Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek biztonságos...

Szerintetek biztonságos ilyenkor babát vállalni? Célzom a koronavírus miatti állapotra.

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és már egyszer belevágtunk, de sajnos vetélés lett a vége. (novemberben volt, ha számít)


Egy ideje ismét gondolkodunk rajta. Egyrészt félek is egy kicsit. Másrészt pedig ki tudja meddig tart még ez a jelenlegi állapot? Talán egész őszig vagy akár tovább is...


Tudom, az én életem, nekünk kell eldönteni, engem csupán az érdekelne, hogy mások esetleg belevágtak e ebben az időszakban a babaprojektbe?


2020. márc. 29. 10:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Mi 10 hónapja próbálkozunk, 3.hónapban megfogantam, de sajnos a 6.héten elvesztettük. Azóta még semmi. Illetve szedem a GAL babaváró +-t, az italpor olyan ovut csinál, hogy LH tesztre nincs is már szükségem.

Mi is beszéltünk róla, hogy most nem a legideálisabb időszak a gyermekvállalásra. Illetve én jobban ezen a véleményen vagyok, mint a férjem, ő optimistább ezzel kapcsolatban. Egyébként utána jártam, ahova eredetileg is fordultam volna orvoshoz (esetleg kivizsgálás miatt) az a rendelő megfelelő, nagy fokú higiéniás feltételek betartása mellett továbbra is működik.

Így mi nem szüneteltetjük a próbálkozást.

Nincs még gyermekünk, és ahogy a mellékelt ábra mutatja, nem jön olyan egyszerűen.


29N

2020. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
51%

Persze, h belevágnék. Június Júliustól már csökkenti fog a vírus. + A magzatra/babára nem veszélyes.

(egy eüs)

2020. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%
Én várnék nyárig. Eléggé akadozik az eü ellátás,már csak ezért is. Az a néhány hónap pedig már nem oszt,nem szoroz.
2020. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
37%

69%os eus mibol gondolod hogy csokkenni fog?

Nincs ra adat

2020. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem. Értelmes, felelősen gondolkodó ember akkor vállal gyereket, amikor ideálisak a feltételek hozza. Egy világjárvány közepe nem epp ideális.

Az egészségügyis hozzászóló remélhetőleg takarítóként dolgozik az eü-ben, mert ritka nagy marhaságot irt. Egyrészt senki sem tudja, mikor lesz vége. Arra tippelnek, hogy ugyanuyg, mint a sima influenza, ez is csökken a nyari idoszakban, de garancia nincs ra. Az meg, hogy nincs magzatkárosító hatás a, csupán feltételezés. Nem tudni. Nincs elegendő adat hozza, így Nem tudni higy károsodik e a magzat vagy sem.

Elítélitek a dohányzó, alkoholt fogyasztó vagy drogozó terhes nőket. Pedig ott sem biztos ám, hogy károsodik a magzat, csupán lehetséges. Vannak egészségesen született gyerekek is ilyen anyáktól.

2020. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
65%

6

És aki terhes az is felelőtlen?

Sokan nem tehetünk arrol hogy most vagyunk várandósak.

És miért ne lehetne bele vágni? Sokaknak nem jön össze azonnal. Lehet fél-egy év alatt.

2020. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
19%

7!


Ne keverjük már a szezont a fazonnal. Aki már terhes, az így járt. Kívánom neki a legjobbakat. De aki nem az, és picit értelmesebb mint egy döglött nyúl, az kepes kellene hohy legyen végiggondolni, hogy tán nem akkor kellene gyereket vállalni, amikor járvány van.

2020. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
23%
Nem vállalnék. Januárban szültem, ha tudom, hogy ez lesz biztosan várunk vele. Ha megfertőzödik a babám ki tudja milyen következményekkel járhat és igen, apuka jár dolgozni bármikor megfertőződhet... Nekem és sztem sok más anyukának ez egy mindennapos lelki teher. Most biztosan nem fognék a baba projektbe.
2020. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
60%

#8/10


Ekkora primitív nőt. Arra a gondolt a válaszoló, hogy arról nem tehet, hogy pont akkor lett terhes, mikor ez a világjárvány kialakult. Én is terhes vagyok és egyáltalán nem problémázom a gazdasági válság miatt. A normálisabb réteg úgy vállal/vállalt gyereket, hogy biztos anyagi háttérrel rendelkeznek és az ilyen esetekben is van miből élni. :)

2020. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
15%

11!


Hát te se lehetsz valami értelmes egy emberke, ha nálad a gazdasági válság megoldása kimerül annyiban, hogy van elég félretett pénzed.... Bár, ha te vagy az állítólagos eü-s válaszadó, márpedig a százalékod szerint annak tűnsz, nem is tudok rajta meglepődni....

2020. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!