos. a kérdésért meg bocsánat, tudom h rajtam kívül itt mindenkinek tökételes élete van.

2020. jan. 27. 10:23
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

2-3 hónaposan lesz napirend, de ezt ne úgy képzeld el, hogy percre pontos! Amikor a pici alszik, akkor lesz egy kis időd.

Mi mindig együtt mentünk sétálni, egy órát. Ez alatt tudtunk jót beszélgetni, mert a baba aludt. Hordoztuk is, mindenkinek jó. Így volt sok közös program, tudtunk menni múzeumba, kirándulni. Vásárolni is könnyebb volt.

Most 2,5 éves, dackorszakos, futva közlekedő torpedóromboló, és komoly kihívás egy nagybevásárlás. Múzeum vagy kiállítás kiesett egy időre. :) Most az állatkert a menő.

Az esti fektetés ideje az, ami első naptól fix. Este 7-kor vacsi, most már együtt eszünk, és 8-kor fekvés. Megszokta, gyorsan elalszik. 20.30-tól elalvásig kettesben vagyunk. :)

Legyetek ötletesek! Délutáni alvás alatt egy kis rosszalkodás, stb.

Amire nagyon figyeljetek, hogy az _intimitás_ megmaradjon. Puszik, csókok, ölelések, cirógatások, bókok, kis figyelmességek, egy kicsit húzni egymást néha, akár szóban is. Ezt meg lehet a baba mellett is.

2020. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

14es, köszönöm szépen a normális választ.

most akarok hordozót venni én is, meg a jobb idő beköszöntével én is arra számítok hogy kicsit kiszámíthatóbb lesz a dolog.

percre pontos napirendet én sem várok természetesen :)

2020. jan. 27. 10:31
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

A mi lányunk két éves de most a nehéz igazán. Férjem sokat dolgozik ha hazaer a lányunk rögtön raveti magát ha össze üljünk és beszélgetünk jön és közben furakaszik, este mire elaltatom van hogy a férjem is elalszik reggel meg beallit hozzánk 😆 hát ez a de azért megoldjuk a dolgot mert a másodikat is osszehoztuk :)

22 hkm

2020. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%

#15

☝️Nincs rossz idő, csak rossz ruha!

A babakocsira vegyél egy esővédőt. Hidegben is jó, tartja bent a meleget is. (Erre viszont nyáron is kell figyelni!) Nagy szélben is véd, akkor is érdemes használni.

Neked gumicsizma, esőkabát. Hidd el, hogy jól jön. Lesznek napok, mikor te is alig várod, hogy kimozduljatok, egy kis eső ne legyen akadály.

Hordozáshoz: hurci klub már szinte mindenhol van. Segítenek, hogy mit vegyél, mert nem olcsók a jó hordozók. Nálunk bérelni is lehet jelképes összegért, ami 1500-2000 ft/hó. Egy évre is olcsóbb, mint egy minőségi csatos. ;) Mondjuk nekünk a kendő vált be, azt olcsón tudsz venni, jó minőségben, használtan.

Ha nem tudtok kettesben lenni, akkor élveztetek, hogy hármasban vagytok! Mi pl. eleinte úgy bújtunk össze, hogy én oldalt, előttem a baba az egyik cicin, a férjem mögöttem, és az arcomhoz simulva nézte, ahogy szopizik.

Az érintés nem tilos a baba (és később a kisgyerek) előtt sem! Egy hátmasszázzsal, szájra-nyakra puszival ne várjatok, amíg alszik. Ezek sokkal fontosabbak, mint maga a szex, főleg egy gyors maszatolás két alvás közt, pláne alvás helyett. Hidd el, hogy nem maga az aktus tartja össze a házasságot. Nincs azzal semmi baj, ha egy fogzó vagy hasfájós kicsi mellett mindketten inkább aludni akartok. :)

Beszéljetek a szexről, nyíltan és őszintén, arról is, ha egyikőtök kevésnek érzi, és ebben is lehet kompromisszumot kötni!

Egy biztos. Barmi is van most, az nem marad így. Egy baba hetek alatt óriásit változik, és ezzel együtt az ő napirendje és a tiétek. Mire észbe kapsz, kézen fogva viszed az oviba. Mikor nagyon rottyon vagytok, biztassátok egymást, hogy ezt most kicsit ki kell bírni, de pár nap (hét), és vége. (Lesz helyette más probléma...)

2020. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
En inkabb ugy fogalmaznek, hogy mindig lesznek konnyebb es nehezebb idoszakok. Nehez 1 honapossal, de nehez 3 evessel is. Mas okbol. Idovel azert is lesz jobb, mert te is jobban belejossz. Jatszoszonyeg meg korai, de vehetsz, nemsokara jo lesz. En azt mondanam akkor konnyebb mikor mar tud kuszni maszni ulni. Nekem az 5.5 hosommal most kezd jobb lenni, a 3 eves meg durvan dackorszakos, vele most nehez nagyon. Ha mondjuk elviszik kicsit a nagyszulok, tiszta wellness csak a kicsivel lenni. Meg nyilvan babafuggo is. Ezert tenyleg inkabb az az igaz, h mindig kesz olyan h konnyebb es nehezebb.
2020. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

A szexet én se értem, hisz eleve 6 hétig tilos szülés után, de te tudod.


SOHA nem lesz már régi kerékvágás, ez a legbiztosabb az egészben. Hiszen te már nemcsak nő és feleség vagy, hanem anya IS. A férjed sem férfi már csak, hanem apa IS.


A lényeg, hogy mindig tudj alkalmazkodni. A gyereknek korszakai lesznek, és abba kell belerázódni, mindig jönnek újabb és újabb akadályok, feladatok, amiket több-kevesebb sikerrel megold az ember. Ebben a végeláthatatlan áramlatban igyekszik a szülő megtalálni az arany középutat, hogy mindenre jusson megfelelő idő.

Mindig az a megoldás a jó, ami nektek, hármótoknak jó. Nem anyósnak, nem a védőnőnek, sem Juliskának, hanem ami hármótoknak.

2020. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a további válaszokat.
2020. jan. 28. 15:58
 20/22 A kérdező kommentje:
Megvettem neki a jatszoszonyeget, egyáltalán nem érdekli. Ő nem olyan baba akit leteszel, és elvan, de végül is nem bánom, majd ha már tud járni, jól lefárasztom a szabadban.
2020. febr. 10. 12:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!