Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tobb vagy kevesebb gyereket...

Tobb vagy kevesebb gyereket vallaltal, mint szerettel volna? (reszletes kerdes lent)

Figyelt kérdés

Azok tortenetei erdekelnenek, akik

- tobb gyereket terveztek, de kevesebb lett, ES az oka az, hogy nem akartak ujrakezdeni a gyerekvallalassal jaro elso nehezebb eveket, ejszakazadt, szulest, vagy terhesseget. Megbantatok kesobb, mikor mar nem lehetett, hogy nem vallaltatok tobbet?


VAGY


- bevallaltatok, mert ragaszkodtatok az eredeti elkepzeleseitekhez, hogy annyi legyen, amennyit terveztetek, ES mar megbantatok, megha a gyereket nagyon is szeretitek, de visszagondolva tulsagosan nehez volt?


Meseljetek, ha a fenti ket helyzetbol valamelyik fennall. 3-4 gyereket szivesen vallalnek, ha csak a terhesseg es a szules lenne, bar ezeket sem viseltem olyan jol, de az alvas, illetve az energia mennyisege, amit ket 5 ev alatti gyerek igenyel erosen elgondolkoztatott minket, pedig nyitottak lennenk alapvetoen legalabb meg egy gyerekre. De magunkat sem csinalhatjuk ki. Vajon, ha nem vallalunk tobbet, kesobb banni fogjuk? Vagy, ha bevallaljuk, hogyan fogjuk tulelni a nemalvast, meg honnan lesz ra energiank, hogy ne a tv elott nojon fel a gyerek?



#tobb gyerek
2020. márc. 1. 13:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Es persze nem a valaszokon fog mulni, hogy vegul mennyit vallalunk, de szivesen olvasnam olyanok tapasztalatait, akik hasonlo dilemma elott alltak, es mar igy, vagy ugy, de tul vannak a dontesen.
2020. márc. 1. 13:53
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
2 gyereket szerettem volna, aztán lett is 2, de a 2.on éveket vaciláltam. Oka, hogy a nagy nagyon beteges volt, sokat voltunk kórhazban, munkahelyi dolgok, párkapcsolati problémák... bőven volt ésszerű indok. De mindig hiányzott. Mindig féltem belevágni aztán tavaly azt mondtam lesz ami lesz, jöjjön. Mint ha érezte volna hogy nem jó sokáig várni hátha anyám meggondolja magát , jött is azonnal 😁 8 év van a két gyerek között és sose bánom meg, nagyon örülök, hogy belevágtunk, így teljes az életem.
2020. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2 gyereket szerettem volna. Viszont olyan rossz élményt hagyott bennem a császár (majdnem ottmaradtam) hogy nem merek mégegyszer kockáztatni.
2020. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

2 gyereket szerettünk volna.

A lányunk olyan nehéz eset (rossz evő, rossz alvó) h 4 év múlva szántuk rá magunkat a tesóra.

Az első uh kiderült hogy ikreket várok 😱

Hát nem mondom.... azért bepánikoltam rendesen!

Egyenlőre még pocakban vannak, de már nagyon izgulunk, várjuk, és félünk a dologtól így egyszerre!

2020. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Én hármat szerettem volna, de az első fiam után, aki borzasztó aktív, nagyon rossz evő és igazi kis akaratoska csak abban voltam biztos, hogy tesó lesz, de kettő már nem.

Néha bánom, hogy nincs három, de azért nem agyalok ezen. Azért fárasztó volt, bár a második gyermekünk egy nyugalom oázisa :D.

Hallgass a szívedre. Ha őszintén szeretnéd ne hátrálj meg. Ha viszont érzed, hogy valami mégis visszatart, mint engem, akkor engedd el. Két gyönyörű gyermek is mindent meg tud adni. Legalábbis nekem.

2020. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
4-et akartunk, 5 lesz. Imádjuk az egészet. 😊 Hozzáteszem, tünetmentes álomterhességeim voltak és mind a 4 gyerekem nagyon jó alvó, 6 hetes koruktól enni sem keltek fel éjjel.
2020. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
2 gyereket szerettem volna, nagyon úgy fest, hogy egy lesz. Sajnos a férjemnek olyan a munkája, hogy fixen nem lehet rá számítani. Segít amiben tud, de pl. reggel még nem tudja megmondani, hogy du el tud-e menni a gyerekért az oviba, mert munkafüggő.. avn, hogy du 2-kor sem tudja. És semmi segítségünk nincs. Nem azt mondom, hogy minden nap ha anyám vagy anyós menne érte, az mennyivel jobb lenne, de ha lenne valaki, aki bevethető, ha pl. nekem elhúzódik egy megbeszélés, vagy elmennék egy képzésre, ahonnan nem érek haza 4re, akkor nem tudok elmenni, mert a férjem nem tudja előre, tud-e menni érte. Ezt egy gyerkőcnél eljátszottuk, de mégeggyel már nem tudom :( Pedig 2 gyereket terveztünk, de így nem merem vállalni
2020. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Hármat terveztünk - egész pontosan a férjem, ő nagy családból jött, hatan vannak testvérek, én egyke vagyok. Nekem kissé meredek elképzelés volt a három, de kettőben biztos voltam. Most, hogy van már egy gyermekünk, a tesó sem biztos, illetve ha lesz is, nagyon nem most. Az oka: így teljesnek érzem az életemet. Maximális figyelmet tudok szentelni a lányomnak.
2020. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!