Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti találkoztok jelenleg is a...

Ti találkoztok jelenleg is a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A vírus miatt kérdezem nyilván. Az egészséges, dolgozó, középkorú szüleitek láthatják most is az unokát? Vagy most nem érintkeztek személyesen?

Ha nem, akkor mikor tervezitek újra? A tetőzést várják nyár közepére, tehát ősszel is még sok fertőzött lesz.

Úgy tervezitek, hogy most kb. fél évig nem találkoztok, vagy még tovább?


Nem vitaindító poszt, mindkét oldalt megértem, tényleg arra vagyok csak kíváncsi, hogy ki hogy csinálja.

Mi 3 hete nem találkoztunk a velünk egy városban lakó szüleimmel (előtte kb. 2 naponta), de szerintem mi hamarosan megtörjük ezt, mert meddig várjunk? Nem fog a vírus heteken belül eltűnni, de hónapokon belül sem, még sokáig itt lesz velünk. Az 55 év körüli, nem krónikus beteg szüleim nagyon szeretnének unokázni, mi sem félünk annyira, hogy a vírus miatt karácsonykor találkozzunk legközelebb, ezért valószínűleg hamarosan találkozunk.

Ti kibírjátok karácsonyig, vagy 2021-ig, amíg meg nem lesz lesz az oltás (ha lesz addigra)?


Kérlek ne meggyőzni próbáljatok, meg ne mocskoljatok. Ahogy írtam, 3 hete nem találkoztunk, és ezen kívül is minden szabályt betartunk. De szerintem az nem annyira életszerű, hogy a korábban naponta, kétnaponta összejáró családokat kb. fél évre elszakítjuk egymástól, ha nincs magas kockázati kategóriába eső egyén köztünk. De teljesen megértem azt is, aki ennyit sem akar kockáztatni.


2020. márc. 31. 21:11
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Nem találkozunk, van internet, skype, viber egyebek.

Nagyimnak meg bevásárolunk, letesszük a kapuba, és ha elmentünk kijön érte. Ennyi.

2020. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"Pont erre akartalak titeket rávezetni; aki most hősiesen otthon ül, "néhány hétig", az majd valamikor úgyis neki fog indulni,"


De nagyon egyszerű a válasz. Addig fogunk itthon ülni, amíg ezt kérik tőlünk.

Mert bízok benne, hogy egészen addig kérik ezt tőlünk, amíg nem lesz biztonságosabb a helyzet.

Vagy azért mert sikerül valamilyen hatékony kezelést kitalálni, vagy azért mert sikerült annyira ellaposítani a görbét és mellette x ember már elkapta és a maradék y-nal megbírkózik az egészségügy akkor is ha egyszerre lesz beteg... stb.

Igen

2020. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem találkozunk. Ez az időszak nem arról szól hogy jajj de hiányzol anya, gyere, öljük meg egymást. Nem ölelést írtam. Ez a vírus tényleg veszélyes, halált okoz, bele lehet halni, meg lehet fulladni.


A nagyszülők videócseten tanulnak a gyerekkel. Múltkor együtt vacsoráztunk virtuálisan. És húsvétkor is valószínű videócseten leszünk együtt. Sok krónikus, immunhiányos beteg van köztünk, és szeretnénk még élni.


Én személyesen nem vagyok kormánypárti. De minden utasítást betartunk. Az egész rokonságom. Veszettül hiányoznak, de ha végetér majd hányásig járunk egymás nyakára. Csoportosulunk ahogy illik. Addig viszont nem.

2020. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%
Szoktunk menni egymáshoz néha. Úgyis átmegy mindenkin, vagy már át is ment. Akit meg visz, azt vinni fogja akkor is ha van szabad ágy. Ugyan úgy le fogják fertőzni azok is a többieket akik majd akkor mennek ha szabad lesz, csak nyugodt lelkiismerettel.
2020. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

34

Te se vagy iq bajnok...

2020. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

"Akit meg visz, azt vinni fogja akkor is ha van szabad ágy."


Te se érted a lényeget. Ha most belobban és egyszerre túl sokan lesznek betegek, az is meghal, aki egyébként túlélné.

2020. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

36 te sem érted a lényeget szerintem. Színjáték ami megy itt. Van orvos a családban és neki is ez a véleménye.

Örülök, hogy ennyire bízol a magyar eü.-ben.

2020. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem bízok, azért is tartom fontosnak, hogy elhúzzuk. Nálunk is van orvos, itt fekszik mellettem.
2020. ápr. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!