Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elítélendő...

Tényleg ennyire elítélendő hogy kell egy két szabad nap és szünet a gyerekeimtől?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos lányom és egy 2,5 éves fiam. A férjem dolgozik H-P 8-6ig.

Minden héten a hétvégeken egyedül megyek edzeni és a városba egy kicsit kikapcsolódni délután pedig bevásárolok. Addig az apjuk van velük. Van hogy a nagyszülők vannak velük, de az anyósom nem nézi jó szemmel amiért a 8 hónaposat is nála hagyjuk. Legutóbb valentin napra kértük meg hogy vigyázzon rájuk mert mi hosszú hétvégére mentünk egy welness hotelbe, erre minden szar anyának el lettem nevezve mivel csak ketten mentünk.

De mindenbe bele köt, pl héten 2szer járok zumbara, és akkor is az apjuk vigyáz a kicsikre. Ezt az anyós nem tudta hogy én edzésre járok, és beugrott hozzánk valamiért, és én lettem lecseszve mert hogy van bőr a pofámon hogy a szegény férjemet a kimerítő munka után nem hagyom pihenni és vigyázni kell a gyerekeire, ameddig én a s*ggemet rázom.

Érre nagyon berágtam és megmondtam hogy minden héten én vagyok a gyerekekkel, 2 hónapja sikerült visszamennem edzeni, és nekem is jár egy kis szünet a gyerekektől.

Érre jön hogy minek szültem ha nem vagyok képes velük lenni.


Tényleg ennyire szar anya vagyok hogy héti kétszer zumbazok és 1 órára az apjukkal hagyom őket, és amiért hétvégeken a reggeleimen azt csinálok amit akarok??

Vagy amiért csak a férjemmel akarom tölteni egy egy hétvégét??

Nagyon kezdem unni az anyósomtól ezt a rossz anya vagy hozzáállást...

30N, 35F


2020. márc. 4. 12:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem meg jól csinàlod, minden anyànak jàr kikapcsolódàs, ki kell szakadni a mókuskerèkbôl nem csak anya vagy de nô is.
2020. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Sokan irigyelnenek ezért. Szerintem ő is.

Legközelebb ne rá hagyd őket hanem a te szüleidre vagy bébiszitter.

2020. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Jaj basszus dehogy vagy rossz anya! Amikre eljarsz szerintem még hasznos is, az egészségednek is jót tesz, feltoltodsz, a boldog egészséges anya pedig jó anya! Ennyi.


Anyósod abból a korból származik ahol a nők gyakorlatilag tenyesz kancak voltak és ennyi volt az életük..


Szerintem ha apának nincs baja azzal hogy heti pár órát ő van a gyerekekkel, akkor nincs gond. És amúgy meg, a gyerekneveles is munka az anyának, pont mint apa munkája a munkahelyén. Ennyi.


Mi is eljarunk a férjemmel kettesben havi 2x, én edzésre járok heti 2x, apa a haverokkal megy el néha. Nekünk is beszolt anyós erre amúgy. Annyi volt a válasz, hogy természetesen ha nem ér rá, nem muszáj neki vigyázni a kicsire, hívtunk egy babysittert és ezzel le van tudva a dolog.

2020. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És a férjem ezzel rendben van, sőt ő küld hogy szombaton menjek a cukiba a csajokkal, vagy kozmetikushoz vagy akárhova. Minden szombat reggel 8-1ig egyedül vagyok. Természetesen ebben a nagy bevásárlás is benne van. A nap többi részét együtt töltjük a picikkel.
2020. márc. 4. 12:59
 5/29 anonim ***** válasza:
96%
Én is heti 2szer járok edzésre (kangoozni, anyósom szerint ugrabugra) és a heti 1 nagybevásárlás is az én programom. A helyedben be sem engedném az anyóst ha ilyen lenne velem. Mondjuk ezt nem értem, akinek ilyen anyósa van miért hunyászkodik meg előtte és nem küldi el a fenébe vagy csak legalább visszaszólna élesen. Az én anyósomnak is volt egy ilyen rövid időszaka, hogy mindenért rossz voltam, kioktatott, de nem hagytam magam, azóta normálisan áll hozzám. A férjem pedig megvédett amikor kellett. Minden anyának szüksége van egy kis kikapcsolódásra.
2020. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon jól teszed, hogy magadra is fordítasz időt és nem kellene, hogy anyós vagy bárki más miatt rosszul érezd magad. Nagyon sajnálom azokat az anyákat, akik szülés után megszünnek szinte létezni, persze segítség nélkül nehéz megoldani, de ha van segítség akkor mindenkinek így kellene véleményem szerint csinálni. Esetleg arra kellene kitalálni valamit, hogy ne anyós vigyázzon a picire, ha csak nem nagyon fontos dolgod van, mivel láthatóan nem szivesen teszi.
2020. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
Jol teszed. Kell a kikapsc. Nekem 3 eves es 7 hos. A kicsit nem tudom ejjelre es egyelore nappalra se oddadni, max par ora, mert szopik. Ilyen kicsit ejjelre amugy nem adnek meg oda. A naggyal 1 evesen kezdtuk a nagyszuloknel alvast. En heti 3x futok, meg 3 itthoni torna, bar akkor ugye nem kell rajuk masnak vigyazi. A nagyobb neha lelep a nagyszulokhoz par napra. Es nyaron tervezem h elmegyek 1-2 buliba mar😃 anya lettem nem rabszolga...
2020. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

A fiamra vigyaz szivesen de a 8 honapsra nem. Mikor viszem (minden honapban egy hetveget naluk tolt a fiam, es mindig probalom hatha a lanyomat is elvallalna , de nem...

A szukeim sajnos messze laknak tolunk ahhoz hogy naluk hagyjam oket.

2020. márc. 4. 13:08
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Azt csinálsz amit akarsz, ha van egy baby sittered, szerintem nem korrekt olyan nagyszülőre passzolni az unokákat, aki ezt nem akarja. Keress fizetett segítséget és mehetsz napi kétszer is zumbázni, ha erre van igényed. Én hétvégén a családommal vagyok, de hát nem vagyunk egyformák, ha családtag lennél furcsállnám én is, hogy nem csináltok családi programot, mert te a cukiba mész a barátnőiddel, mondjuk bele nem szólnék, mert nem vagyok olyan.
2020. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy vagy rossz anya!!!

Ha nektek a férjeddel és a gyerekeiddel együtt így jó, akkor tökéletes. Gondolom a férjed is kap néha kimenőt a mókuskerékből, nyilván neked is jár.

Én is szoktam menni, masszázsra is pl. Annyi hogy én éjszakára nem hagytam még senkire a kisfiam, 17 hónapos. Ezt mondjuk 8 hónaposan azért sem tudtam megenni mert szopizott még. De nekem erre nincs igényem csak a napközbeni pihire. Nekünk így jó, ettől se jobb se rosszabb nem vagyok.

2020. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!