Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van anyámnak?

Szerintetek igaza van anyámnak?

Figyelt kérdés
A férjem válalkozó nem rég nyilt az üzlet sok pénzt tett bele és még nem olyan jövedelmező teljesen átlagosan élünk van két gyerekünk egy 3 hónapos es egy 2 éves gyerekek .A férjem van hogy nagyon sokat dolgozik reggel 8-tol este 9-10 ig .A gyerekeket sokszor kell orvoshoz vinni vagy néha besegíteni ,mikor szólok anyukámnak hogy segítsenek kocsival elvini a gyerekeket orvoshoz (nekünk nincs kocsink ).Sokszor megmomdja ott a férjed miért nem mész vele vagy ha kérem hogy tud e segíteni azt mondja ott a férjed ,mit csinál a férjed ?.Azt hiszik mert válalkozása van tele van szabadidővel és pénzel pedig nem.De a helyzet az hogy itthon vagyok sokszor 2 picivel reggeltől estig semmi segítség és csak akkor szólok nekik ha ha nincs más megoldás .Eleggé roaszul esik amugy meg eljönnek segíteni ha olyanjuk van de akkor is mondják oldja meg a férjem ne öket rángassam .
2020. febr. 9. 00:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
54%
Ennek semmi köze ahhoz h mit dolgozik a férjed. Annyirol szól az egész h mindenki magának szül, nem az anyjának. Nem lehet arra gyereket vállalni h majd a szülők segítenek. Ez nem így működik.
2020. febr. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
55%
Igaza van
2020. febr. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
70%
Nincs igaza. Az én anyukámnak soha nem teher az unoka. Most szültem és van egy 2 évesem. A férjem szintén vállalkozó sokat oda van. Ha nem szólok anyának akkor is van, hogy betoppan egy adag kajával. Az egy dolog, hogy magának szül az ember, de ha baj van pl beteg a gyerek azért igen is kell a segítség és jól jön a segítség ha van. Szóval igen, rosszul esne mindenképp.
2020. febr. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
79%
Annyiban igaza van, hogy a férjed is csinálhatna úgy, mintha lenne gyereke. Csak nem jól kommunikálja.
2020. febr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy igaza van abban, hogy a férjed is segíthetne, bár vhol érthető, hogy szeretné sínre tenni a vállalkozását.

A szüleidhez nem tudok érdemben hozzá szólni, mert nálunk nem divat nem segíteni vagy csak akkor segíteni, ha kedvem van. Pontosan azért mert itt nem feltétlen a férjről van szó, hanem a gyerekéről, az unokáiról. Ráadásul oda-vissza működik a dolog.

Ha ennyire nem akaródzik segíteni én biztos nem kérném, hogy jöjjenek, megoldanám magam. Kérdés a férjeddel beszéltél e erről?

2020. febr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
50%
Nem anyukád tehet arról, hogy egyedül vagy, hanem te meg a férjed. Én is vállalkozásból élek, az elején se dolgoztam ennyit. Kerestem megbízható embert magam mellé, és megelégedtem kevesebb pénzzel. Ha nektek ennyire fontos, hogy minél többet keressen, ilyen áron is, akkor az legyen a ti problémátok. Gondolom, anyud is látja, hogy lenne mas megoldás, mint ő...
2020. febr. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:
Szóval nem mondtam nem segít a férjem ha itthon van és van szabad ideje segít csak akkor szólok anyukáméknak ha a férjem nem tud .De mondom csak néha pár alkalom a gyerekeket kocsival orvoshoz vinni tényleg olyan nagy dolog.De tényleg ritkán szolok nekik általában taxival megyünk.Vannak olyan napok hogy húzom a lábam mégis elvagyok egyedül akkor is ezt szokta mondani ha látogatóba hívom nem jön mert ott a férjem rá nincs szükség .
2020. febr. 9. 07:32
 8/73 anonim ***** válasza:
40%
Igaza van nem a nagyszülőknek szültél. Gondolom téged felneveltek, vittek mindenhova, a tied a te gondod.
2020. febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 A kérdező kommentje:
Szerintem az ilyen mentalitású nagyszülők járnak úgy,hogy egy idő után azt veszik észre hogy hosszú évekig nem lesz az ajtó rájuk nyitva .
2020. febr. 9. 07:44
 10/73 anonim ***** válasza:
80%

Én sose szerettem ezt a "segítek,de" mentalitást. Ha nem akar, ne segítsen, de akkor ne is okoskodjon.

És ne is várja látogatóba a cuki unokákat.

2020. febr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!