Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek biztonságos...

Szerintetek biztonságos ilyenkor babát vállalni? Célzom a koronavírus miatti állapotra.

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és már egyszer belevágtunk, de sajnos vetélés lett a vége. (novemberben volt, ha számít)


Egy ideje ismét gondolkodunk rajta. Egyrészt félek is egy kicsit. Másrészt pedig ki tudja meddig tart még ez a jelenlegi állapot? Talán egész őszig vagy akár tovább is...


Tudom, az én életem, nekünk kell eldönteni, engem csupán az érdekelne, hogy mások esetleg belevágtak e ebben az időszakban a babaprojektbe?


2020. márc. 29. 10:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

27!


Sajnos, hogy nem lepra járvány. Az ugyanis gyógyítható. A korona egyenlőre nem.

2020. márc. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem biztonságos. Semmiféle adat nincs arról, hogy milyen hatással lehet a magzatra, vagy a kismamára. Nekünk is épp aktuális lenne (nem csak azért, mert épp most úgy állunk anyagiakkal, egyéb okunk is meg volt rá), de mégsem vállaljuk.

Aki meg odaírta, hogy eüs: én is az vagyok, de nem gondolnám, hogy eüsként bármelyikünk többet tudna ennek a vírusnak a rövid és hosszútávú hatásairól. Nem beszélve arról a tényről, hogy nekem is van olyan munkatársam, aki 1 éve dolgozik velünk, végzettsége amúgy nincs, de nem hogy eüsként nyilatkozik magáról, minimum professzorasszonynak gondolja magát, kioktatja a orvosokat is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól, hogy valaki eüs (vagy annak képzeli magát) még sajnos nagyon távol áll ilyen kérdések megválaszolásától. A témában kompetens személyek egy virulógusokból, epidemiológusokból, szülészorvosokból és gyermekorvosokból származó team lenne, nem Átlag Aranka a szarvasi rendelőintézet osztályos ápolója.

2020. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
36 hetes vagyok. A pécsi helyzetről tudok nyilatkozni. A fogadott orvosom a 32. héten bezárt. Azóta az sztk-s berkekben próbálom elintézni, amit lehet. Védőnős tanácsadás gyakorlatilag nincs. Minden nap ígérik, hogy lesz, de sose kerül rá sor. A 36. heti vérvételt, kenetvetelt, uh-t nem csinálják most. Nst a 38. héttől. Magán rendelőintézetek, kórházak a Da vinci kivételével zárva. A Da vincibe lehetetlen időpontot egyeztetni, nincs. Szerintem, aki most tervezi, hogy teherbeesik, az azt a kérdést tegye fel magának,hogy nyugodt lelkiismerettel bevállal-e egy részben vagy teljesen gondozatlan terhességet.
2020. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva utolsó,és főleg az utolsó mondatod üt nagyot. Milyen érdekes,hogy eddig minden vizsgálat milyen fontos volt,ha nem lett neg a 4 pecsét leszaranyáztak,havonta ultrahang,3 hetente védőnő.... most meg mintha.minden mindegy lenne.
2020. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőm még annyit mondott skype-on, hogy most a pécsi klinikán a személyzet csak minimum kontaktust vállal. Tehát szülés után nincs szoptatásban segítés, köldökcsonk ellátás tanítás, se fürdetés, öltöztetés, pelenkázás, stb-ben segítség. Beviszik a szobába a gyereket meg a szükséges cuccot és egyedül vagy. Ezt mesélték neki, akik a napokban szültek.
2020. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
A meghaltak átlagéletkora 69-70 év.
2020. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
36-os! Hogy jön ez ide? Nem az a kérdés, hogy hányan halnak meg, hanem hogy lesz-e bármilyen hatással a magzatra a vírus. Anyósom egy kutyaközönséges vírusfertőzés következtében veszítette el az első gyermekét, aki olyan komoly fejlődési rendellenességekkel született, hogy ha véletlenül életben maradt volna (2 hetesen meghalt), egész életében vegetált volna. Pedig abba a vírusba már 40 évvel ezelőtt sem volt divat meghalni. Itt ez a kérdés, nem hogy ki hal meg.
2020. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
40%

Mi a garancia arra h azonnal osszejon? "Most ne probalkozzatok mert jarvany van, utana ne probalkozzatok mert recesszio lesz, aztan meg jon majd vmi ujabb baj, felnivalo". Kulfoldon a terhesgondozas 12.heten kezdodik es nincs minden honapban uh, megis megszuletnek a gyerekek.

Ertem az ellenzok erveit, de azt is tudom h haboruban, valsagban is szuletnek gyerekek es a kezdeti nehezsegek utan felemelkedes jon. Mind sejtjuk h a boltok nem fognak honapokra bezarni hiszen elkezdodnenek a fosztogatasok, a kaosz, tehat elelmiszerellatas meg lesz oldva, nagy tobbseg gondolom mar bespajzolt amugy is. 12.uh ha ma teherbe esel 10 het mulva esedekes, akkorara tul vagyunk a csucspontjan valoszinuleg. Aki meg tudja oldani h bezarkozik es nem kerul kontaktusba masokkal, szerintem probalkozhat, nyilvan ha eü-s dolgozo lennek, 100szor meggondolnam. Nem lehet a tokeletes allapotra varni mert legtobbszor nincs tokeletes allapot vagy ha igen, akkor nem jon a baba. Mi a sorsra bizzuk, aztan kozosen megbirkozunk a helyzettel.

2020. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!