Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen érzés volt újra munkába...

Milyen érzés volt újra munkába állni gyed után, picit elszakadni a gyerektől?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes voltam(nem ok nélkül), 13 hetes terhes voltam amikortól nem mentem dolgozni. Szeptemberben megyek újra dolgozni, lányom akkor lesz 20 hónapos, bölcsis. Időközben megszűnt a régi munkahelyem, de szerencsére találtam újat. Nagyon fura és félelmetes belegondolnom, hogy nélkülem lesz, ráadásul nagyon messze is (45-50 perc kocsival, közelebb nem volt bölcsihely). Tudom, hogy messze még a szeptember és senki nem tudja meddig tart a járvány, de már most sokat gondolok erre.. Nagyon fog hiányozni, folyton aggódni fogok mi van vele. Nagyon rossz terhességem volt és majdnem meghaltunk szülés közben ezért nehéz elengednem, igen voltam pszichológusnál emiatt, de az alap érzés megmaradt. Közben a munkám is hiányzik, szeretnék újra dolgozni. Nem vagyok munkakerülő, otthon ülő, eltartott. Nagyon paramami lettem, ha egy nap nem pörög le előttem kb 50 potenciális veszélyhelyzet akkor egy sem. Kérlek ne forgassátok ki a szavaimat, normális tapasztalatokat szeretnék.
2020. márc. 19. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Muszaj visszamenned dolgozni ilyen koran? Kicsit ugy erzem lenezed azt aki tovabb marad otthon a gyerekevel es szabadkozol hogy 13 hetesen el kellett menned veszelyeztetettre... A masik kerdes hogy szerinted az az anyuka aki a gyerekevel otthon van eltartott, otthonulo? A te szavaiddal elve... kicsit ugralsz az erzelmeid kozott es marha nagy lehet benned megfelelesi kenyszer.
2020. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam, hanem mert itt ha bármit kérdeztem eddig mindig mindenért ellentmondásosan kioktattak. Rossz az aki otthon marad és rossz aki dolgozik, rossz aki vissza akar menni és rossz az is aki nem. Rossz anya aki folyton a gyerekkel van és rossz anya aki el mer menni kicsit mellőle és a nagyira bízza. Itt minden rossz. De nem erre irányult a kérdésem, köszi.
2020. márc. 19. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom.


Engem rohadtul nem izgat hogy a csed gyed után milyen kevés lesz a gyes! Már a terhesség előtt eldöntöttem, hogy bármi is legyen és bármennyire is lesz nehéz, mivel az életben csak 1 gyereket szülök/ vállalok a férjemmel, így megérdemlem a 3 év "pihenést" , amikor otthon leszek a gyerekkel, úgy is utána végig dolgozom az egész életem. Ennyi nekem is jár és annyival többet lehetek a gyerekemmel.

Nem tud meghatni ki mit gondol erről 😏😉😁🤔


Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mikor megy vissza dolgozni!

2020. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt gond, mikor a gyest kaptam volna előtte visszamentem dolgozni, kapom az extra gyedet a kicsi miatt. Jó hogy nem vagyok otthon és járok dolgozni a gyerekek bölcsibe. Kellett a változás. Oda mentem vissza ahol dolgoztam is.
2020. márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van itt olyan aki a kérdésre is tud válaszolni?

20 hónapra kapok kinderbetreuungsgeldet, ami az osztrák gyed. Lehetett volna 30 hónapra is, de csak maximum 2 évig lehet otthon maradni mellette. Nem az kérdeztem hogy mennyire elég nektek a gyes a 3.évben. És nem teljes munkaidőben megyek vissza, nem lesz egész nap/héten bölcsiben.

2020. márc. 20. 06:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó. Mivel sosem tervezet helikopter mamisagot, eszembe se jutott 3 évig otthon lihegni a gyerek nyakába. Ő bölcsibe ment 2 évesen, én meg dolgozni. Rövid napokon korábban mentem érte, szabadnapokon meg otthon maradt. Mindig is a minőség és nem a mennyiség volt a számomra fontos, így inkább kevesebb időt töltöttem vele, de azt jól kihasználva.
2020. márc. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az hogy lepontoztatok ... Ebből is látszik, hogy nektek még játék baba való 😉😏😁😂
2020. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
60%-os, a szövegértéssel hogyan állsz?
2020. márc. 20. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!