Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a férjed azt mondaná, hogy ha a szülés után letelik a 3 év, maradj otthon, ne menj vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Háztartásbeliként... Tudj a gyerekekkel foglalkozni, hozni vinni oviba/suliba őket, legyen időd a barátnőiddel össze járni stb.

2020. febr. 7. 22:19
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Utolsó évben már csak a 25500 Ft gyes van, mondjuk azt utána is megkapnád "zsebpénznek" a férjedtől, de a számlákat, bevásárlást, ruhát, mindent ő fizet amire szükség van.
2020. febr. 7. 22:22
 2/29 anonim ***** válasza:
52%

Ahhhaa...csapda! Volt egy pasim, beteg voltam, nem volt munkám. "Maradj itthon, míg meg nem gyógyulsz." Bár ne tettem volna!

Azt a csicskáztatást..., sőt a nővére is csicskáztatni akart, téglát pakolni pl.

Épp rendbejövő beteget, mert ráérek.

Gratula!

Úgy húztam el, mint a vadludak.

Én nem tenném a helyedben!

2020. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%

Megkérdezném h Normális vagy?

Engem senki ne tartson el!

Nem fogok "zsebpénzt" kérni h elmehessek a barátnőimmel valahova.

És persze nem szeretnék a cselédje sem lenni.

Számomra ez nem lenne kielégítő!

Nem érezném jól magam egy ilyen életben.

2020. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Valakinek ez elég, sőt még örül is neki. Engem nem elégítene ki az tuti. Nagyon egyszerű a válasz a kérdésedre. Ha szeretnél háztartásbeli lenni, legyél. Aztán később ha megunod még mindig mehetsz dolgozni. Ha pedig nem szeretnél hb lenni akkor ne legyél.
2020. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%

Személyiségfüggő, de én biztos nem tudnám csinálni. Mi van, ha a férjemmel történik valami és oda a keresete vagy ő maga? A munkaerőpiacon nem tapsikolnak, ha az ember 3-5-8-akárhány évet csak úgy otthon maradt, aztán térne vissza dolgozni. Ilyenkor az a baj, hogy kiesett a szakmai újításokból, és a prioritásait is megkérdőjelezik.

Egy nőnek, anyának is van mentális igénye a munkára, fejlődésre. Akinek van, az képtelen otthon ülni és főzni, házat rendezni egész nap.

A másik gond az lehet, hogy az ördög nem alszik, ha 12 év múlva apa ráun a családra, új nőt keres, anyának nagyon rossz esélye van a nulláról elkezdeni fenntartani magát,a gyerekeit a zsebpénzes évek után. Ezt még a nagyon is megbízhatónak tapasztalt férjem esetén is tartom.

2020. febr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
A gyes összegét megkapnám zsebpénznek? Ó, milyen nagylelkű ember. Pfff... Eleve az, hogy porciózza a "zsebpénzenet", mutatja, hogy mennyire kezelne egyenrangúként. Kösz, ebből nem kérnék.
2020. febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
64%
Azt mondanám, felejtse el. Én nem maradnék itthon. Engem senki ne tartson el... jaj meg majd utana as 25ezret... hát köszi nem...
2020. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%
Felnőtt embernek nem zsebpénzze van, hanem saját keresete. Ha ilyesmit előadna az én párom, úgy az arcába vágnám a zsebpénzt, hogy attól koldulna. Nem fordulna ilyen elő egyébként, nem azért tanultam, hogy aztán otthon vakarózzak, nálunk ráadásul mindkettőnknek ugyanaz a végzettségünk, nincs olyan, hogy vkinek fontosabb a munkája a másiknál. Válóok lenne különben, ha szóba jönne ilyesmi, csücsüljön ő itthon, ha úgy érzi, hogy vkinek mindenáron a tűzhely mellett kell strázsálnia, azt meglátjuk ô hogy jön ki a havi zsebpénzéből.
2020. febr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is ajánlgatta a férjem, de nem mentem bele, túl nagy kiszolgáltatottság több szempontból is. 6órában mentem dolgozni, igy van időm mindenre,és mindenkire :)
2020. febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%

Ilyet érdekes módon még csak nárcisztikus hajlamú embertől hallottam akinek szüksége volt rá, hogy függjön tőle a másik és irányítani tudja. Valahogy az egészséges lelkű férfiak arra törekszenek, hogy a párjuk is karriert építhessen, elérhesse a céljait és ne betegedjen bele a monoton háziasszonykodásba.

Szerintem az ég világon semmilyen normális ember nem fogja kibírni, hogy egész életében háztartásbeli legyen saját jövedelem nélkül és az egész élete arról szóljon, hogy mások alá rak mindent. Ilyen függésbe nem szabad belemenni. Hiába jársz el barátnőzni előbb-utóbb beleőrülsz, hogy mindig minden a gyerekek körül forog és minden munka rád marad otthon.

2020. febr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!