Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10/1 Apgar. Írna olyan akinek...

10/1 Apgar. Írna olyan akinek hasonlóan túl alacsony apgar értékkel született a pici?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve. Lett valamilyen fejlődési rendellenessége, betegsége?
2020. febr. 16. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az apgar?
2020. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mondták el ott?
2020. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, a dokik mit mondanak? Az nagyon kevés.
2020. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
1 vagy 5 perces? Ha az 1 perces lett az 1,mennyi az 5? Nem mindegy ám! Unokanővérem ikrei közül a kislány született 2-es apgarral, de az 5 perces már 8 lett, a 10 perces 10. Nincsen semmi gond a babával.
2020. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Zárón ennyi volt Apgar 10/1.. Perc nincs odaírva

34.hétre született a babám sürgősségi császárral megindult szülés miatt, farfekvéses volt. Nem sirt fel azonnal, elszaladtak vele, aztán hallottam a hangját. Azóta kora intenzíven vagyunk (9 napja) mert vérzékeny, Kiderült hogy a szervezetem ellenanyagot termelt, valahogy nem vették észre pedig direkt szűrésen is voltam.. Nagyon el vagyok keseredve

2020. febr. 16. 09:44
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Hát basszus csak az asztalra kéne csapnod h tájékoztassanak már rendesen!

Ne itt kérdezgess! Keress egy orvost, és addig ne hagyd békén még el nem mondja h mi a helyzet.

2020. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Orvossal beszéltem! Azt mondta kiürül a szervrzetéből az anyai antitest, csak minden babánál különbözik mennyi idő. A kérdés amúgy is az volt, hogy akinek alacsony értékkel született a pici, lett e később bármilyen gond. Ezt az orvos előre nem tudja megjósolni. Nyilván más sem, hisz az alap betegség mindenhol más lehet. Szimplán érdeklődni szerettem volna hogy alakult a picikék sorsa!
2020. febr. 16. 09:55
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha ennyi szerepel a záróban, akkor az hibás vagy legalábbis hiányos. Lehet félregépelték stb. Ismerek több 1-es apgarral született gyereket. Többeknél nincs probléma (van, akit hűtötték 72 óráig szülés után), és ismerek olyat, aki halmozottan sérült. Szóval elsőkörben ki kellene deríteni, hogy pontosan hányas apgarral született és mi történt vele születés után, pl újraélesztették-e, volt-e oxigénhiányos állapot.

A mi fiunk szuper apgarral született, de elkapott egy fertőzést, nem vették észre, leállt a légzése, keringése, újra kellett éleszteni, súlyos agykárosodása lett. Nah nekünk se ezt mondták, hanem hazudtak össze-vissza, másfél év után tisztázódott mi történt.

Azt tanácsolom, hogy kérdezz rá kimondottan erre a 10/1-re. Elírás vagy valóban a 10 perces apgarja 1? És ha igen, akkor mennyi az 1 és 5 perces.

Kitartást es jobbulást!

2020. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 7-es (!) Apgarral született (ez a 0 perces érték) és a mai napig fejlesztés kell, "pedig" 5 éves.

El se tudom képzelni hogy "mit jelenthet", ha 1-es értéket kap egy baba, mert papíron ez annyit jelent, hogy hajszál híján halvaszületett, majdnem minden életjelenség nélkül.

Nekünk azt mondta a neurológus, hogy 7-es érték alatt mindenképpen utánkövetésre van szükség egy gyereknél.

(Ja a kórházi zárón semmi nem szerepelt arról, hogy oxigénhiányt kapott a lányom, pedig de)

Szóval követeld a tájékoztatást.

2020. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy hajlok arra, hogy ez az érték nektek nem a 10 perces érték, hanem az 1 perces 10-es, csak nálatok ilyen formában tüntetik fel. Akkor pedig az ég világon semmi gond
2020. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!