Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti találkoztok jelenleg is a...

Ti találkoztok jelenleg is a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A vírus miatt kérdezem nyilván. Az egészséges, dolgozó, középkorú szüleitek láthatják most is az unokát? Vagy most nem érintkeztek személyesen?

Ha nem, akkor mikor tervezitek újra? A tetőzést várják nyár közepére, tehát ősszel is még sok fertőzött lesz.

Úgy tervezitek, hogy most kb. fél évig nem találkoztok, vagy még tovább?


Nem vitaindító poszt, mindkét oldalt megértem, tényleg arra vagyok csak kíváncsi, hogy ki hogy csinálja.

Mi 3 hete nem találkoztunk a velünk egy városban lakó szüleimmel (előtte kb. 2 naponta), de szerintem mi hamarosan megtörjük ezt, mert meddig várjunk? Nem fog a vírus heteken belül eltűnni, de hónapokon belül sem, még sokáig itt lesz velünk. Az 55 év körüli, nem krónikus beteg szüleim nagyon szeretnének unokázni, mi sem félünk annyira, hogy a vírus miatt karácsonykor találkozzunk legközelebb, ezért valószínűleg hamarosan találkozunk.

Ti kibírjátok karácsonyig, vagy 2021-ig, amíg meg nem lesz lesz az oltás (ha lesz addigra)?


Kérlek ne meggyőzni próbáljatok, meg ne mocskoljatok. Ahogy írtam, 3 hete nem találkoztunk, és ezen kívül is minden szabályt betartunk. De szerintem az nem annyira életszerű, hogy a korábban naponta, kétnaponta összejáró családokat kb. fél évre elszakítjuk egymástól, ha nincs magas kockázati kategóriába eső egyén köztünk. De teljesen megértem azt is, aki ennyit sem akar kockáztatni.


2020. márc. 31. 21:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Senki nem tudja mikor lesz vége. Olaszban most érte el a csúcsot.

Kínában kb 4 hónapig tartott.

Azért nem kell karácsonyban és újévben gondolkodni! Nem kell ennyire túldramatizálni.

2020. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
34%
Eddig nem, de már sokáig nem tudom húzni, és mennem kell dolgozni, a férjemre nem számíthatok, így a nagyszülőkkel lesz a gyerek amíg dolgozom( 4 órába vettek vissza). A másik megoldás h fizetetlen szabadság, na de akkor haljunk éhen? Nem akartam, de nélkülük nem megy. Még nem 60 évesek, féltem őket, de nemigen van más választásom.
2020. márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Miért nem karácsonyban kell gondolkozni? Miért lenne vége előbb? Egyáltalán mi az, hogy "vége"?

Most az elején vagyunk, ezt mindenki elismeri. Ha a csúcs mondjuk július lesz, az még 4 hónap. Utána kezd lecsengeni, de attól még hónapokig lesz sok fertőzött, csak egyre kevesebb. De ősszel még simán lesz annyi, mint amennyi most van.

2020. márc. 31. 22:17
 14/38 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés!Mi sem találkozunk,de a telefonba mindig sír szegény. :((
2020. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Inkább most nem találkozunk néhány hónapig és utána igen, mint hogy soha többet ne találkozzunk.
2020. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként nem az a baj a vírussal, hogy veszélyes. Egészséges emberre valóban nem az, nem halálos. De a kórházi kapacitások végesek és ha eljön az a pillanat, hogy választani kell, hogy ki kapjon oxigént vagy lélegeztető gépet akkor a fiatalabbat, az "esélyesebbet" fogják választani akkor is ha az 50-60 éves szülőd teljesen egészséges.
2020. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
12%

53-54 évesek a szüleim, gyakran megyünk át hozzájuk a nagyobbik gyermekemmel (7 éves), múlt héten aludt is náluk, jövő héten is fog valószínűleg. A kicsi egy hetes, mielőtt megszületett sűrűn jöttek ők is, de most egy darabig nem fognak, csak akkor fog kimenni a feleségem, ha szükséges.

10 percre laknak kocsival a szüleim. Anyukám szeret úgy főzni, hogy nekünk is főzzön, hétvégén meg náluk találkozunk a tesómékkal is.

2020. ápr. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Nem találkozunk. Októberben repülünk haza ha javul a helyzet, de anyukámék júniusi repülőjét lemondtuk. Ez van pedig jó a kapcsolat, bármikor tudnának jönni, de marad az október ha minden jól megy :)
2020. ápr. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
16%
18 napot vártunk, senkinek nem volt semmilyen tünete, találkoztunk. De ők is sétálnak, bevásárolnak, nem félnek. Lesz, ami lesz. Megbeszéltük, nem akarnak ennél nagyobb távolságot tartani. Értem, hogy a kormány félti őket, de nekik is van beleszólásuk abba, hogyan élnek, hogyan döntenek. Ők így döntöttek. Hozzáteszem, sehova máshova nem megyünk, tényleg sehova. Minden mást áldoztunk fel, nem őket. Ergó karanténban élünk, senkivel nem találkozunk és sehova nem megyünk makk egészségesen sem, csak hozzájuk.
2020. ápr. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Vagyok annyira felnőtt, hogy betartsam a korlátozást. Most az a lényeg, hogy laposítsuk a görbét, mert ha nem, még a most makkegészséges fiatalnak se jut kórházi ágy, ha rosszabbodna. Spanyolországban egyre csökken a súlyos betegek életkora.

Költözzetek össze! Ha egy háztartás, nem kell tartani a 1,5 métert. Ha nem bírjátok, akkor hosszú távon ez a megoldás.

2020. ápr. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!