Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lappad le egy kismama...

Hogy lappad le egy kismama hasa a szülés során?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha nagyon hülyén fogalmaztam meg a kérdést,de nem tudom, hogy szokták ezt kifejezni:)


Nos a lényeg egyszerű szavakkal a következő: amikor betolnak valakit a szülőszobára, még nagy a pocakja, mikor kijön, már nem. De mi ennek a folyamata? Onnantól kezdve, hogy elfolyik a magzatvíz, folyamatosan csökken a méh nagysága, vagy ahogy megszületik a kisbaba és a méhlepény, egyszerre "omlik be" az egész?


2010. júl. 25. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem "összeomlik hanem úgy van mintha felfújnád az arcod és mikor kifújod a levegőd(ez felel meg a szülésnek) visszaáll az arcod az eredeti állapotba.
2010. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem áll vissza az eredeti állapotára, hanem még szülés utáni 2-3 napban is olyan mintha bent felejtettek volna valakit. Persze nem olyan feszes és nagy, de attól még kerek a poci.

A méh nagysága normál esetben kb 7 cm, babával együtt kb 32 cm. Ez nem pillanatok alatt húzódik vissza, hanem napok alatt.

2010. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés.

Azért is tudok válaszolni, mert már szültem.

A hüvelyi szülés utáni dolgokról tudok nyilatkozni. Tudod, nagyon érdekes, hogy miután megszülsz, eltűnik belőled 4-5 kg-nyi felesleg. Mikor szoptat az anyuka érzi, hogy húzódik a méhe, az egész alhasa. Ez van pár hétig, a méh gyorsan regenerálja magát, kb. 1-2 hónap múlva csaknem ugyanakkora mint a terhesség kezdetekor.( a sok szoptatás hatására) Aztán egyszer csak tükörbe néz és látja, hogy lóg a hasa, jönnek fel a plusz kilók...

Régen homokzsákot tettek az anyuk hasára, hogy minél inkább a kinyúlt izmok "visszamenjenek". Ma már ez sincs. Szóval terhesség utáni 2-3 hónapban még nemigen eszmél föl egy anya/nő, de utána sok esetben sajnos látszik, hogy hiába "kiengedett lufi ", a test nem tudja visszaállítani az eredeti izomcsoportokat. DE jóhír! később felülésekkel, biciklivel, úszással simán lehet újra "emlékeztetni":)

2010. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. júl. 25. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Szülés után két nappal jött be a kórházba az öcsém meglátogatni. Nagy poénkodva megkérdezte, hogy nincs-e bent mégegy gyerek. Ugyan akkora volt a hasam, mint szülés előtt, csak puha. Nekem szép lassan visszahúzódott. Na persze nem olyanra, mint a terhességem előtt, ilyen leginkább csak a filmekben van, hiszen ott a színésznő rendszerint nem terhes, csak "ki van tömve".
2010. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!