Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes gyereket...

Szerintetek érdemes gyereket szülni?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, szüleim is noszogatnak és körülöttem is szinte mindenkinek van gyereke (persze nem emiatt akarnék mert másnak is van) van is párom, és kérdezik mikor akarsz gyereket szülni?

Viszont elgondolkodom néha azon, vajon érdemes ebbe a világba gyereket szülni? Ebbe a társadalomba, ebbe a közegbe?

Mert amikor én voltam gyerek, később tizenéves, teljesen más világoit éltünk, talán ennyire veszélyes, felszínes, külsőségekre menő világban nem éltünk.

Elég csak felnézni facebook-ra, ott a sok köztük hírhedt és nem ismert lány (van akit személyesen ismerek) aki legfeljebb csak 13 éves de már kirakja a pucsítós, miniszoknyás, dekoltázsos képeit, és nem egy közülük nemi életet él 12-13 évesen. Hallottam olyat ebben a korban már menő ha orálozik a fiúkkal buliban és azon versenyeznek ki tud jobban (vagy ki a legnagyobb ribi??).

A fiúk is egyre korábban kezdik a szexuális életet, náluk főleg már az számít cikinek, ha valaki még nem volt nővel és nem döngetett meg minél több nőt.

Terjed köztük a ''páva'' stílus, összességében szegényes a szókincsük, nincs stílusuk (de azt hiszik), ha nem buliban a facebook-on élik az életüket, rémisztő mennyire meg akarnak egymásnak felelni, minden hülyeséget elkövetnek csakhogy kövessék a trendet vagy megfeleljenek a haveroknak (töménytelen alkoholfogyasztás, drogok, gyakori partnercsere, trágár beszéd, ribis ill. diszkópatkány stílus), már lassan normálisnak lenni egyet jelent a lúzerséggel, az nekik már nyomi meg lúzer aki normálisan próbál élni, nem fiúzik nem pasizik vagy drogozik.

Megdöbbenek, atyaég, hova tart a világ? Amikor én voltam 12-13 éves nem igazán tudtam mi zajlik férfi és nő között, nem is érdekelt, a többi osztálytársamat sem. Játszottunk, rajzfilmeket néztünk, nem sminkeltünk, nem ittunk, normális ruhákat hordtunk, nem néztünk ki úgy mint a miniatűr felnőttek kás stílusban.

Néha attól tartok, szülök egy kislányt, és elzüllik. Én szeretnék majd jó kapcsolatot a gyerekeimmel, hogy bármit meg lehessen velem beszélni, mindent elmondjanak nekem ne titkolózzanak, és persze elmondjam nekik attól még hogy a többség ezt meg azt csinálja nem kell követni a példájukat, nem biztos az a helyes.

De azon is gondolkodom, melyik rosszabb, ha a gyerekem a beszélgetések ellenére csinálja a dolgait de nem szól róla eltitkolja véletlen jövök rá aztán ha rákérdezek ordibálás lesz a válasz, vagy ha pironkodva szégyenkezve bevallja és hallgatnom kell összetört szívvel mit csinált a gyerekem annak ellenére amit megbeszéltünk?


Szóval mit gondoltok, érdemes gyereket szülni egyáltalán? Mivel lehet tenni az ellen, hogy a leendő gyerekem züllött legyen?


Bocs a hosszúságért, muszáj volt megosztanom az aggodalmaimat.



2017. ápr. 16. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
érdemes csak nevelni kell, nem hagyni, hogy növekedjen mint a gaz...
2017. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom értelmezni a kérdést, de egyébként értem.. :)


Igen, mi még fára másztunk, játszottunk, teljesen más világ volt.

Nekünk azért van egy lányunk, mert így éreztük egésznek a családot, vágytunk rá, hogy legyen egy gyermekünk, hogy kitöltse a mindennapokat.

Nincs tuti recept a jó nevelésre, de pont ezekből a dolgokból kell meríteni, amit látsz, hogy 13 éves már pucsít, korán érnek, sorolhatnám még.... A rohanó világban is lehet bizalmas viszont kialakítani korán a gyerekkel, valahogy készítgetni az életre, ha már nagyobb lesz, vésődjenek be a szabályok, találjuk meg a középutat, stb...


Nyilván ne a társadalomnak szülj, de ha egyszer majd vágysz rá, azt érezni fogod, és akkor majd eldöntöd, hogy mit szeretnél. :) Ha meg úgy látod, hogy akkor sem, hát nem, nem látjuk egyformán a dolgokat, sőt, nem kell mindenkinek anyának lennie.

Én azt gondolom inkább, hogy erőn felül nem szabad a mai világba szülni.

2017. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Miért ne lenne érdemes?

Arra még nem gondoltál, hogy te neveled a saját gyerekedet és ha te nem neveled olyanná, mint amilyet te itt most leírtál, akkor nem lesz olyan a gyereked???

Mi is lehettünk volna ilyenek, ha a szüleink nem foglalkoztak volna velünk. Meg van nagyon sok gyerek, akikkel meg foglalkoznak a szülők és nem válnak ilyenné. Még a mai világban is.

2017. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt értem hogy foglalkozni kell a gyerekkel és talán nem megy rossz irányba....

Csakhogy akad ellenpélda is, ismertem olyan anyukát akinek a két gyereke közül (mindkettővel törődött) az egyik normális lett a másik teljesen lecsúszott és nem hallgatott senkire sem. Az anyukát kellett hallgatnom hogy jajj én nem ilyennek neveltem és nem tudja elképzelni miért lett ilyen, hogy ilyen meg olyan engedelmes gyerek volt aztán megváltozott, egyik pillanatról a másikra, csavargott, visszabeszélt, káromkodott, elkezdett drogozni, inni, balhés srácokkal lógni...Nagy fájdalom volt neki és mindent megtett visszarántsa de aki nem akarja azon nem lehet segíteni.

2017. ápr. 16. 17:07
 5/13 tttssj válasza:
35%
Nem érdemes, ahogy írtad te is undorító a mai társadalom. Huszonéves vagyok és ötvenes barátaim vanak márha ők annak tartanak engem. A régi idők jobbak voltak szívesen halgatom. Vajon mi lessz itt 20 év múlva? Nők terén pedig a harmincasokal ismerkedem aból az okból amit írtál. Gyerek nem való a mai világba. 26F
2017. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

szerinted 50 éve nem voltak rossz szülők? szerinted akik most 70 évesen lopnak csalnak hazudnak azok pl milyen példát kaptak gyermekként? Vagy az úszószövetség elnöke, aki molesztálja az úszóit? Vagy egy tanár aki pedofil? Vagy a bankrabló aki a börtönben ül? Régen is voltak/neveltek rossz embereket meg most is.


Csak most az internetnek, tv-nek, közösségi médiának köszönhetően jobban szem előtt vannak a dolgok.

utolsó, azért nem kell általánosítani, nagyon sok becsületes rendes tisztességes huszonévest ismerek. Rossz körökben mozogsz, de nem ez az általános.

2017. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

"és nem tudja elképzelni miért lett ilyen, hogy ilyen meg olyan engedelmes gyerek volt aztán megváltozott, egyik pillanatról a másikra, csavargott, visszabeszélt, káromkodott, elkezdett drogozni, inni, balhés srácokkal lógni."

Minden gyerek más. Még a testvérek is. Éppen ezért lehet, hogy az adott anyuka túlzásba vitte a féltést, a törődést és pont, hogy annyira tiltotta, óvta és féltette mindentől a lányt, hogy az inkább lázadt, mint normálisan viselkedett volna.

Senki nem mondta, hogy könnyű gyereket nevelni, de ha megtalálod az arany középutat, hogy neveld is, ugyanakkor engedd is, amennyire csak lehet, hogy élje az életét, akkor tudja, hogy mit szabad és mit nem és nem fog "elzülleni".

2017. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Azért nem érdemes mert szörnyű világban élünk. Amiket te leírtál azért nagyobb része kiküszöbölhető ha normálisabb családban nő fel, odafigyelve rá de tény hogy bármikor beránthatja egy ember valami rosszba. Én nem szülném bele a gyermekemet egy harmadik világháborúba, ráadásul a családi ágról is minden betegséget megkapna ő is ahogy én is megkaptam. Miért kínozzam vele? Én inkább hagyom a 18éves lányokat érettségi nélkül szülni... 21L
2017. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

18 évesek? az én környezetemben egy 18 éves sem szül...épp a védekezés az, ami már igen korszerű és mindenki számára elérhető ahhoz képest ami mondjuk 50 éve volt...a nők ráadásul sokkal megfontoltabbak, dolgoznak, stb, 30-50 éve voltak csak az igazi leányanyák! szóval ez igen rossz példa és durva általánosítás.

hogy a nők kevésbé vigyáznak az erkölcseikre, az a média hibája, nem kell a gyerekkel tévét nézetni, hanem foglalkozni kell vele, vagy szűrni azokat a műsorokat amiket megnézhet.

Világháború? Ugyan már, hogy jött ez? Ha arra gondolsz ami keleten zajlik, abból nem lesz világháború, az egyetlen ami miatt elgondolkodtam a gyerekvállaláson (mielőtt szültem két gyönyörű, okos és boldog gyermeket) az az imperializmus, a föld kizsákmányolása az ember mérhetetlen és esztelen fogyasztási vágya által, ami miatt rövidesen igen sok mindenről le kell majd mondania annak, akinek nincs elég pénze.

Tehát ha szülsz, akkor neveld a gyereked, hogy legyen okos, dolgozzon jól, keressen sokat, állja meg a helyét a világban. Ha ezt megtudod tenni akkor mindenképp van értelme szülni, mert egyékbént a gyerekek csodálatosak, és családban lenni/élni is csodálatos

2017. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Gratulálok.

Dolgozz, szülj, az is dolgozzon szüljön, ebből áll az élet. SEMMI másból. A kérdésre válaszoltam, azért mert nem tetszik a véleményem nem kell leszavazni, de látom itt csak ez megy. Azt hiszem nem bántottam meg senkit.


Gratulálok hogy neked ilyen szép életed van. Nem általánosítok, közeli ismerős lányok elvárják hogy eltartsák, szült egy gyereket is ezért. Nyolc általános iskolát végzett. Iskolát érettségi előtt jóval ott hagyta.


Volt osztálytársaim közül hárman szültek már. NEM a védekezés hiányáról beszéltem hanem arról hogy gyereket AKARNAK! De nem tudják miből eltartani egyedül. Kár ezen az oldalon bármire is válaszolni :'D Csak azért mert te nem vagy fiatal, és nem látsz bele az én korosztályomba, még nem kell leszólni. Én sem szültem 18évesen, korombeliek, ez nem általánosítás hanem TÉNY. Sokaknak nincs ám magyarországon karrierálmuk, nem akarnak dolgozni... (persze sokan akarnak) csak ezekről nem beszélnek. Egy GYEREK aki szül nem hiszem hogy fel tuná nevelni olyan rálátással amilyenre szükség van, én inkább elengedem.


Na de csókolom néni.

2017. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!