Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan választottatok nevet?

Hogyan választottatok nevet?

Figyelt kérdés
Kislany nevre lenne szuksegunk de sehogy nem egyezunk a parommal. Mar kinunkban azt csinaltuk hogy vegigolvastuk az utonevsort es kiirtum az osszes nevet ami tetszik persze egyik sem egyezet raadasul azok a nevek amiket o valasztott egyaltalan nem tetszenek es forditva . Nagyon el vagyok keseredve

2020. márc. 9. 21:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
*szal lehet,hogy önmagában úgy "naturban" egy vezeték + 1 keresztnév nem hangzik olyan jól,de még pl utána dobsz egy másikat, máris sokkal jobb lesz, dallamosabb, kicsit "csillogósabb"
2020. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Volt par kriteriumunk, legyen rovid, nemzetkozi kornyezetben hasznalhato, es ne legyen ritka. Nehezen talaltunk, vegul volt ketto a listan, egyiknel sem ereztuk, hogy ez AZ a nev, de pontoztuk a szempontjaink szerint, 5/4-et kapottmindkettonknel, es vegul ez lett. Masodjara a ferjem valasztott, elsonel azt mobdtam, hogy a nev, ami neki tetszett, mehet majd masodjara.
2020. márc. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

1. mivel a vezetéknév i re végződött - csak mással hangzóval kezdődő név

2. mivel a vezetéknév magas hangzós - így csak mély vagy vegyes lehetett

3. nincs a családban olyan név - vagyis ne legyen Kiskati vagy Julika 2

4. külföldön is értelmezhető és kimondható legyen a neve - a ly gy ty.... hangzók így ki lettek zárva

5. rövid egyszerű ha lehet ne lehessen becézni


ez alapján kb a nevek 90% ki is esett :D

2020. márc. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

ja lemaradt

6. nincs dupla keresztnév - nekem az van de a másodikat kb senki nem használja és a páromnak sem - holt felesleges második nevet adni csak a macera van vele ...

2020. márc. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
#13 detto nalunk is i-re vegzodik a vezeteknev es olyan kene amit nem lehet becezni nem asszocial semmire amivel csufolni lehetne (Zsofika - Fika). Most igy nez ki en nyertem mert tegnap delutan ota azt a nevet mondogatja a parom ami nekem tetszett legjobban, meg engem is ugy hiv :D ja es nekem is fontos hogy kulfoldon is megallja a helyet ne legyen nehez kimondani a gyereknek sem es mivel en egesz eletemben szivtam a nevem miatt mert soha senkinek nem sikerult leirnia elsore, mindif betuznom kellett (jo az egesz orazagban egyedul engem hivnak igy) a gyerekemet ettol szeretnem megkimelni
2020. márc. 10. 10:26
 16/24 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is.Neztem egy sorozatot,aban volt egy lány akinek megtetszett a neve.(nem Esmeralda,meg hasonlok)😁😅A lényeg h.néztem az anyakönyvezhető lány neveket a neten,kerestem hasonló hangzasút.Mondtam a páromnak és nagy meglepetésemre tetszett neki.Az is lett a lányunk neve.Ritka és szép név.Senki nem ismeri,nem tucat név!
2020. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Kitaláltok egyet és engdélyeztetitek. Szomszéd csajnál ez volt.
2020. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Megegyeztetek már a pároddal?
2020. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett a baba neve?
2020. ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki kislány lesz és a Tamarát választottuk. Ha mégis fiú akkor Kevin
2020. ápr. 19. 01:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!