Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki 3 gyerekkel se vette...

Van aki 3 gyerekkel se vette fel a csokot? Miért? Aki igen kérdeznék pár dolgot?

Figyelt kérdés
3 gyereket szeretnék ,de ugy érzem a csok nem éri meg.nem merek a követelmények miatt.anélkül veszünk házat. Igaz hogy szükséges két év folyamatos munkaviszony mindkettőnknek,nem lehet tartozás,..kocsihitel sem lehet? És hogy hiába kapnánk 10 milliót ,meg van határozva hány szobás lehet és hány négyzetméter? Nem tudunk 20- 30 milliós házakat venni főleg 3 gyerekkel. Vagy ennyire nem szigorúak a szabályok? Tudnátok tapasztalatokat írni?
2020. febr. 3. 06:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Kettesnek üzenem, Hajdú-bihar, Békés megye, Heves megye, Jasz nagykun szolnok megye. Mind olyan hely (persze vannak kivételek, pl megyeszékhely környéke, vagy ami már közelebb van pest megyehez) ahol 20 millióért palotat kapsz már. Persze a munkaert, boltba es a suliiert utazni kell majd valamennyit.
2020. febr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
20%
Oruluk, h megnevetettelek :) Kepzeld, csak a neveben hitel, ha 3 gyereked szuletik, kapsz 10 mt ingyen, amit NEM KELL VISSZAFIZETNED. Engem nem erdekel mit gondolsz es azt sem, h szerinted mi a marhasag. Majd par ev mulva, ha megszorul az orszag vagy mas lesz a vezetes vagy ha a mostani gondol egyet es visszaszedik az ingyen penzt nem kell csodalkozni. Mindenki azt csinal es gondol amit akar.
2020. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, akármit írsz akkor is hitel a babaváró.Akinek 3 vagy annál több gyereke születik annak valóban nem kell visszafizetni (ezt amúgy én is leírtam).1. a mai világban szerintem nem sokan vállalnak 3 vagy annál több gyereket, 2. még soha nem volt rá példa (vagyis én nem emlékszem olyanra) ahol az állam (tök mindegy ki van hatalmon) egy adott támogatást visszakért volna.Kérlek ird meg nekem ha te tudsz ilyenről, hogy tanulhassak, okulhassak.
2020. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mi sem vettük fel. Van egy kertes családi házunk meg egy belvárosi lakásunk, mindkettő hitelmentes. Szóval szimplán nem szorulunk rá. Több hasonló helyzetben lévő ismerős viszont felvette és befektetésnek vettek belőle ingatlant. De szvsz nem igazán éri meg a nincsteleneknek. Ha kicsit utánaszámolnak, rájönnek hogy egy olyan hitelbe kergrtik bele őket ami egyáltalán nem előnyös, plusz az elszabadult lakásárakkal rosszabbul járnak mintha 5-10 éve vettek volna egylakást rendes piaci hitelre.
2020. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: két ilyen ingatlannal könnyen mond ilyeneket az ember. Aki meg rászorul most, annak szerinted 5-10 éve volt pénze lakásra? Tény, hogy a csok is hozzájárult, hogy az ingatlanárak megemelkedtek, így valóban ugyanott van az a szerencsétlen, mint ahol a part szakad. 5-10 éve kellett volna neki 10 M hogy vehessen valami normálisat mondjuk 20ért. Most megkapná ezt a 10-et, de ami eddig 20 volt, mostmár 30-40.

Egyébként abban rohadtul nincs igazad, hogy egy piaci hitel jobb lett volna, mint ami a csokhoz jár. Mi 38 ezret fizetünk fixen. 8 M-t vettünk föl a 10ből.

Befektetésnek meg kicsit necces csok-ot felhasználni - arra a babaváró sokkal praktikusabb -, mivel a megépült vagy vásárolt ingatlanba kell, hogy bejelentve legyen az egész család. 10 évig nem lehet elidegeníteni éssatöbbi....

Szerintem tudni kell miről szól, mire kell, mennyi önerő van és mindenki maga el tudja dönteni, hogy neki bevállalható-e vagy sem. Nem jó vagy rossz alapvetően. Élethelyzet-függő.

2020. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt az elvet vallom, hogy hitel esetén ne hallgass senkire, csak a párodra, akivel vennéd.

Együtt üljetek le, beszéljétek át a lehetőségeket és a terveket. Most mennyi pénzetek van, mennyi hitel kéne, mennyi lenne egy élhető nagyságú ház a környéken, mekkora a fizetesetek, tudjátok e fizetni stb.

Három gyerekkel gyakorlatilag 10 évre kiesnél a munkából. Nagyon át kell gondolni, hiszen gyerekkel több lesz a kiadás, kevesebb lesz a bevétel és még pluszban rajon a hitel is.

Nem egyszerű kérdés, tényleg nektek kell eldonteni.

Rengeteg buktatoja van a csoknak és a babavaronak is, sokan már belebuktak. De mások meg már másodjára veszik fel a csokot, az első már törlesztve van.

Minden élethelyzet más, ti erzitek.

Én a magam részéről tudom, hogy maximum egy gyereket tudnánk normálisan eltartani és nem férne bele több, főleg egy frissen felvett hitel mellé.

De van aki lazán visszacsengeti és jól jár az ingyen milliókkal

2020. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
12%
13!Nem, nem tudok, de arra sem, hogy ekkora osszegu ingyen penzeket valaha is osztogattak volna, plane szabad felhasznalasra. Regen is volt szocpol, meg onkormanyzati lakas, de ezek a tamogatasok a mostaniak kozeleben sem jartak. En reszemrol lezartam ezt a kerdeskort, minden jogod megvan hozza, hogy mas legyen a velemenyed mint az enyem.
2020. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
22%
Nem ingyen, csak olcsó hitel... Nem kéthetik vissza.
2020. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 éve vettük fel építkezésnél. A három gyerek már megvolt- és volt saját tőke is, így csak a 10-et vettük fel, hitelt nem.
2020. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekünk már rėg megvolt még sem vetük fel CSOK mert mire berendeztünk volna kulcsre kėszre egy új ėpitėsü lakåst ara minden megtakaritåsunk sajåt tulajdonu lakåsunk åra rå ment volna.3 ėve gondolkoztunk ezen ės akkor ugy döntötünk hogy nem kell ,nem båntuk meg hogy nem vetük fől .
2020. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!