Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire szolgáljátok ki,...

Ti mennyire szolgáljátok ki, kényeztetitek el a tizenéves gyereketeket?

Figyelt kérdés
Nekem nincs gyerekem,de sokszor ledöbbenek azon amit szülőktől hallok.Tanarkent is dolgoztam és tapasztaltam egy-két dolgot.12 éves gyerek az anyjával hámoztatja a kivit,a kérdésre fiam miért nem hámozod meg a válasz az,hogy nem tudja,hogy kell így leült vele az anyja és megmutatta.7-8 eves gyerek nem tud egyedül nagy wc-ni.A főnöknőm is meséli hazaér a munkából a fia első mondata éhes vagyok, pedig van kaja otthon készítve,a lánya otthagyja az összes mosatlan edényt,ablak tisztítást.Sok ilyen példát hallok.Amikor mi voltunk gyerekek ez nem így volt,nem vagyok olysn idős harminc egynéhány éves. Óvodában betudtuk kötni a cipőt,iskolás koromban felkeltem az óra csörgésre,betudtsm pakolni az iskolatáskába, tudtam mi a házifeladat, miből lesz felelés, felmérő...az uzsonnámról is gondoskodtam.Főleg a fiú gyerekek elkényeztetését látom,de már talán a lány gyerekek se kivételek. A munkahelyen jó hallani,hogy a kolléga eltudja látni magát, főzni is szokott magának vagy az élettársának vagy közösen főznek.Felvetődik bennem a kérdés milyen férfi lesz abból a gyerekből akit annyira elkényeztetnek attól, hogy az anyja meghámozza a narancsot nem biztos,hogy a felesége is megteszi.Igy kissé életképtelenségre nevelik a gyereket és attól,hog, otthon kiszolgálják, eltűrik ezt nem fogja mindenki az életben eltűrni.

2020. márc. 14. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen ez. Hercegeket és hercegnőket nevelnek többségében de tiszt a kiv. ugye. Mert itt vagyok pl. én, aki önállóságra nevelem majd a lányomat (még kisbaba). Nem az, hogy rabszolgát nevelek, de igenis ha takarítás van, be fog segíteni, és 7-8 évesen már készítse ő magának a szendvicsét, és takarítsa a saját szobáját. A magas, elérhetetlen, veszélyes, nehéz dologokat persze csinálom én, de már 7-8évesen tud egy gyerek port törölni, söpörni.
2020. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Itt eleve példát kellene mutatni. Nálunk alapvető, hogy munkamegosztás van. Én is főzök mosok takarítok mosogatok akár csak a feleségem. És a fiunkat is mindig bevontuk ezekbe, most ott tartunk hogy 11 évesen már be lehet engedni a konyhába egyedül és nem gyújtja fel meg valami ehetőt össze tud ütni. Most is látom, hogy sokan pánikolnak az iskola bezárás miatt, mert nincs kire hagyni a gyereket. Nálunk ez nem probléma, mert simán elvan egyedül.
2020. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen,az nagyon jó ha önállóságra van nevelve a gyerek.Később jobb lesz neki.És jó példa,hogy a férfiak is bevonhatók a házimunkába.

Persze tudok ellenpéldákat is ahol a 6éves kisgyereket is pár órára egyedül hagyták,mert nem volt aki vigyázzon rá egész nap.De megtanították neki zárja be az ajtót, bárkit ne engedjen be így amikor ment nagybácsi vagy valaki ismerős tudta őt beengedheti.Időközben ő már felnőtt és nem lett semmi baja.

2020. márc. 14. 12:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

11 és 7 évesek a fiaink.

Megvannak a saját feladataik itthon. Takarítani szombaton szoktunk,akkor ők is részt vesznek benne. Igyekszem mindig mást bízni rájuk,hogy mindent megtapasztaljanak.

Szendvicset csinálnak,ételt melegítenek,kitálalnak és utánna elpakolnak gond nélkül.

Nem szolgálom ki őket,viszont ha látom hogy valami nem megy nekik akkor segítek,mutatom,majd újra kérem próbálja meg.

Házon kívüli tevékenységet jobban élvezik.

A nagyobbik fiunk már tud a konyhában tenni venni.

Előfordult már hogy én elmentem nagybevásárlásra és mikor hazaértem a férjemmel közösen kipucolták a házat. Az ilyen "apróságok" nagyon sokat jelentenek.

2020. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
A férjem elvesztette a szüleit, mikor 6 éves volt. A nagymamája és a nagynénje nevelte fel. Mindent megcsináltak helyette, elkényeztették, neki külön főztek, kitakarították a szobáját, minden kívánságát lesték. Felnőtt férfiként van jól fizető munkája, tud főzni, elpakol, feltakarít maga után, tisztább, rendszeretőbb, mint a legtöbb nőismerősöm. Ha most megyünk anyóshoz, még mindig ki van nyalva a s..gge, de itthon nem ilyen.
2020. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de tanárként hogy lehet ilyen pocsék a helyesírásod :/??
2020. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!