Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire készületetek a...

Mennyire készületetek a gyerekvállalásra, hogy alakítottátok az életeteket?

Figyelt kérdés

21 éves leszek most tavasszal, 24-25 éves korom körül legalább egy gyereket szeretnék már. Viszont mindenki azt mondja, akiknek erről beszélek, hogy arra nagyon fel kell készülni lelkileg, és fizikailag is. Nekem annyi célom van, hogy előtte végezzek az MSc-vel is, eljutni Bora Borára, a rio-i karneválra és egy dél-amerikai körutat megcsinálni. Azért, mert ezekre a helyekre nem mennék babával, kisgyerekkel, de amúgy nem látom lehetetlennek, hogy akár picivel is utazzunk.

Ami az életemet illeti, amin dolgoznom kéne, hogy kialakítsak egy napirendet (jelenleg van, hogy 5-kor kell keljek, máskor 11-ig alszom, stb), és egészségesebben éljek, nagyobb hangsúlyt fektessek az étkezésekre, ne csak kávét igyak kávéval, stb. De szerintem ezek kis odafigyeléssel megoldható dolgok.


Nem érzem, hogy erre éveken át aktívan kéne készülni, mégis többen úgy mondják ezt, mintha anélkül nem lehetnénk boldogok. Mert mondják, hogy előtte vigyázzak mások gyerekeire, legyek velük akár több napot egyhuzamban, de szerintem ez nem segítene azon, hogy jó anya legyek. Mert más gyerekére nem ugyanaz vigyázni, figyelni, mint a sajátomra.


Meg persze az esküvő, azt mindenképpen szeretnénk az első babánk előtt. De nem írtunk többéves terveket pontokba szedve.


2020. febr. 18. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell projekt-életet élni. Én sem bírnék úgy élni, hogy gyakorlatilag annyi az élet, hogy kivitelezzük a tervet, működtetjük a gépezetet.

Szerintem jól érzed, olyan különösebben aktívan nem kell rá készülni, legyen némi könnyen likvidálható tartalékotok, biztos kereset és lakhatás. A többi majd kialakul. Nem kell az a tonnányi cucc sem, amit összevásároltatnak az emberrel, egy kisbabának anyamell és anyaöl kell. Aztán később, ahogy nőnek, úgy lesznek egyre "drágábbak", nyilván ezt látjátok majd és úgy alakítjátok a karriert, életet.

Szerintem nagyon fontos, hogy a gyerek organikus része legyen az életnek és ne egy kolonc, ami miatt gyökerestől fel kell forgatni az életet, hogy aztán életünk végéig a gyereket hibáztassuk, hogy őmiatta nem lettünk világhírűek meg Nobel-díjasok. Már csak ezért sem vagyok nagy barátja annak, hogy a gyerekvállalásra olyan hisztérikus aggályossággal kell készülni. De azért a jó párkapcsolat és az anyagi biztonság kell - ezek mondjuk gyerek nélkül is fontosak.

2020. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Őszintén szólva semennyire. Egy este alatt eldöntöttük, hogy jöhet és abban a hónapban már meg is fogant. Ház, autó, munkahely volt,házasok nem voltunk azóta sem vagyunk,de tervezzük,az időpont már megvan. Most 1 éves a lányunk és a kistesó úton van, viszont most át kell szervezni az életünket,mert építkezni kell, hogy legyen elég hely. Mindketten gyerekekkel dolgozunk és teljesen más a saját,mint másé. Nem lehet összehasonlítani sem. Lelkileg az jó,ha rendben vagy és az eltervezett utazásokat is érdemes megvalósítani. Egyet bánok én is,hogy a párommal a gyerek születése előtt nem voltunk kettesben több helyen, egyébként ezen kívül semmit. :) Fiatalon szültem én is 23 voltam és 24 leszek, amikor születik a második. Több babát nem tervezünk.
2020. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

Sokan rá készülnek, aztán rájönnek, hogy ők ehhez türelmetlenek stbstb.

Ha te úgyérzed, hogy készen állsz akkor majd úgyis ösztönösen fogod tudni mit kezdj egy babával. Felesleges rákészülni, mert élesben azért más mint ahogy elképzelted. Nyílván vannak dolgok amikkel tisztában kell lenni, hogy pl. Hányfokos vízbe fürdesd a gyereket, naptej nyáron, télen d-vitamin, stb.

Napirendem nekem soha nem volt, gyerekkel sincs, mindig azt csináljuk amihez kedvünk van.

Ha lenne napirend az úgyis borulna mert nincs 2 egyforma nap.


Az jó, ha gyerek elött utazgatsz, kettesben a pároddal, mert utána gyerekkel jól ki kell logisztikáznod. Én is bánom, hogy nem mentem el egy-két helyre, de gyerekkel viszont elmehetünk olyan helyre ahova gyerek nélkül eszembe se jutna, pl. Disneyland.

2020. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!