Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikor éreztétek úgy, hogy...

Ti mikor éreztétek úgy, hogy "MOST" gyereket szeretnék?

Figyelt kérdés

Fiatalabb koromban úgy voltam vele, hogy fel szeretném építeni a karrieremet, biztos alapokat teremteni és a biológiai órám majd úgyis szól, hogy szeretnék gyerek(ek)et.

Idegesítettek, még a nevetésük is zavart. Ehhez még hozzájárult a 16 évvel fiatalabb tesóm is, akit szinte én neveltem fel, amíg otthon laktam, mert anyámnak abszolút semmi türelme nincs a gyerekneveléshez.

Úgy voltam vele, hogy valami átkapcsol/szép lassan kialakul és én is elkezdek rá vágyni később. Több éves fix párkapcsolatom van, a lakás-munka is biztos alapokon áll immáron, de az ösztönök nem jeleznek. Számos barátomnak/kolléganőmnek lett már gyereke, így mostanában is rengeteg gyerek fordul meg a kezeim között, a legjobb barátnőm gyerekére még szoktam is vigyázni néha. Leülök, játszok velük, tisztába teszem, válaszolok az örökös "miért" kérdésre a nagyobbaktól, de az egész olyan közönyös... Megteszem, mert ez a kötelességem és nem akarom, hogy unatkozzon vagy a használt pelusba üljön a gyerek, de ennyi.

A gyerek többségét még most se bírom elviselni, kb 6 óra után kezd elegem lenni a gyerekfelügyelésből is. Utána feszült és ingerült leszek a közelségüktől.


Szóval a kérdés: ti éreztétek egyáltalán azt, hogy ti SZERETNÉTEK gyereket vállalni? Vagy csak ketyegett a biológiai óra/társadalmi nyomásra bevállaltátok és megszerettétek utólag?



2020. jan. 27. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Szimplán egyszer nem védekeztünk és meglett a baj. 33 vagyok, ha ez nem történik a mai napig nem lenne gyerekem és nem is akarnék
2020. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Én 33 évesen akartam először. 34 évesen szültem. Szerencsére rögtön sikerült. Imádom a kisfiam, de több gyereket nem szeretnék és más gyerekekért se vagyok oda. Régen se érdekeltek, ahogy téged. De hidd el a sajátodat imádni fogod.
2020. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Úgy vagyok, mint te. Elvagyok velük, különösebben nem is idegesítenek, de fáraszt a gyerekfelügyelet. Kb. két nap után elég.

Saját nincs és nem is szeretnék...

34/N

2020. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

29 éves vagyok..volt egy vetélésem tavaly február 14én! Nem tudtam arról a terhességről,védekeztünk. Azóta próbálom magamban rendezni hogy megtartottam volna e ha tudom,ugyanis hiába van biztos hátterem nem és nem jön a gyerek utáni vágy.

A keresztfiamra szoktam én is vigyázni,mindent megadnék a kispasiért,el is szoktam vinni anyjától sokszor programokra,vagy csak boltba elviszem míg anya pihen. (19 hós)

De nem érzem hogy nekem kellene baba.

Annyira örülök hogy stabil és mondhatni luxus életem van munkámnak köszönhetően,hogy egyenlőre fogalmam sincs mi lenne ha megszakadna a mindennapi életem. A férjem már elvált,van egx nagyobb fia aki teljesen önálló ha velünk van,nagyon érett 13 éves.

Te hány éves vagy?

Anyukám is mondta hogy már unokázna de én más nyomására csak feszültebb leszek,utálom mikor ez jön fel témaként. Tavaly voltunk esküvőn ahol a jó öreg mamikák csoportba gyülve rám szálltak hogy hogyan fogok szülni ha alig vagyok 50 kiló? Le vagy fogyva Szandika,eszel te rendesen?

Vagy amit legjobban utálok hogy a párom piszkálják miért nem "csinál" már nekem egy gyereket.

2020. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Igen, szerettem volna sajátot, egy lányunk van.

Más gyerekére nem szerettem soha vigyázni, nem nagyon látom őket aranyosnak, a saját az teljesen más.

2020. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is volt egy jó pár lány barátom akik nem szereték a gyerekeket, de mikor a nem várt beütött akkor nagyon megváltoztak, mintha a hormonok kicserélték volna őket és azóta sem értik mi volt az ellőtte. Nagyon jó anyák szeretik imádják a gyerekeiket, viszont előtte el nem tudták képzelni hogy ők gyereket vállalnak.

39f

2020. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon fiatal anyuka akartam lenni, hogy a "haverja" lehessek a gyerekemnek. Aztán amikor abba a korba értem, rájöttem, hogy azért ez nem ilyen egyszerű, kellenek anyagi feltételek is... és aztán lett egy rossz házasságom, ami végképp elvette a kedvemet a gyerekvállalástól, pedig akkor aztán rákapcsolt a társadalmi elvárás, mindenki állandóan azzal szekált, hogy mikor lesz már gyerek.

Aztán elváltam, később lett egy boldog kapcsolatom, és 5 év után lakást is vettük. Ekkor alaposan végiggondoltuk, minden oldaláról átbeszéltük, és az lett a végeredmény, hogy szeretnénk gyereket. Így 36 évesen fogok szülni (hamar teherbe estem). Hát nem éppen az, ahonnan indultam :D De legalább elmondhatom, hogy teljesen saját döntés, és nem társadalmi nyomás hatása.

2020. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Már házas voltam, de nem akartam gyereket. A növérem gyerekeit imádtam, mindenhova vittem öket. De gyereket nem akartam.


Majd megismerkedtem egy férfival, iszonyat nagy szerelem, de hát házas voltam. Majd pár hónap után egyszerüen már nem bírtuk egymás nélkül. Az elsö alkalommal úgy voltunk együtt, hogy nem védekeztünk(én mindig mindenkivel védekeztem), és miután ott feküdtünk és eszünkbe jutott, hogy nem védekeztünk, akkor mind a ketten azt mondtuk, hogy nem érdekel, ha baba lesz, söt még az lenne a legjobb. (bizony az elsö együttlétkor)

Majd elváltam, és 2 év múlva(éppen karrier építésben voltam) jött az elsö lányunk.

Most már 12 éve vagyunk együtt boldog házsságban. Egyszerüen rossz emberhez mentem férjhez elöször, és az nem stimmelt.

2020. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Ilyen, azonnal és most akarok gyereket nem volt.


7 év munka(ebből 3 év magas pozi) és 3 év házasság(7ev kapcsolat) után lett babánk. KB 1 év próbálkozás után.

De ahogy írtam, nem voltam rástresszelve, tudtam hogy szeretnék gyereket a férjemtől, aztán nem védekeztünk


Sosem voltam annyira odáig a gyerekekért, simán el tudom fogadni, ha valaki nem akar.

Én azt éreztem, hogy szeretem a férjem és nagyon jó lenne ha kettőnkből "lenne" egy új ember.

5 hónapos a lányom és persze nagyon szeretjük.


Amúgy tőlünk is folyton kérdezték, h mikor lesz már, mert ahogy írtam 3 éve voltunk együtt. Nekem fontos volt az anyagi stabilitás, mindig is inkabb racionális voltam, nem tudtam volna bevallalni egy babát "mert jajj de vágyom már rá"

2020. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Legelőször 23 éves voltam, amikor úgy éreztem, gyereket szeretnék. De nem lehetett, még nagyon friss volt a párkapcsolatom és anyagilag sem úgy álltunk. Másfél éven belül szét is mentünk (nem emiatt). Aztán a következő párkapcsolat elején is előjött ez az "anya akarok lenni" érzés, de még mindig nem volt jó az időzítés. Teltek az évek és úgy voltam vele, nem is akarok gyereket, meg már 30 év felett hova? Mindig nagy családot akartam és úgy éreztem, ez már nem adatik meg. 33 éves voltam, amikor sokat késett a menzeszem és felmerült a terhesség gyanúja. Ekkor éreztem újra, hogy gyermeket akarok és örültem volna, ha akkor teherbe esek. Persze nem voltam az, de ettől fogva tudtam, éreztem, itt az idő. Párommal meg is beszéltük, hogy ha akarunk az életben gyereket, akkor ne várjunk tovább. Igen, ketyegett a biológiai óra is. A következő évben jött össze a baba. A társadalmi nyomás nem érdekelt. Ugyan, szüleim soha nem mondták, hogy jó lenne már egy unoka, de azért voltak célzások. De soha nem foglalkoztam velük, sőt kerek-perec kijelentettem, hogy nem akarok gyereket és ne is számítsanak rá, amikor abban az időszakban voltam. Nem bántam meg, hogy édesanya lettem annak ellenére, hogy nem könnyű.
2020. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!