Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig is akartatok gyereket?...

Mindig is akartatok gyereket? Vagy idővel jött, amikor azt éreztétek, hogy az életetekhez mindneképpen hozzátartozik a család?

Figyelt kérdés
Én jelenleg úgy érzem, hogy tökéletesen boldog lehetnék gyerek nélkül. Valahogy úgy vagyok vele, hogy akarok is, meg nem is. 23 éves vagyok, ezért gondolom ez még bőven változhat, viszont ismeretségi körömben csak olyan emberek vannak (velem egykorúak), akik egyszer vmikor egészen biztosan szeretnének gyereket. Én nem ezt érzem. Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?
2016. márc. 12. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
mindig is úgy éreztem...amióta tudom hogy nő vagyok, és szülhetek, és lehet családom, azóta akartam hogy legyen :) és most nagyon boldog vagyok, második pocaklakóval.
2016. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig úgy gondoltam, hogy biztos lesz majd gyerekem "valamikor", sokára. De ezt valami rajtam kívül álló dolognak éreztem, annyira idegennek az akkori életemtől, mint mondjuk a 90 éves énemet, semmi azonosságtudat nem volt bennem. Nem vágytam rá, és ha gyereket láttam, kirázott a hideg is. :)

Aztán egyszer, 25 évesen azt álmodtam, hogy kisbabám született. Napokig úgy jártam-keltem, mint a szélütött, és akkor fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy rövidesen szeretnék családot. 2 évre rá érett be ténylegesen a dolog.

A dologhoz hozzá tartozik, hogy én tartós kapcsolatot sem akartam, egyedül képzeltem el az életemet, míg nem találkoztam a leendő férjemmel. :)

2016. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Kb 20 éves koromig voltam úgy vele hogy nekem nem kell gyerek!(Nem szeretem őket) Aztán valahogy szép lassan eljutottam odáig hogy talán mégis jó lesz majd egyszer stb 25 évesen férjhez mentem és most van egy 7 hós pici lányunk akit imádok ( de a 3-6 évesek még most is idegesítenek) Gondolom majd ez is elmúlik.

De ha később sem változik a helyzet akkor sem történik tragédia! Minden ember más, vannak akik nem vállalnak gyereket és ők így érzik teljesnek az életüket.

Nekem már akkor "babamániám" volt mikor az esküvőt terveztük! Lehet ez hozta meg az ihletet :)

2016. márc. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
18éves koromban úgy gondoltam 24 évesen öreg leszek, akkor már lesz gyerekem. Teltek a 20-as éveim kellett is volna gyerek, de jó volt függetlennek lenni, szórakozni, szép ruhákra költeni, utazgatni külföldre. Páromat 22 évesen ismertem meg, de ő se akart még gyereket. Közben a fogamzásgátló tönkretette a hormonháztartásom abba kellett hagynom. Meddő lettem, nem védekeztünk és terhes lettem. 30 vagyok és az első babánkat várjuk. Kislányom lesz. :)
2016. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is szerettem volna gyereket, de amikor hosszú távú párkapcsolatban voltam, akkor mégsem vágytam rá. Majd megismertem mostani páromat, gyerekem apját. Nála szinte rögtön tudtam, hogy vele szeretnék majd gyereket. :)
2016. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy 23 éves koromig nem. Aztán megismertem egy férfit, akivel simán bevállaltam volna.

Utólag jó, hogy nem, mert összeköltözés után nemsokkal szét is mentünk.

Most, 27 évesen már egy ideje azt érzem, nem kell gyerek, jó egyedül. Néha vigyázok az unokatesóimra (9, 3 és fél évesek), és ennyi elég is.

2016. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy gondoltam mindig, hogy nem kell gyerek. 24 éves koromban becsusszant a baba, elvetetni nem akartam, mert szerintem az gyilkosság. Soha sem voltam anyatípus, de amióta megszületett a nem tervezett babám, nem tudok nélküle meglenni. Életem legszebb ajándéka. Nem is tudom, hogy miért nem akartam korábban gyereket. ♡
2016. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sosem volt ellenemre, hogy gyerekeim legyenek. Főleg miután megismertem életem szerelmét. Összeházasodtunk és a nászéjszakánkon megfogantak az ikreink. A férjem annyira oda van értük, hogy bevállaltunk még kettő gyereket. Egy percig sem bántuk meg. El sem tudnánk képzelni az életünket nélkülük. Amikor a nagyszülőknél töltenek egy hétvégét, már akkor üresnek érezzük a lakást. Egyébként 21 évesen szültem. A férjem 25 volt ekkor.
2016. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!