Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Szólnátok valamit vagy hallgatnátok?

Figyelt kérdés
10 napja szültem. Anyósom mondta, hogy szeretne eljönni az unokájához. Mondtam a férjemnek, hogy oké, jöjjön, de mondja meg, hogy csak egy éjszakára, mert épp felújítás alatt van a házunk és nagyon nincs hely. Ha készen leszünk, akkor jöjjön több időre, de most ez van. Sajnos nem mintaszülők. Alig keresik a férjemet, a terhességem alatt egyszer érdeklődtek csak, hogy mi van velünk, szinte semmilyen kapcsolat nincs közöttünk. Erre tegnap megjelentek mindketten nálunk, apósom és anyósom is és szóba sincs, hogy mikor mennek haza. Én eléggé kiakadtam és kérdeztem a férjemet, hogy nem mondta az egy éjszakát és erre közli, hogy szégyellte. Nem tudok velük mit kezdeni egész nap, férjem dolgozik holnap is és nekem kell szórakoztatnom őket. Túlreagálom? Ti mit tennétek?
2017. nov. 10. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Próbàlj megnyugodni!Túl leszel rajta.Foglalkozz a babàddal,ne figyelj ràjuk.Kitartàs.

( Én tombolnék nagyon nagyon amúgy,és a férjem nem tenné zsebre,amit kapna )

2017. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Kérdezz rá, hogy meddig maradnak. Te vagy a ház úrnője.

Nem kell őket szórakoztatni. Nyugodtan menjen haza, ha unatkozik.

Egyébként mi van, ha megsértődik? Nem vesztesz vele semmit. Legalább nem eszi őket napokig ott a fene.

2017. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Megkérdezném, holnap még itt ebédelnek, vagy már délelőtt készülnek haza? A főzés miatt... ha azt mondják, hát még szeretnénk... akkor a mondatot be se fejezze, vágj bele: nem kell ebéd után segíteni mosogatni, köszönöm, nyugodtan menjenek haza, a férjemmel úgyis biztos megbeszélték, hogy a felújítás miatt egy napnál többet most nem tudunk vállalni, megleszünk mi a babával, szóval 2 óra körül indulnak?
2017. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Én örülnék mint segitségnek :) lehet mosni főzni takaritani, babát ringatni, nem negativ oldala van a latogatoknak csak te nezed ugy
2017. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
Én eleve nem mentem volna hozzá egy papucshőshöz, pláne nem szültem volna neki.
2017. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Hát én szülés után 10 nappal nagyon komolyan kiakadtam volna, ha valaki 1,5-2 óránál több időre jön látogatni. Folyt belőlem lent is fent is minden :/

Megmondanám a férjemnek, hogy vagy mennek haza, vagy fogom a babát és elhúzok a szüleimhez. Nem kell megtenni, elég, ha csak ennyit mondasz neki.

Azért olyan jó, mikor egyesek így beköltöznek, nem is tudom mit gondolnak, de tényleg.

2017. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

En ezt nem ertem. Miert fel ennyi meny az anyosektol?? Miert nem mondod meg udvariasan, hogy ne haragudjatok de faraszto nekunk a tobbnapos vendegseg, mikor indultok holnap haza? Nem kell tuldramatizalni, felnott ember vagy.

Raadasul immar valakinek az anyja, hogy fogsz kiallni erte, ha magadert sem tudsz?

2017. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmentek már? De válaszolva, persze hogy szólnék, ahogy vki más is írta, én sem nagyon bírtam a vendégeket 2óránál tovább. Nem is értem, ezt hogy gondolták. Meg a férjed, hogy elmismásolja ezt a nem annyira lényegtelen részletet...
2017. nov. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mindenképp szólnék, olyan nálam szóba se kerülne h jön itt alvós vendég és nincs megbeszélbe mikor megy haza.

Beszéld meg velük mindenképp.

2017. nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik ma este hazamennek. Remélem nem jön közbe semmi. A férjem szerint kibírjuk még ezt a mai napot. Igen ám, de mondtam neki, hogy ő nyilván kibírja, mivel itthon sincs, csak este jön meg munkából. Ha elmennek szerintem nagyon össze fogunk veszni emiatt. Amúgy teljesen normálisan viselkednek magukhoz képest, örülnek az unokájuknak, de alig beszéltünk életünk során, annyira nehéz, kellemetlen az egész helyzet.
2017. nov. 11. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!