Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt másnak is 3,4-es TSH-ja...

Volt másnak is 3,4-es TSH-ja az első trimeszterben?

Figyelt kérdés

Nekem ennyi a TSH-m, kb. mindig ennyi volt, de ha szedtem rá gyógyszert, akkor olyan rosszul lettem, hogy úgy kellett összeszedni a földről és most a nőgyógyászom 50-es L-Thyroxint írt fel, nem is a 25-öset..

Remélem nem leszek ennél is rosszabbul, mert eléggé ki vagyok már a sok hányástól, ha még ájuldoznék is azt nem bírnám ki.. Így is van, hogy le kell üljek a földre bárhol vagyok, mert elsötétedik a világ..

Elég para egyedül otthon lenni, bármikor elájulhatok.

Hétfőtől nem dolgozik a párom a koronavírus miatt 4 hétig. Akkor nagyobb biztonságban fogom magam érezni.


A babának semmi baja nincs egyébként. Nektek is van problémátok a gyógyszerrel? Gondolom nem véletlenül tartja magát a doki a gyógyszerszedéshez, én megbízom benne, de most eléggé félek.



2020. márc. 18. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
3,8-cal estem teherbe, nem kellett szednem rá semmit, nem volt semmi baj.
2020. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a szülész is meg az endokrinológus is,hogy a tsh-nak 2,5 alatt kell lennie. Szerencsére nekem nincs bajom a Letroxtól, 5 nap 50,.2 nap 75-öt kell szednem,jelenleg 1,3 körüli a tsh. Nekem alapból Hashimoto van, lehet akinek másabb baja van,nem számít annyira ha nincs túl elszállva.

18 hkm

2020. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha Hashimotom lenne, akkor arról már tudnék? Vagyis az annyira egyértelmű, hogy gyorsan kiderül, ha az van valakinek? Tavaly volt ultrahangom és a doki azt mondta, hogy semmit nem lát, de előtte a háziorvosom is mondta, hogy nem tetszik neki a pajzsmirigyem. Remélem egyszerű kis alulműködésről van szó. Annyira nem találom vészesnek az értéket, de jobb utánanézni a dolgoknak.
2020. márc. 18. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazából egy jó endokrinológus kell,aki rendesen kivizsgál (havi laborkontroll,pajzsm.UH, fizikális vizsgálat). Okosak a nőgyógyászok ok,de nem endokrinológusok. Ha rendesen kivizsgáltak, akkor lehet biztos diagnózist felállítani. De nagyon kell rá figyelni,mert nagy gázt tud csinálni a babával is. Nehéz lesz a mostani őrületben endokrinológushoz eljutni,de próbálj meg minél előbb.
2020. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Németországban élek, eben a városban elég sok fertőzött van.. Jelenleg 80-nál több, pedig itt sem tesztelnek mindenkit, akinek tünetei vannak. A nőgyógyásznál tegnap semmi rosszat nem tapasztaltam a vírus miatt, de így jobban belegondolva.. E-mailezni fogok szerintem először valamelyik dokival, hogy mit mond ebben a helyzetben. Hátha találok egy olyat, aki segítene.
2020. márc. 19. 01:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Az oké, ha felírt 50eset,akkor is 2 hétig a felét kell(ene) szedni, h hozzászokjon a szervezeted. Bár nem értem, ha nincs igazolt pm betegséged, miért írnak ezt. T3-at és T4-et nézetett? Endokrinologus terhesség esetén soron kívül kell, h fogadjon!
2020. márc. 19. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már vettem be egy felet. :) Adok neki egy esélyt, mert végülis lehet, hogy nem úgy fogok reagálni rá, mint régen.


Annyit mondott a nőgyógyász, hogy szerinte mindenképp le kellene vinni a Tsh-t. Nem tudom, hogy a többit megnézte-e. Amikor először kaptam a háziorvostól gyógyszert ő biztosan nézett ATPO-t meg T3, T4-et. Elküldött ultrahangra. Meg kardiológiára is, mert a pulzusom nem ment 100 alá akkoriban, meg ödémám is volt kezemen, lábamon. Ekkor 22-23 éves voltam.

Érdekes volt, mert a vérnyomásom meg olyan alacsony volt, hogy valószínűleg ez okozta a bonyodalmakat később.. A kardiológusnál voltam először. Ő is azt mondta, hogy a pajzsmirigyemmel lehet valami probléma, de addig is szedjek egy mini adag béta blokkolót. Az ultrahangos doki meg olyan szinten bunkó volt, hogy meg se akarta csinálni a vizsgálatot, mert nem beszélek perfekt németül. Nem igazán értettem, hogy miért kell az egy ultrahang vizsgálathoz tökéletes német, mindig elboldogultam valahogy. Az eredményeket meg mindig átküldik a háziorvosnak és ő értékeli ki. Onnan sírva mentem haza és aztán a háziorvos mondta, hogy nem talált semmit az ultrahangos, ez jó, de azért szedjem tovább a gyógyszereket. Aztán hónapokig nem mentem vissza hozzá, mert elegem lett a dokikból. :D És bár szenvedtem, de lelkileg jobban éreztem magam.

Biztos én működök máshogy, mint a többi ember, mert egyszer a cisztáimat mentem el megnézetni (egy magyar dokihoz itt Németben), aki azt mondta, szerinte nem lehet pcos-em, mert vékony vagyok. :D Előtte 2 orvos is mondta otthon, hogy vannak cisztáim. Végül meglepődött, amikor a vérvétel kimutatta és csak aztán nézte meg. Viszont abban igaza volt, hogy stresszmentes életet érjem el valahogy és jönni fog a baba. Ez most össze is jött.

Az ödémával is voltam radiológusnál és a 2x-esére dagadt lábamra azt mondták, nem tudják pontosan mitől van és nem is olyan, mint a többi ödéma szokott lenni. :'D Én egy Alien vagyok. Szerencsére az ödéma elmúlt fél éven belül kompressziós harisnya segítségével.. és azóta nem jött vissza, de azért durva volt. Remélem a baba az apukája genetikáját fogja örökölni, neki az égegyadta világon semmi baja nincsen. :D

2020. márc. 19. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!