Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a nyári...

Hogy oldjátok meg a nyári szünetet? Önkormányzat besegít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A dolgozó szülők hogy tudják megoldani a gyerekeik felügyeletét 2,5 hónapon át? Tudtátok, hogy törvény kötelezi az önkormányzatokat arra, hogy ingyenes táborokat biztosítsanak a dolgozó szülők gyerekei részére? Nálatok ez működik? Vagy ott is elsumákolja ezt a lehetőséget az önkormányzat és kénytelenek vagytok a 25-30 ezres táborokat kifizetni?

2019. ápr. 5. 22:12
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

[link]

Ez egy jó kis összefoglaló. Sok városban pl. csak az étkezésért fizetnek a szülők, a többi az önkormányzat feladata. Viszik mindenfelé kirándulni, strandra, játszótérre a gyerekeket, csak ezt sok helyen kispórolják a szülőket leterhelve.

2019. ápr. 5. 22:21
 2/54 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk van, de soha nem engedném oda a gyerekem.
2019. ápr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
49%

Nem onkormanyzati hanem az iskola altal szervezett taborok vannak de ez is csak 1 honapig. Ide nem kuldom akkor sem ha ingyenes. A gyerekek omlesztve az udvaron vannak egesz nap, ennyi a felugyelet.

2 hetes napkozis foci taborba megy a fiam, ez kb 15 ezer lesz. 3x etkezes minden mennyisegben foci es ket penteki napon

strandolnak.

5 napos ottalvos honvedsegi taborba 9500ft

8 napos brazil foci taborba is megy a balatonra, ez dragabb 60 ezer lesz.

2019. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
80%
A legtöbb városban van ingyenes napközis tábor. Zalaegerszegen biztos van.
2019. ápr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Ahol jó és korrekt az önkormányzat, ott nem ilyen rémes felügyeletet szerveznek, mint ahogy leírtátok, hanem nagyon jó programokat korcsoportonként, ami független az iskolától és a tanároktól. Csak azért kérdezem, mert minden szülőnek joga lenne igénybe venni az ingyenes és tartalmas napközbeni ellátást, amire megvan a pénz, de mégis nagy a hallgatás erről, pedig a szülők rémálma a nyári szünet. Gondolom senki nem fizetne ki 25-30 ezreket egy hétre, ha ugyanolyan jó szolgáltatást kaphatna ingyen, helyben.
2019. ápr. 6. 05:32
 6/54 anonim ***** válasza:
57%
Nem okoz gondot a fizetős tábor, nem engedném ingyenesbe a gyerekem, szoktam látni kik kerülnek be, isten ments, hogy ott legyen a gyerekem. Nem vagyok előítéletes, de mikor egy 7 éves gyerek 10 percig káromkodik egy levegővétellel, az nem hinném hogy jó közeg egy normálisan nevelt gyereknek. Pluszban nem a dolgozó gyerekeket rakják oda hanem azokat akiknek amúgy nem megoldott a nyári étkeztetése.
2019. ápr. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
80%

20 éve mikor gyerek voltam, voltak ilyen napközis táborok.


Egyszer engedett anyám, a nagyobb gyerekek megverték a kissebbeket( köztük engem is)


A felügyelők kinn cigiztek a szemétégető mellett.


Anyám soha többet nem engedett.


Azok után minden nyáron a nagyszülők vigyáztak rám.


Soha nem fogom a gyerekemet napközis táborba engedni.

2019. ápr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk (Pécs) is van ilyen tábor, a fiam ugyan nem volt, de sok osztálytársa igen, és nagyon szerették, a szülők is csak jókat meséltek róla. Mi szerencsére meg tudtuk oldani, amíg szükség volt rá, most meg már nem kell felügyelet.
2019. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk van ilyen tábor,nem ingyenes,de igen kedvező áru,én nem engedtem tavaly a gyereket.4 táborban volt tavaly,mind fizetős volt 25-35 ezer/ hét....
2019. ápr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
34%

Csak halkan jegyezem meg, a gyerek felügyeletének megoldása a szülő feladata. Nem az önkormányzat, nem az állam, nem más, csak és kizárólag a szülők feladata. 44 vagyok, már az én időmben is 12 hét volt az iskolai szünet, ergo nem érthet egy szülőt se váratlanul, hogy -nyáron bizony nincs iskola.

Az önkormányzati felügyelet azoknak a gyerekeknek lett kitalálva, akik a létminimum alatt élnek, egyszülős háztartás van és anyagilag lehetetlen nálunk a felügyelet megoldása. Az átlag szülőnek nem kellene , hogy anyagilag vagy időben problémát okozzon a gyerek felügyelete. 20 nap a minimum szabadság, ez az életkorral emelkedik, de így is a 20 nap ah egészen pontosan 4 hét. Anyuka kivesz 3 hetet, apuka kivesz megint 3 hetet, az 6 hét, egy hetet kivesznek közösen, mert ugye csak kellene együtt is kenni, az már 7 hét. A maradék 5 hétre lehet tábort szervezni, lehet a nagyszülőkhöz, rokonokhoz menni, ha okosak a szülők, akkor már réges régen megoldottak a gyerekek barátainak a szüleivel a cserefelügyeletet. Egyedül neveltem a gyerekemet, de sosem volt önkormányzati táborban

2019. ápr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!