Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti találkoztok jelenleg is a...

Ti találkoztok jelenleg is a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A vírus miatt kérdezem nyilván. Az egészséges, dolgozó, középkorú szüleitek láthatják most is az unokát? Vagy most nem érintkeztek személyesen?

Ha nem, akkor mikor tervezitek újra? A tetőzést várják nyár közepére, tehát ősszel is még sok fertőzött lesz.

Úgy tervezitek, hogy most kb. fél évig nem találkoztok, vagy még tovább?


Nem vitaindító poszt, mindkét oldalt megértem, tényleg arra vagyok csak kíváncsi, hogy ki hogy csinálja.

Mi 3 hete nem találkoztunk a velünk egy városban lakó szüleimmel (előtte kb. 2 naponta), de szerintem mi hamarosan megtörjük ezt, mert meddig várjunk? Nem fog a vírus heteken belül eltűnni, de hónapokon belül sem, még sokáig itt lesz velünk. Az 55 év körüli, nem krónikus beteg szüleim nagyon szeretnének unokázni, mi sem félünk annyira, hogy a vírus miatt karácsonykor találkozzunk legközelebb, ezért valószínűleg hamarosan találkozunk.

Ti kibírjátok karácsonyig, vagy 2021-ig, amíg meg nem lesz lesz az oltás (ha lesz addigra)?


Kérlek ne meggyőzni próbáljatok, meg ne mocskoljatok. Ahogy írtam, 3 hete nem találkoztunk, és ezen kívül is minden szabályt betartunk. De szerintem az nem annyira életszerű, hogy a korábban naponta, kétnaponta összejáró családokat kb. fél évre elszakítjuk egymástól, ha nincs magas kockázati kategóriába eső egyén köztünk. De teljesen megértem azt is, aki ennyit sem akar kockáztatni.


2020. márc. 31. 21:11
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
62%

"De szerinted élhető, normális, életszerű, hogy csak jövőre találkozzunk legközelebb?"


Akik külföldön elnekmis kb ennyit látják a szülőket. Nem kell belehalni. Van telefon, Skype, nem úgy van, hogy total nulla kapcsolati lehetőség van.

2020. ápr. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
75%

Találkozunk, mivel együtt lakunk. Apu 68 éves, egészséges, sportol (testépítés) napi szinten. Viszont 3 hete nem jár boltba.. csak biciklizni megy ki.

Én otthonról dolgozom. Gyerekek itthon (iskolás, bölcsis)

Párom dolgozik, mert az ő munkáját nem lehet hazahozni. E miatt kicsit aggódom.

A másik nagyszülőkhöz 2 hete nem megyünk.

2020. ápr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyenek miatt nem fog lecsengeni, mert pár hétig nem bírnak nyugton ülni. De nyugodtan, aztán jon a tilalom es nezhettek
2020. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
19%
#4 vagyok. Egyébként nálunk is a szülők 60 alattiak, dolgoznak mindketten, leállás egyik helyen sem lesz az tuti. Férjem is dolgozik. 3 hós fiaink vannak, miattuk tartjuk a távolságot, na de meddig kéne? Hónapokig nem lehet bírni.. Ja amúgy az elmúlt 3 hétben is találkoztunk 2-3 alkalommal, kint a kertben, maszkban, messziről...
2020. ápr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem találkozunk. Anyám 66, nagyapám 94 éves. Biutos, hogy nem fohom kitenni őket egy esetleges fertőzésnek, hiába sír a gyerek, hogy menne. Majd megyünk, ha kezd lecsengeni, kibírjuk. Aposommal 1 telken lakunk, ő átjár, anyósom is jön néhanap, de ennyi.

Pontosan azért vannak a korlátozáaok, hogy hamarabb lemenjem ez a sz.ar virus, nem azért, hogy jaj te most meguntad, menni fogsz. És pont ezért fog tovább tartani, mert mindenki csak lofrál, kirándul stb... a nagyfiam játszóházas szülinapi bulit szeretett volna, de ő megérti mindjárt 7 évesen, hogy nem lehet mert maradjotthom van....

2020. ápr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Ezen dilemmázok. Anyuekkal egy telken lakunk, így velük ugye elkerülhetetlen a találkozás. Amúgy is mindketten dolgoznak, náluk nincs és nem is lehet se leállás, se home office. 54 es 58 évesek.

Anyósékkal vagyunk bajban, minden hétvégén náluk voltunk egy napot a gyerekekkel, most 3 hete nem. Apóst féltem, magas a vérnyomása, bár gyógyszerrel oké, es a cukra sem az igazi, 54 éves. Viszont ő dolgozik, ráadásul a férjemmel együtt, így meg nem tudom, mennyi értelme van, ha a gyerekek (5 éves és 15 hónapos) és én nem megyünk. Mi tényleg sehova nem járunk 3 hete, úgyhogy nem hinném, hogy mi plusz kockázat lennénk, és a férjemtől úgyis elkapná, mert vele a munka miatt érintkezik. Ja, és anyós is dolgozik. Szóval nálunk a nagyszülők nagyobb veszélyforrások, mint mi, így én gondolkodom rajta, hogy megyünk hozzájuk, szerintem nem vagyunk veszélyesebbek, mint a munkahely, meg anyós. Terjeszteni meg nem fogunk semmit sehol, itthon be a kocsiba, ott ki, és ennyi, nem találkozunk közben senkivel.

2020. ápr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
58%

"Az ilyenek miatt nem fog lecsengeni, mert pár hétig nem bírnak nyugton ülni."

Nem fog lecsengeni pár hét alatt, akkor sem, ha mindenki otthon ül. Több helyen is elmondták már virológusok (magyar és külföldi is), hogy csak a nyájimmunitás kialakulása (amit a karantén ugye akadályoz) vagy a védőoltás (ami minimum 1,5 év) fogja megállítani a vírust. Most bent ül az ország hónapokat (nem heteket), de ezzel a vírus nem fog eltűnni, ahogy kimegyünk (mert előbb-utóbb majd ki kell menni, különben végképp összeomlik minden) kezdődik az egész elölről. Ez az egész csak azért van, hogy az egészségügy ne omoljon össze, nem azért, mert ezzel eltűnik a vírus. Ezt valahogy sokan nem értik, pedig nem titkolja senki.

2020. ápr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Hozzánk előző héten még jött az anyukám, de ő még csak 50 éves, a nagylányom 8 éves, a fiam 7 és a kislányom 6. A nagylányom osztályában van ilyen idős anyuka is, ebből kiindulva szerintem vele még simán találkozhatunk. Lehet, hogy mi pénteken megkérjük, hogy költözzön hozzánk a vírus idejére, mielőtt teljesen lekorlátozzák. Igazából ő nem nagyon érintkezik senkivel, bár még dolgozik, de jön érte céges autó és munkahelyén is 2 méteres távolságban vannak egymástól.
2020. ápr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Néhány még mindig "pár hétről" papolnak, nem is értem, ők mit gondolnak? Néhány hétig otthon ülünk, és eltűnik a dolog? Szerintem a munkába járó, boltba járó, tömegközlekedő milliók nem terjesztik, ha te otthon ülsz?


Nálunk a 4 nagyszülő közül mindenki dolgozik, 3-an be is járnak továbbra is a munkahelyükre. Egyikük kb. 50 fővel érintkezik napi szinten, a másik 20-szal. Ketten tömegközlekedéssel jutnak el a munkahelyükre. És emberek millió kénytelenek így tenni. Ezért fog még sokáig továbbterjedni a vírus, nem azért, mert a családok átmennek egymáshoz néhány hetente egyszer...


De tényleg ezt a "néhány hetet" nem értem. Már eltelt néhány hét, 3 hete mi sem találkoztunk egyik szülőnkkel sem, az iskolák 2,5 hete be vanank zárva. Már akkor is sokan azt írták, hogy "néhány hetet ki kell bírni", de most, néhány hét után is még nagyon az elején vagyunk, szóval egyértelmű hogy több hónapról van szó.


Valamelyikőtök azt írta, hogy most nem mentek, "MAJD HA KEZD LECSENGENI", akkor igen. Ugye tudod, hogy amikor "kezd lecsengeni", tehát a tetőzés után nem sokkal, esélyes hogy több lesz a fertőzött, mint most? És ha elkapod, ugyanúgy megfertőzhetsz ugyanannyi embert az utazgatásoddal, mint most...?


Pont erre akartalak titeket rávezetni; aki most hősiesen otthon ül, "néhány hétig", az majd valamikor úgyis neki fog indulni, úgyis el fognak kezdődni újra a rokonlátogatások. Csak, mivel akkor már mindenki csinálja, már nyitva lesznek a boltok, éttermek, iskolák, stb, ezért úgy fogják érezni, hogy most már szabad. Pedig a vírus ugyanúgy itt lesz, és te ugyanúgy veszélyt jelentesz majd a szüleidre és a többi emberre. De akkor nem lesz "maradjotthon", így már okés lesz....


Ezért kérdeztem, hogy ti meddig zárkóztok el? Mert ennek nem lesz olyan, hogy "vége", ez nem egy háború, ahol leteszik a fegyvert. Nem fogják az utlolsó gyógyult vírusost ünnepélyesen kiengedni a kórházból. A világ újraindul majd, engedélyezik az utazást, feloldják a korlátozásokat, de ez nem azt jelenti, hogy onnantól veszélytelenebb lenne....


Változás csak akkor lehetne, ha lenne oltóanyag, az meg kb 1,5 év. Szerintem ti is fogtok találkozni addig a szüleitekkel. :)

2020. ápr. 1. 09:16
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem találkozunk. Az a baj, hogy ha mindenki úgy áll hozzá, hogy "de csak egy kicsit", "de mi csak beszaladunk hozzá", "de csak egyszer", akkor pont ugyanúgy megy mindenki látogatni, és egyszeri kontakt pont elég a terjesztéshez. Igenis be kell tartani, amit kérnek, mert nem véletlenül kérik. Igen, nagyon nehéz, de szerencsére létezik skype, az nagyon sokat old a hiányon.

Igen, kibírjuk, ki kell bírni. Terhes vagyok, a párom szülei 75+, az én családom nagy része egészségügyben dolgozik, nem kockáztathatunk "egy kicsit" sem.

2020. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!