Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A környezetetekben szemèlyesen...

A környezetetekben szemèlyesen is annyira agresszívak, bunkòk ès alulinformáltak az anyukàk, mint online?

Figyelt kérdés
Tudom, a nèvtelensèg mögè bùjva mindenkinek nagyobb a szàja, de ami itt , ès màs fòrumokon is jellemző az rèmisztő. Komolyan, ikyen hozzààllàsú emberek hogyan nevelnek gyereket?!?!
2020. márc. 9. 21:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Mondjuk az enyémben csupa értelmiségi, ráadásul főleg pedagógus barátnőm van :)
2020. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sem ilyenek az anyukabarátnőim.


Én is minap gondolkodtam el ezen, hogy itt mindenen megy a kötekedés. Tényleg elég frusztráló....

2020. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Naponta látok olyan kérdèst, ahol anyázva mennek egymásnak. Annyira dühítő! Ilyen emberek nevelnek gyerekeket? Egy dolog nem egyetèrteni, egy màsik meg àtkozòdva elküldeni a másikat :/
2020. jún. 23. 20:09
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokan élőben is ilyenek nálunk, csak nem káromkodnak, és nem végzettség függő. Egy életmódtanácsadó-pszichológus és egy sima gyermekpszichológus a legpofátlanabb a kéretlen tanácsok terén, meg se szólalok, rá se nézek, mire tanácsot ad.. de van pl bölcsödei gondozó(nyugdíjas), meg mindenfajta szakmával rendelkező, azok meg pláne, akiknek nincs gyerekük, csak hallottak, olvastak valamit, és azt hiszik csak egyfajta vélemény létezik..


Én csendes, kisebb termetű, lassan 30 éves anyuka leszek, biztos ezért mernek annyian véleményt nyilvánítani kéretlenül. Ismerek másik ilyen anyukát, akivel sokan bunkóak, neki a természete olyan, hogy úgy érzik megtehetik, visszahúzódó, kisebb, fiatalabb típus.


Ilyenkor arra gondolok, hogy milyen ember képes velük élni direkt, és a gyerekükre vajon pozitívan vagy negatívan hatnak majd.

2020. jún. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
huu én tudnék mesélni személyes tapasztalatokról. Személyesen is van 1-2 olyan bunkó kismama ismerősöm. Barátkozni nem lehet velük,mert ők a valakik,ezt így meg is mondják. Nem állnak le csak akárkivel. A közös nődokink mesélte,hogy ott a rendelőbe is hogy beszélnek velük..kb mindent tudnak stb.. és húszon éves nagyon gazdagokról beszélünk...
2020. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%

márc. 10. 12:46 írta:

"Egy elnéző mosolyon kívül mást nem kell rájuk szánni, mindenki annyit ad, amennyi benne van, náluk ez a maximum."


Van, amikor ez elég, de amikor (mint ma) olyan kérdést olvasok, hogy vígan idejön kérdezni valaki, hogy "há nem is tudom, nem baj-é, hogy én mint anyuka a kiskamasz gyerekemet alkalmazom babysitternek a bölcsishez", akkor megáll bennem az ütő, és ilyenkor már nem elég a szánakozó mosoly...

Az a bölcsődés korú gyermek életveszélyben van! És akkor jóízűen kérdéseket tesz fel, hogy "nem baj-e"... Ja, "nem baj", csak balesetet fog szenvedni a kicsi gyerek előbb utóbb, de "nem baj", á, nem...


Jóhiszeműen csak abban tudok bízni, hogy ilyenkor megint valami kamasz troll hazudozik itt a gyakorikérdéseken. Hogy ő anyuka...

Evvel nem általánosságban a kamaszokat bírálom, hanem hogy gyakran közülük kerülnek ki a legelvetemültebb trollok, és vannak azok annyira buták, hogy még büszkék is erre.

Egyébként el lehet olvasni, ott a kérdés... Többen utaltak rá, hogy a kiskamasz nem babysitter (a saját szavaikkal), erre az "anyuka" kikérte magának...


Sokszor köpni-nyelni nem tudok azon, ami online történik.


A gyakoris pontozásról meg annyit, hogy a birkaszellemet támogatja, sajnos. Ha pl szakember vagyok, akkor általában jobban látod a témát, mitn a többség, ergo el fog térni nagyban a válaszod a többségétől. Ennek az a következménye, hogy többnyire a szakértőt lepontozzák a hozzá nem értők... (Meg a trollok egy része.)

Hogy ez miért lett kialakítva, arról volna saját elképzelésem, de már elegendő morcos dologról írtam, no komment.

2020. jún. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
JAV: Ha pl szakember vagy, akkor általában jobban látod ...stb...
2020. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Gyerek veszélyeztetésnél nyissák is ki a szájukat, de nekem pl olyat szóltak be random, hogy minek puszilom meg, most a leválás időszaka van, vagy hogy te komolyan megeteted vele azt?!(dörmi) Vagy hallottam, hogy azt mondják a másik anyukának, hogy “azért konfliktuskerülő a gyereked, mert te is az vagy(kisfiú otthagyta a verekedős gyereknek a játékot)”


Tudom, hogy mindenki frusztrált a gyermekneveléstől, nekem is szorul a gyomrom, ha más úgy bánik a gyerekével, ahogy én nem tenném a sajátommal(sírnihagyás, kézcsapás, szidás, kényelmetlen de cuki jelmezbe öltöztetés)de uralkodjon mindenki magán, amíg nem okoz súlyos gondot, addig nem szabad beleszólni, akkor sem ha te épp szakmabeli vagy, senki sem kíváncsi a tanácsodra, szabad választás van.


Persze csak ilyeneknél, veszélyeztetésnél, bántalmazásnál igenis szót kell emelni akkor is, ha nem kérdeztek.

2020. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%

Kedves előző, egyet értek, csak gondolj bele, nekem egyre gyanúsabb (láttam már eleget az életben), hogy sokszor anyukának adják ki magukat egyes kamasz trollok... Ez a nem mindegy! Sokszor a stílusuk, világlátásuk miatt is gyanús, hogy kamasz troll.


És az olyanok károsak. Ugyanis a segíteni vágyók idejét rabolják.

Az ember fogja a fejét sokszor az ilyen kérdéseken, nem tudom elhinni, hogy a nagy részüket nem kamasz trollok írják, és akkor máris nem veszélyeztetésről van szó, hanem a butája inkább hazugságaik által teszteli a gyakorikérdések hozzászólóit!

"Haha, milyen vicces, hogy bedőltek, hogy aggódó anyuka vagyok, miközben csak 13 éves vagyok..."


A saját szememmel láttam régebben internet kávézókban ilyen gyerekeket, nem is titkolták! Ott röhögtek a monitor előtt, szinte vonzották mások tekintetét, hogy ők mit hangoskodnak és mulatnak olyan jól, és még volt, hogy hangosan megjegyezték "de beszpták, hogy van gyerekem, haha!"

Sőt, mobiltelón telefonbetyárkodó kamaszokat is láttam már, internet cafe-ban. Ez még régebben történt. "Jó napot, adóügy? Nos, van egy problémám, nagyon szomorú vagyok emiatt, tudna segíteni? Igen? nos, az az igazság, hogy kotont nyeltem, terhes leszek-e, és az Adóhatóság fog-e gyest nekem kiutalni?"

-és ehhez hasonlók!


Néha fogom a fejem ezeken a kamasz-troll-gyanús kérdéseken:

"Mér megint kúpot adtam a gyerekemnek, mert az orvos mindig ezt ajánlja. Ha a cumisüveget is felrakom neki, a változatosság kedvéért annak nagyobb a gyógyhatása?"

És hasonló típusok...

Ha nem kamasz troll, olyankor nem tudok, ki unatkozik ennyire, hogy rabolja a segítségnyújtó válaszolók idejét. Van, hogy maga a kérdés megfogalmazása nem gyanús, rákattintok, veszem az időt, fáradtságot elolvasni, és a kérdező kommentje végén kiderül, hogy kamu-gyanús.

És sokszor direkt úgy trollkodnak, hogy elbizonytalanodjunk: "most akkor tényleg bajban van az anyuka , hogy mit tegyen, vagy kamu a kérdés??"

2020. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Van itt is szűrő, lehet jelentgetni a kérdéseket, de 20 éve nekem is poén volt(a mobiltelefon első generációinál) a telefonbetyárkodás, na meg a cset.


A gyerekek élvezik, hogy közel állnak a felnőttséghez, ha nem látják őket. Segélyvonalaktól mi féltünk, szerintem azt nem hívnak(112), de ha trollok is, làthatja a kérdést több másik valódi anyuka, akiből majd nem válik érintett, mert megtudják a trollon keresztül is mások véleményét és talán nem teszik meg.


Ez az internet, mindenki hazudhat, semmi sem jár érte, esetleg távolabbi következményei lesznek. Én is arra tanítom majd a gyerekem, hogy senkiben sem bízhat neten, mert bárki lehet, neked sem kellene szerintem, mert egyszerűen ez egy álarcosbál, ami neten megy. Nem csak itt, anoniman, hanem a közösségi oldalakon is.


Ha hazudnak is, az információ eljut azokhoz, akik olvassák őket.

2020. jún. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!