Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mikor szoktatok...

Anyukák mikor szoktatok vissza a dohányzásra? Szülés után egyből vagy csak szopcsi után? Hogyan bírtátok?

Figyelt kérdés

2020. febr. 23. 14:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
31%

"Szerintem attól hogy egy anya dohányzik, nem lesz kevesebb és nem lesz rossz anya"


Pedig de.

2020. febr. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
55%

Nézegess statisztikákat arról, hogy milyen eséllyel lesz a felnövő gyerek maga is dohányos, ha dohányosok a szülei és milyen eséllyel azok, akik nem látnak ilyet a családban. Számomra ez is a jót akarok a gyereknek témába tartozik, hogy nem akarom, hogy ő is rászokjon egy ennyire egészségkárosító (és nem kevés pénzbe kerülő) szokásra. Ettől még persze akarhatsz neki minden másban jót, de hidd el hogy nincs jó üzenet a gyerek felé, még akkor sem ha nem fújod rá a füstöt és nem két percenként gyújtasz rá. De mindenki azt csinál amit akar.

Ellenben az, hogy terhesség és szoptatás alatt le tudtad tenni, azt jelzi, hogy meg tudnád állni, ha akarnád, csak nem érzed már fontosnak se a magad, se a gyereked miatt. Így meg tényleg nehéz.

2020. febr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Szopcsi 😂😂😂 édes istenem
2020. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mennyi vélemény van egy témáról.

Nem minden esetben van igazad, nagymamám és nagypapám cigiztek és ittak... edesanyám és az öccse rá se tud nézni egyikre se..


Ha az én gyermekem dohányozni fog 20 vagy 30 évesen, nem tudom megakadályozni.


Igen szopcsi. Mi a baj vele? Nem mindegy hogy ki hogy mondja?? Én szopcsinak hívom meg rajtam kívül több ezren, no mindegy.

2020. febr. 24. 17:15
 25/31 anonim ***** válasza:

Abban azért megegyezhetünk, hogy nem ideális, ha a gyerek szülei cigiznek. A cigit mint függőséget, nagyon könnyen teszik a nem gáz kategóriába - pedig az.

Plusz amit mondasz egy példa, a statisztika egy másik asztal, mivel ott nem egy családot néznek, hanem "kicsit" többet...

2020. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Természetesen nem helyeslem én sem. De akkor sem érzem magam rossz szülőnek emiatt.. persze hibát mindenki elkövet gyereknevelésből, nekem ez a hibám, de minden erőmmel azon vagyok, hogy helyes útra neveljem és igyekszem kevésbé rossz példát mutatni, hiszen ézért vállaltam gyereket. Az meg hogy fogok dohányozni soptatás után vagy nem, az majd eldől, egyelőre úgy érzem hogy fogok, de persze ez változhat. Köszönöm mindenkinek aki valaszolt!
2020. febr. 24. 19:01
 27/31 anonim ***** válasza:
Aki egyszer letette a cigit az milyen megfontolásból kezdi el újra szívni?
2020. márc. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%

Pedig hidd el rosszabb szülő leszel. Gusztustalan látni a cigiző anyukát kisgyerekkel, babakocsiban tolja vagy kézen fogva sétál vele tök mindegy. Hiába állítjátok az ellenkezőjét, nem kell ráfújni a füstöt, ahhoz, hogy letüdőzze. Minden gyerek megérdemli a tiszta levegőt.

A ruhád, a hajad, a bőröd is bűzlik, aztán majd csodálkozol, hogy a gyerek nem bújik hozzád.

Én így nőttem fel, utáltam. Nem bírom elviselni a cigibűzt még kint a szabad levegőn se. Mintha megfulladnék. Lehet a gyerekkori passzív dohányzás következménye.

Lehet lepontozni..amúgy azt se értem,hogy vagyonokat fizetnek érte az emberek és még az egészségüket is tönkreteszik önszántukból. Ha stresszes vagy, rágj mogyorót vagy rágógumit inkább. Szegény gyerekeket nagyon sajnálom, akik a bűzben nőnek fel. Végtelenül önző hozzáállás.

2020. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Nem pontozlak le, van igazság abban amit írsz.


Aki nem dohányzik és soha nem is dohányzik,annak úgyis az a véleméye, hogy soha senki ne is csinálja.


Én nem ítélem el a dohányos szülőket,de azt igen, ha ahogy leírtad,utcán vele szívja.


Nem fogom magam rossz anyának hinni, ha majd cigizni fogok,amikor a babót már nem szoptatom.


De persze aki sose cigizett,annak a szemében minden dohány anyuka rossz anyuka. Ha én se cigiztem volna soha, valószínű, nekem is ez lenne a véleményem.


Köszönöm hogy írtál

2020. márc. 2. 12:07
 30/31 anonim ***** válasza:
en vegig dohanyoztam a terhesseget, le lehet pontozni nyugodtan. a gyerek 3,10 volt egeszseges. 3 hetig szoptattam addig nem dohanyoztam ha jol emlekszem vagy csak 1-2 szalat naponta. utana meg dohanyoztam vagy 15 evig. egyszer csak ugy jott hogy egyre kevesebbet szivtam a vegen elmaradt az egesz. sose eroltettem a leszokast. kulonosebben nem erdekelt ki mit szol vagy gondol. az en testemen dontottem felole.anyam is dohanyzott es en egeszsegesen szulettem eppen 4 kg voltam. Nem nem volt cigo az anyam ertelmisegi feher no;-))) Kerdezo ne torodj a negativokkal.
2022. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!