Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10/1 Apgar. Írna olyan akinek...

10/1 Apgar. Írna olyan akinek hasonlóan túl alacsony apgar értékkel született a pici?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve. Lett valamilyen fejlődési rendellenessége, betegsége?
2020. febr. 16. 09:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
De nem hiszem amúgy el, hogy egy 1-es apgar után nincs utánkövetés, ilyenkor 5 percenként újra kell nézni az életmentő beavatkozások ellenére is. Az én teljesen egészséges lányomnak is van 1-5-10 perces értéke, 9-10-10 az érték, picit kék volt, ezért a 9 születésekor. Viszont egyszerre szültünk egy másik anyukával ahol elakadt a baba ezért vákumozni kellett, ott 5-ös 1 perces értékkel született a kisfiú és egy órán keresztül 5 percenként ellenőrizték neki. Láttam a zárójukat, ott van mind a 12, pedig intenzívre került a kicsi. Orvosi műhiba lenne egy 1-es apgar után nem nézni tovább...
2020. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

11! Írta a kérdező, hogy azóta is intenzíven van a baba, tehát figyelik. Gondolom egyébként emiatt, hogy ez anyuka zárója. Abban meg simán lehet elírás, vagy egy másik zárójelentésből bent maradt vmi stb. Orvosi műhibák meg sajnos léteznek, sokkal több mint gondolnánk. Velünkis megtörtént. Intenzív osztályon nővérke fél órán keresztül nem.vette észre, hogy fuldoklik a gyerek...

De 34 hétre sürgősségi császárral születő, nem felsíró babának 10-es apgart adni, ahogy a 10-es válaszoló írta. Az is érdekes lenne.

Kérdező, én újra csak azt tudom javasolni, hogy beszélj az orvossal, kérdezz rá kerek-perec. Mi itt csak találgatni tudunk.

2020. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

Az 1-es Apgar azt jelenti, hogy a babát újra kellett éleszteni. Erről azért tájékoztatni kellene az anyukát.

Egy 8/9 Apgar az 1 perces és a 3 perces értéket jelenti, a 10/1 nem jelentheti ezt, hisz a baba nem sírt fel rögtön.

Az enyém légúti leszívás után sírt rendesen, pár másodpercen belül éa így is 8-as lett az első értéke.

2020. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

Előző vagyok. Azért biztos az újraélesztés, mert vagy keringése vagy legzése vagy egyik sem volt, különben nem jöhetne ki ez a szám.

Az a kérdés, mennyi ideig volt a kiemelés előtt már rosszul vagy inkább haldoklott szegény, memnyi ideig tartott az újraélesztés és közben milyen értèkei voltak (pl ha hamar lett keringése és lélegeztetés mellett jó szaturációja volt az egész más mintha 10 percig nyomták a mellkasát).

Sajnos csak az Apgar érték alapjàn nem fogsz infókat kapni.

2020. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%

10/1- én úgy tudom, hogy az első szám az egy perces a második szám az 5 perces értéket jelenti.

Az hogy lehet, hogy az egy perces érték 10, és 5 perc mulva meg 1?

Az 1-2-es értékeknél kell az újraélesztés, ott valami egészen traumatikus dolgok vannak már- én úgy olvastam.

De igazából itt mi kb mind laikusok vagyunk- tényleg a dokit kéne kérdezni.

Nekem fiaim mind a három 10/10-zel született, ennek ellenére a legkisebb így is oxigénhiányos lett egy kicsit, és már ugyan iskolás, de sok fejlesztésre járunk vele.

2020. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
66%
A nagy fiam 4/6 apgarral született, újra élesztették, ma már 20 éves de hordttam fejlesztőre elég sokkat.
2020. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Hogy vagytok? Sikerült kiderítened, hogy mi történt? Vérzékenységgel hogy álltok? Javul az állapota?

2020. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönjük szépen már sokkal jobban! Csütörtökön átkerültünk baba-mama szobába, már csak pár nap és elérjük a 2300 grammot, amivel haza engednek. Kérdeztem az orvost, azt mondta elírás, mert sem újraéleszteni nem kellett, sem semmilyen más gond nem volt a vérzékenységen kívül. Már hétfőn helyreállt a vérlemezke száma, fokozazosan ürült ki a szervezetéből sz antitest, már csak a súlya miatt vagyunk bent, de az is lassan eléri azt a szintet hogy szanaduljunk innen :) Köszönöm szépen az érdeklődést!
2020. febr. 23. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!