Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan reagálnátok, ha kapcsol...

Hogyan reagálnátok, ha kapcsolat elején teherbe esne a barátnőtök fogamzásgátló szedése mellett?

Figyelt kérdés
Én nem dolgozom még tanulok, de ő már dolgozik. 4 hónapja vagyunk együtt.

2017. márc. 9. 13:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Én világéletemben úgy éltem neki életet, hogy tisztában voltam vele, hogy nincs 100%-os védekezési módszer. Estem már teherbe viszonylag friss kapcsolatban, de onnantól kezdve, hogy szexeltünk, már ELŐRE tisztáztuk, hogyan viszonyulnánk egy esetleges váratlan terhességhez.

(Egyébként mi megtartottuk volna, de nem maradt meg.)

2017. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen rosszak manapsag a fogamzasgatlok?!
2017. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

2-es, én is épp ezen kezdtem gondolkozni.

Tizenéve élek nemi életet, használtam már többféle fogamzásgátlót, de sose sikerült véletlen teherbe esnem.

2017. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%

4 hónapja vagytok együtt.

De nem tudjuk pl hány évesek vagytok, hol éltek, ti mit szeretnétek?

2017. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Egy 4 hónapos kapcsolat nagyon friss. Nem is ismeritek ki nagyon egymást ennyi idő alatt. Bármi lehet a vége.

Ezek alapján én nem tartanám meg, főleg, hogy az apa még csak tanul. Esélyes, hogy semmi félretett pénzetek sincs. Miből nevelnétek fel egy gyereket?


Egyébként, bár nem ez volt a kérdés, de nem hiszem el, hogy tényleg ilyen könnyű teherbe esni tabletta mellett. Itt gyakorin, csak az nem esik teherbe aki gyereket akar?

Ott valamit 99%, hogy a barátnőd rontott el. Vagy kihagyott egy napot, vagy csak azt mondta, hogy szedi. Vagy pedig nem vált be neki az a fajta fogamzásgátló.

2017. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
42%
Borítékolom, hogyha megtartjátok, a gyerek egy éves kora előtt ti már nem lesztek egy pár!Tönkre teszitek három ember életét!
2017. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
79%
Három hónapja szedtem fogamzásgátlót, mikor kimaradt három nap, mégsem lettem terhes! Elég jól véd a hormonális fogamzásgátló. Lehet, a barátnőd titokban gyereket akart vagy ezzel akart téged megfogni.
2017. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Kétkedéssel fogadnám, hogy úgy szedte, ahogy a nagykönyvben írva van, de lehet, hogy csak öreg vagyok. Viszont ismerek ilyen párt, azóta házasok, most született a második gyermekük. Alakulhat jól. Bízol benne?
2017. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
50%
No vagyok, így mennék abortuszra. 4 hónap nem elég ahhoz, hogy biztos alapokon álljon a kapcsolat a gyerekvallalashoz
2017. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem tartják meg, akkor se lesznek együtt. Én legalábbis nem maradnék olyan pasi mellett (és mindegy, hány éves), aki nem vállalja a gyereket.

Igaz, én is megmondtam az összes pasimnak rögtön az elején, hogy mindent megteszek, hogy ne legyen gyerek, de ha becsúszik, mindenképp megtartom, együtt vagy külön, ne lepődjenek meg.

De soha nem mondtam senkinek, hogy ha óvszerrel nyugodtabb lenne, ne használja, mert szedek tabit! Pont azért szedem, mert ÉN akarom a védekezést a kezemben tartani, és ha elszúrom, legyen az én hibám, ne más miatt szívjak. Azt gondolom, hogy a férfinek is - ha nem akar gyereket semmiképpen - kellene ragaszkodni az óvszerhez, pont azért, hogy tudja a saját életét védeni.

(Megjegyzem, soha nem volt semmi gond, mondjuk én komolyan vettem a gyógyszert, és betéve tudtam a betegtájékoztatót.)


Kérdező, ő hiába dolgozik, ha az az egyetlen bevétel, a táppénz 60%, a csed 70%, a gyed szintén, de annak van valami maximuma is. És ugye előbb-utóbb nem fog dolgozni.

Miből?!

2017. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!