Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek biztonságos...

Szerintetek biztonságos ilyenkor babát vállalni? Célzom a koronavírus miatti állapotra.

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és már egyszer belevágtunk, de sajnos vetélés lett a vége. (novemberben volt, ha számít)


Egy ideje ismét gondolkodunk rajta. Egyrészt félek is egy kicsit. Másrészt pedig ki tudja meddig tart még ez a jelenlegi állapot? Talán egész őszig vagy akár tovább is...


Tudom, az én életem, nekünk kell eldönteni, engem csupán az érdekelne, hogy mások esetleg belevágtak e ebben az időszakban a babaprojektbe?


2020. márc. 29. 10:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
7%
11 es a seggedet torolheted majd ki a penzel legfeljebb amikor aruhiany miatt nem lesz etel a boltokban :)
2020. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
87%

Ha esetlegesen elkapja a kismama, ami sok esetben magas lázzal jár?

Úgy tudom a láz sem tesz jót.

Mi is hosszú hónapok óta várunk a babára, de most sajnos halasztjuk még, amíg helyreáll a világ kicsit.

Nehéz lemondani róla, de azthiszem ez mindenki érdekét szolgálja.

Akik pedig korábban estek teherbe, kérlek ne vegyétek magatokra! Nyilván ez nem ellenetek szól. Sok erőt egészséget és kitartast a következő hónapokra!

2020. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
70%

Mi az hogy aki terhes az így járt??? Nem, nem így jártam hanem gyereket akartunk és össze is jött.

Amúgy nem unod még magad minden ilyen kérdés alatt 67%os mocskolódni meg észt osztani?

Senki nem kíváncsi rád, meg a búvalbaxott igazságosztásodra.

Elhúzhatnál már a lelkinyomoroddal.

2020. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
26%
Hihetetlen,hogy vannak olyan emberek akiknek a szaporodás a legnagyobb problémájuk most is..Épeszű ember nyilván nem vállal gyereket ebben az időszakban.
2020. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
23%
11-es, gazdasági válság idején nem sokra mész a félretett pénzeddel, mert semmit nem fog érni. Nézegedheted a sok tízezresedet, miközben nem lesz mit ennetek. Az USA-ban csak a múlt héten robbant a vírusbomba, és napok alatt elérte a betegek száma a 120 ezret. Ez hatalmas hatással lesz a gazdaságra az egész világon. Persze aki már terhes, az nem tehet semmit, de én biztos nem vállalnék most gyereket.
2020. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
66%
2 évet vartam hogy teherbe essek. Mar 4 eves azóta a gyerek. 100%-ig biztos vagyok benne, ha eddig nem jött volna össze, akkor most tuti vedekeznek. Nem akarnék szinte teljesen ellátás nélkül maradni, plusz azért az anyagi oldala is kérdéses, mert mi van ha nagyon hosszan elhuzodik a járvány?? Ha mar terhes lennek, az nem kérdés, mert nem rajtam mulik mar a dolog. De teherbe esést nem terveznek...
2020. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
84%

8

Neked valami gond van a fejedben. Mi másfél éve terveztük. Most vagyok a 8.hónapban. arrol nem tehetek, hogy most van ez a járvány.

Meg mi az hogy gazdasági világválságba? Hol élsz te? Azt se tudjuk mi lesz holnap, vagy egy év múlva.

Tudod mi úgy vállaltuk a babát, hogy mindent megteremtettünk a fogadására. Éhen most se fogok halni, mert a párom jól keres. Sőt! Most még több a munkájuk!

Tudod, inkább azon gondolkozz el, hogy a mélyszegénységbe miért szülnek 3-4-5 gyereket!

Mert hogy ők nem tervezték, az fix...

2020. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
58%
*most se fogunk (többes számban)
2020. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
79%
Mi várunk. Nagyon nehéz döntés volt, de inkább csússzon minden 2-3, vagy több hónapot, minthogy esetleg baja legyen a babának
2020. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
12%
19-es, amennyiben önfenntartó gazdaságotok van, akkor esetleg tudhatod, hogy lesz mit ennetek fél év múlva is. De mit ér a férjed pénze, ha üresek lesznek a boltok polcai? Az én férjem is jobban keres most, mint egy hónapja. De ez nem garantál semmit. Sógornőméknek viszont marháik és egyéb állataik, plusz földjeik vannak. Na, nekik lesz mit enniük.
2020. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!