Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek biztonságos...

Szerintetek biztonságos ilyenkor babát vállalni? Célzom a koronavírus miatti állapotra.

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és már egyszer belevágtunk, de sajnos vetélés lett a vége. (novemberben volt, ha számít)


Egy ideje ismét gondolkodunk rajta. Egyrészt félek is egy kicsit. Másrészt pedig ki tudja meddig tart még ez a jelenlegi állapot? Talán egész őszig vagy akár tovább is...


Tudom, az én életem, nekünk kell eldönteni, engem csupán az érdekelne, hogy mások esetleg belevágtak e ebben az időszakban a babaprojektbe?


2020. márc. 29. 10:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
86%
Élelmiszerhiány nincsen az országban, sőt, többlettermelés van. Akkor lenne gáz,ha évekig tartana ez a helyzet. Számít a pénz ezekben az időkben, nagyon is!
2020. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
10%
Továbbra se értitek a lényeget. Aki most tervez gyereket, az felelőtlen. Felelőtlen, leginkább azért, mert egyenlőre nem tudni ártalmas e a magzatra. Nem tudni, meddig tart az egész. Ha 3 évig, akkor 3 évig nem viszed majd közösségbe? Nem ismeri majd a nagyszüleit, a tágabb családot, nem lesznek barátai? Ha tovább, akkor otthon maradsz vele kb nulla jövedelemmel. Pár foglalkozás az, ahol most van munka. Ha így megy tovább, ez is lecsökken a pár létfenntartáshoz szükségesre. Akkor miből éltek majd? De tegyük fel több milliárdnyi megtakarításotok van, úsztok a pénzben. Szuper. De hoyg veszel ruhát neki, ha a gyártó cégek, egyéni vallalkozok tönkrementek? És ez csak egy példa.
2020. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
92%

És akkor 3 évig várjanak ha addig tart? Ezt te se gondolod komolyan.

Világháború idején, más, ennél durvább járványok alatt is születtek babák.

Nem lenne vírus, akkor is születhetne beteg baba. Kismamáknak most jobban oda kell figyelniük. Nem azt mondom, hogy mindenki most vállaljon, de akik régóta tervezik, esetleg kifutnak az időből, nem kellene halasztani. Mint korábban írtam, lehet fél-1 év után esnének teherbe. Addigra valószínű vége lesz az egésznek.

2020. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az orvosom azt mondta, hogy nincs elég adat, hogy tudjàk milyen hatással van a vírus koraterhesség alatt egy sejtosztódásban lévő embrióra. Ebben az esetben így én nem biztos hogy most terveznék.

Már 18 hetes vagyok, van félretett pénzünk, de turisztikában dolgozom, egyelőre az se biztos, hogy megmarad a cég. Így azért nem egyszerű.

2020. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
69%

67

Te meg nem veszed észre mekkora baromságokat írsz? Nem csak ide, mindenhova! Nem minden fekete-fehér!

Ha valakik még fiatalok, és bele fér az idejükbe, nem kell aggódniuk. De akik idősebbek azoknak nagyon alaposan át kell gondolniuk, mert a biológiai óra gyorsan ketyeg.

2020. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
90%

67%-os, kicsit túlzásba viszed már, ne is haragudj. Azért nem lepra járvány van. Persze, lesz egy pár rossz hónapunk és sajnos sokaknak lesznek anyagi gondjaik egy ideig, de hagyjuk már ezt a nem lesz kenyér meg ruha a boltban, három évig nem mehetünk utcára stb., ezt te sem hiszed el, remélem. Vuhanban már teljesen túl vannak rajta, kezdődik újra az élet. Ha az lenne, hogy november óta kihalt Kína 1/3 , megérteném, amiket írsz, de épp azt mutatták meg, hogy túl lehet lenni rajta pár hónap alatt.

Másik meg, tegyük fel hogy 5 évig tart még rendbe jön a gazdaság, akkor addig ne szülessen egy gyerek sem, pár év múlva majd üresen állnak az ovik, sulik, eltűnik egy teljes generáció, az aztán marha jó lesz a gazdaságnak, nagyon életszerű.

2020. márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
En ugy tudom Wuhanban újraindult a jarvany. Szoval igy ujra bizonytalan mindenki. Mi is lealltunk most baba projectel, de mi megtehetjuk, van mar gyermekünk.
2020. márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
31%
Nem vállalnék most gyereket,mindkét tesóm babavállalás előtt áll, beszélgettünk erről, nekik is azt javasoltam várjanak (de természetesen az ő döntésük).Egyrészt a vírus miatt, nem lehet tudni milyen hatással van a magzatra (korai időszakban) illetve a jelenlegi egészségügyi helyzet miatt.Nagyon bizonytalan most a helyzet, sok orvos nem is rendel, több olyan intézmény is van ahol nem engedik jelen helyzetben, hogy saját orvos/szülésznő bent legyen,csak ügyeletesnél szülhetnek a kismamák.Sok helyen csúsznak a vizsgálatok stb., sosincs szerintem ideális helyzet/állapot, de ez az időszak nem a legalkalmasabb a gyerekvállalásra.A munkahelyek is bizonytalanok.Egy pár hónapot várnék a helyedben.
2020. márc. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
71%

Könnyen beszél akinek van már akár több is hogy várjanak. Bizonytalan ideig tart, lehet hogy évekről beszélünk, én nem várnék.


Nagyon unom már, hogy úgy van beállítva ez a járvány, mintha mindenki meghalna benne.

2020. márc. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
49%

Ez a jarvany nem ugy van beallitva, mintha mindenki meghalna benne, a tenyek azok tenyek.

Sajnos van aki nem teheti meg, higy var, mert pl 6 eve probalkoznak, es 38 eves. Alairom, ott nehez lenne a dontes. De aki megteheti, az felelotlen ha nem var most. Fentebb szepen leirtak. Ismetlen a tenyek, azok tenyek! Szomoru de ez van most

2020. márc. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!