Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekkel, terhességgel...

A gyerekkel, terhességgel kapcsolatos okoskodó embereket hogyan lehet lepattintani?

Figyelt kérdés

Más témákban már megszoktam, hogy azt válaszolom,

"Engem nem érdekel a...."

Azzal snitt.

(Pl. a bőrhibáiddal azt csináld, hogy így-meg úgy...

Erre én: Engem nem érdekelnek a bőrhibáim. :D

Nem egy esetben volt, hogy az illető ilyenkor dührohamban tört ki)


De a gyerekre csak nem mondhatom, hogy "Nem érdekel, ha fáj a hasa" stb.


2020. márc. 30. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Hú ez nálam nagyon aktuális. Figyelem a kérdést ha nem gond :)
2020. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem egészen világos: hogy tud bárki is beleszólni az ilyen témákba?

Utcán vagy máshol csak nem azzal foglalkoznak, hogy te éppen hogy nézel ki vagy mi van a gyerekkel, de föleg nem kap senki dührohamot.

Otthon meg végképp nincs, aki beszólhatna, egyedül a párom az, aki ilyen szinten jelen van az életemben. Ha meg netán ö akarna dührohamot, akkor elöször alaposan végig beszélném vele a témát, és ha nem áll le, akkor nem maradnék együtt vele.

HA meg távolabbi családtagokról van szó, akkor az ilyenhez nem megyek látogatóba és hozzzánk sem jöhet senki kötözködni, ha meg dühöng, akkor megmutatom, hol a kijárat.

2020. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne válaszolj, vagy ne tegyél ki kérdést
2020. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én bólogatok de egyik fülemen be a másikon ki. Nincs jobb ötletem.

A végén úgyis én döntök meg a férjem, másnak ebbe nincs beleszólása.

2020. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2-es:

Nekem sajnos mindennapi tapasztalatom, hogy jó nem vadidegenek az utcáról, de pl. valaki, akivel mondjuk egy sportórára járok, de amúgy még csak beszélőviszonyban se vagyunk, odajön okoskodni. De többen írták itt az oldalon, hogy a gyerekkel kapcsolatban vadidegenek is odamennek hozzájuk észt osztani.

2020. márc. 30. 15:24
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

2. Nekem pl munkahelyen volt nagyon okos az egyik gyerektelen kolléga, hogy szerinte mit kellene csináljak. Bólogattam, elengedtem.

Tesóm is néha mondd ilyeneket, hogy egyszerűbb lenne így meg úgy, meg vegyek ezt meg azt. Nincs gyereke egyébként. Én meg bólogatok és arra költöm a pénzem amire akarom. Pl hogy vegyek ilyen meg olyan krémet amiben ez meg az van. Én megvettem a krémet amit én akartam, és még nincs csíkom, de amúgy se ezen múlik, inkább genetikán.


Sokan javasolgatnak a terheseknek is, hogy mit egyenek, mit ne, én meg úgy vagyok vele, hogy amíg nem árt a babámnak, és nincs semmi bajom, addig azt eszek amit enni óhajtok, és ha megakarok inni egy pohár kólát, vagy egy csésze kávét, akkor ne kapjam a lenézést az utcán, meg a kollégák kérdéseit: szabad azt neked? Igen szabad, 110 a max vérnyomásom, és annál sajnos csak alacsonyabb.

2020. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Köszönöm, képes vagyok egyedül megoldani. Köszönöm, ha segítség kell szólok.


Ha kisgyereket nevelne vadidegen(ne kiabáljon, ne nyúljon a gombhoz, ne nyúljon a kirakathoz, menjen közelebb az anyához)akkor Kérem előbb nekem szóljon, ha problémája van, azért vagyok itt!


Borzalmas és csak egyre rosszabb lesz, nem tudod kedvesen, inkább határozott legyél, de nem sértő. Ha ezeken megbántódik az idegen, az az ő bajuk.


Esetleg lehetsz passzív agresszív, offenzívc ami igazából őszinte.. Úgy gondolod nem vagyok képes egyedül elintézni? Erre soha sem fogják azt mondani, hogy nem, tehát amikor helyesel, akkor a szavába vágsz, és azt mondod, hogy Akkor köszönöm, szólok, ha segítség kell!

2020. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer egy öregasszony mászott bele a babakocsiba amit anyósom tolt. Merthogy anyósomat ismerte. Annak meg nem volt annyi esze szóljon neki. Na mikor elkezdte levenni a sapkát a gyerekről mert biztos amiatt sír, akkor vettem át a babakocsit és küldtem el a francba. Sajnos vannak ilyen minden lében kanál emberek.

Álltalában bólogatok és elengedem a fülem mellett. Arra harapok ha a gyerek arcába másznak, meg fogdossák

2020. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Húú rengeteg ilyen sztorim lenne.. Szerintem estig tudnám írni..

Se én ezeket úgy oldottam meg ha relatív valamennyire ismertem (látásból)

Bólogatva végig hallgattam mosollyal az arcomon, majd megköszöntem a "hasznos" tanácsot és közöltem,de a lányom nem Tomika hanem pl "Julcsika". Én meg én vagyok, és ha valami nem megy azt majd a védőnőtől megkérdem, amúgy meg effektíve magam tapasztalom ki és meg a dolgokat.

Ha ismerős adott kéretlent akkor is bólogattam megköszöntem mentem tovább.

És naaaagyon sok idős nénit küldtem el a halál fa.ába amiért beleakart túrkálni a babakocsiba a retkes kezeivel, megfogdósni a gyerek játékait amit fogzáskor nyammog, de volt olyan is aki téli időszakban halál taknyosan orrfújás után szerette volna megtapogatni a gyerekem. No az tuti nem tette zsebre azt a napot 🙄

2020. márc. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!