Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a nődokit...

Mi van akkor, ha a nődokit pont akkor hívja a kismama, hogy beindult a szülés, jöjjön, mikor mondjuk az SZTK-ban rendel?

Figyelt kérdés

Nálunk, Dunakeszin, a váci dokik rendelnek.Ma mikor várakoztam a rendelőben eszembe jutott, hogy mi lenne, ha a dokinak pont most kéne rohannia a fizetős kismamához...ilyenkor mi van?Akik várakoznak, mert nem tehetik meg,vagy nem akarnak magánrendelésre járni, azok várnak?Vagy vár a kismama, aki végig fizette a pénzt és még a szülésért is kéne fizetnie?

Jó, nem olyan vészesen hosszú a rendelési idő, de úttal együtt azért eltelik pár óra, az alatt meg is lehet szülni...


2010. júl. 30. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kismama hívja akkor semmi:)

Ha a szülésznő azt mondja közel a kitolási szak akkor otthagyja a rendelést

2010. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mivel a vajudás eltart pár órát van ideje befejezni a rendelést vagy helyettesítésről gondoskodni.
2010. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hmm..tehát ha van dokim, lehet csak akkorra ér oda, mire annyi dolga lesz, hogy "elkapja" a babát, és összevarrjon, ha kell.

Ha nincs dokim, lehet hogy idegeskedek egy sort, hogy nem kerültem sorra, egy fizetős kismama miatt...

Azt hiszem a második jobb, mert az elsőnél is idegeskednék, hogy miért nincs itt már a doki, és egy csomó pénzt kifizettem...a másodiknál viszont csak idegeskedem, de nem fizettem "fölöslegesen"

:)

2010. júl. 30. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

HA nem rendel a doki hanem pl otthon van akkor se szokták sokkal korábban behívni :S

Az a tapasztalatom, hogy hiába van fogadott dokid akkor se lesz veled elejétől a végéig

2010. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor érdemesebb mondjuk szülésznőt fogadni, nem?mikor elkezdődik a szülés, bemegyek a kórházba és felhívom, akkor bejön?De ha ő is ott hagy csapot-papot, akkor ő miért kap jóval kevesebbet mint a doki?Most arra gondolok, hogy azzal indokolják, hogy a fogadott dokinak fizetni kell, hogy ott hagyja akár a vasárnapi ebédet és jön(ami persze lehet nincs is így, hiszen nem jön egyből).Persze ezzel nincs gondom, aki fogadott dokit, az fizessen.De a szülésznők lényegesen kevesebbet kapnak egy szülés után, még akkor is ha fogadottak...legalábbis az itt olvasgatottak alapján, pedig ő is otthagy mindent, nem?
2010. júl. 30. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyre gyakoribb hogy a kismamák szülésznőt fogadnak és nem orvost.

Miért kap kevesebbet? Mert az van belénkrögzülve, azt szoktuk meg :S


Nekem anno volt dokim, de a szülésznő volt szinte végig mellettem,ő vizsgált folyamatosan..stb

persze a doki is bejött párszor pár percre meg amikor már jött a baba

2010. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Újpesten ez úgy működött, hogy ha a dokit hívták akkor simán faképnél hagyta az sztk-ba várakozó kismamákat.

És legtöbbször vissza se jött. Ha a rendelés elején ment el, akkor volt,hogy csak várni kellett rá 2-3 órát. És a rendelés utolsó fél vagy egy órájára még visszajött.

2010. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!