Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elmennétek 8 héttel a...

Ti elmennétek 8 héttel a szülés előtt születésnap-névnapi összejövetelre, csak mert ez a szokás a családban? (mindenkiét meg kell ünnepelni)

Figyelt kérdés

Hétvégén lenne egy 15-20 fős családi összejövetel, húsvéttal egybekötve. Én baromira nem ragaszkodnék hozzá, de a család igen. Mert hogy én túl lihegem ezt a koronavírust. Van egy 3 évesem is. A buliban gyerekek és felnőttek is lesznek. Szabadtéri, de enni meg beszélgetni nem méterekre fogunk egymástól. Legalább 10 ember aki különböző helyen dolgozik. (körmös, fodrász, hivatal, posta, kamionos, gyárban melós,)

Én igazából félek hogy így pont szülés előtt lesz vmi gond, és felelőtlenség ilyenkor bulit csapni, csak mert egyesek nem bírnak a fenekükön ülni.

Szerintetek mit tegyek egy ilyen helyzetben?


2020. ápr. 6. 22:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy elmennék a helyedben. Engem nem érdekelne, ha megsértődnének a családom fontosabb! Pláne ezek a felsorolt munkahelyek pont veszélyesek, senki sem tudatja, hogy hordozza-e a vírust és kinek adja át húsvéti ajándékként:(
2020. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Valami ilyesmi kellene húsvétra nálunk is:

Ez Szlovák.


Az utazási korlátozás alapja, hogy a lakosoknak nem szabad elhagyniuk annak a járásnak a határait, amelyben lakhelyük van. A részleges kijárási tilalom pedig nem vonatkozik a munkába járásra, a bevásárlásra, az orvoslátogatásra, a természetjárásra, illetve néhány másik kivételre - írta az MTI.

Szlovákiában a fertőzöttek legnagyobb hányada, mintegy harmada 30 és 44 év közötti


Az intézkedés az adott időszakra korlátozza a szabad gyülekezéshez való jogot is, azzal csak az egy háztartásban élő személyek élhetnek. A kormány az intézkedésekről közölte: meg akarja akadályozni azt, hogy az ünnepek idején szokásos találkozások meggyorsítsák a kór terjedését.

2020. ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék el. Mondjuk nalunk nem is lehet: nem Magyarorszagon élek, itt max 3 ember lehet nyilvánosan együtt, tomegrendezvenyek, gyülekezések pedig tiltva vannak júniusig. Temetés és esküv ő is csak max 3 fővel mehet, ennél több akkor engedélyezett, ha együtt élnek. Fodrasz, körmös, és hasonlo szolgaltatok jopar hete zarva vannak.
2020. ápr. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi a húsvéti utazásunkat is lemondtuk.

Nem, nem mennék. És mi pl.most összejövetelt sem tartunk, pedig eddig minden hétvége a Mamánál volt. Szülinap, névnap pedig kb.minden hónapra jut, mert nagy a család, de ezeket is offoltuk.

Majd ha vége, csapunk egy bulit!

2020. ápr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a gond hogy terhes vagy.Most tuti nem mennék,pláne még egy 3 évessel.Apámhoz nem megyunk most el,pedig ott nem 20 fős társaság van,hanem csak ő egyedul.A keresztelőt lemondtam a rohadt vírus miatt.Mi a kérdés?
2020. ápr. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm még megkérdezed? Felmerül benned hogy ebben a helyzetben bandázzatok? Mit nem értetek azon hogy maradj a valagadon otthon, mert más országban ezrek döglöttek már bele ebbe a rémségbe. De még mindig van ilyen aki nem érti. MARADJ OTTHON!!!
2020. ápr. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg állj a sarkadra és mond meg hogy nem és kész. Eleve korlátozásba ütközik. Teljesen mindegy hogy szülés előtt állsz vagy sem. Még a nagyszülőkkel sem találkozunk.
2020. ápr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%

8 hónapos vagyok, 2 hete szóltunk mindenkinek, nem megyünk sehova sem ünnepelni. De hál istennek kiderült, senki sem csinál ebédet, összejövetelt mostanában a vírus miatt.

Nem is értem ilyenkor ki képes erre??

2020. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogjuk már a családra, hogy valaki nem bír a seggén megülni, fegyvert tartanak a homlokodhoz vagy mi? Nem megyek köszönjük, ennyi.
2020. ápr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Én sem akarok menni. És nem is fogok. Csak érdekelt mások véleménye, mert mikor én meg tudtam mi lesz kiakadtam.

Ha meg maszkba, kesztyűbe mennék kinevetne mindenki, plusz a gyerekeknek nem mondhatom, hogy ne érintkezzenek egymással, ne fogják meg őt mert beteg, még ezt ők nem értik.

Így mi biztosan nem megyünk. Csak tudom hogy ebből sértődés lesz. Én leszek a hülye aki pánikol.

2020. ápr. 7. 08:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!