Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan nem lehet megérteni,...

Komolyan nem lehet megérteni, vagy én vagyok aki túl lihegi?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy jön a húsvét,a szülinap a házassági évforduló.Ilyenkor összejön a család kb.15-20fő

Persze én jeleztem,hogy nem szeretnénk részt venni.Két gyerekünk van, az egyik még csak 5 hónapos aki amúgy is allergiás.A másik gyerkőc kruppos beteg.

Persze anyukám közölte,hogy túltolom ezt az egész vírus dolgot.

Hiszen náluk csak egy ember jár boltba,2ember dolgozni..a másik családnál szint úgy 1ember megy ki boltba heti egyszer.

Nálunk a párom dolgozik,és heti egy vásárlás felváltva.

Most én vagyok a szemé*,a rinyálós,a parázós..

Mi már kb.1hónapja bent vagyunk,udvaron kívül nem megyünk csak ami fontos..pl kötelező oltás

Vásárolni egyedül megyünk,listával minél gyorsabban.

Udvaron gyerekek levegőznek,de ennyi.

Hozzánk se jön senki,amiért szintén vagyok minden csak jó nem.Komolyan nem értem,hogy anyám miért ilyen..Elhordott mindennek meg,hogy az sem érdekel,hogy nem látta az unokáit 1hónapja már és miért kell nekem ennyire beszarn* a vírustól.Ha elkapjuk túl leszünk rajta..

Konkrétan meg se tudtam szólalni.

Ezt sértődés nélkül nem úszom meg ugye?


2020. ápr. 7. 09:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Akár túltolod, akár nem: anyádnak és mindenki másnak tiszteletben kellene tartania az álláspontodat.
2020. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Inkább sértődjenek meg, minthogy nagyobb baj legyen.

Mindig a kisebbik rosszat kell választani. Majd megbékélnek.


"Elhordott mindennek meg,hogy az sem érdekel,hogy nem látta az unokáit 1hónapja már és miért kell nekem ennyire beszarn* a vírustól.Ha elkapjuk túl leszünk rajta.."


Én még oda se viszem a gyerekemet, ahol náthás van. Nem vagyok magam ellensége, hogy utána hetekig szenvedjünk. Mert ha az egyik elkapja, valószínűleg a másik gyerek is, azután én is. Ez minimum 2 hét szenvedés és éjszakázás.

2020. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségetek a legfontosabb. Ha besértődnek, akkor ez van. Szörnyű helyzet, de ha nem értik meg, hogy oké, még nem robbant be itthon a járvány, de ha mindenki ilyen felelőtlen, akkor hamarosan az olaszok sorsára is juthatunk. Ne menjetek, nem ér annyit. Majd megbékélnek.
2020. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj hogy ezt mondom, de anyád nem 100%-as. És vélhetően vészhelyzetett korosztály. Hihetetlen, hogy még mindig vannak emberek, akik képtelenek felfogni, hogy ez a vírus nem holmi kis félvállról kezelhető nátha, több tízezren belehaltak már! Te csinálod jól, nagyon helyes hogy igyekeztek minél szigorúbban betartani a korlátozást, mindenkinek így kéne, nem pedig tömegesen kimenni a Velencei-tóhoz meg a Margit szigetre pl.. Pont az ilyen érthetetlen emberek miatt lesz majd szépen lassan bevezetve a teljes tilalom, aztán majd leshetnek. Sőt, már a "fentiek" is tisztában vannak azzal, hogy a húsvét miatt még jobban bepörögnek az emberek, nem lennék meglepve, ha szigorítanának, hozzáteszem nagyon helyesen.

Valószínűleg sértődés nélkül tényleg nem úszód meg, de szerintem az egészségetek fontosabb, mint anyád agymenese. Különben is 2020 van, millió és egy programmal lehet már webcamerázni stb. Nem fog belehalni, ellenben ha esetleg neadjisten elkapja a vírust és tényleg olyan korban van, ami erősen veszélyeztetett.... Nem ér annyit!

2020. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%

Pont az ilyenek miatt nem fogjuk megúszni a komolyabb járványt, mint amilyen anyukád. Hogy az "nem számít", meg hogy csak kis összejövetel lesz, meg hogy úgyse beteg senki. Köszönjük meg nekik szépen.

Neked van igazad, és mindegy, hogy megsértődik-e vagy nem, ez most nem lehet szempont. Legyél akkor te a rinyálós meg parázós, ne érdekeljen, csapd rá a telefont, ha rákezdi.

2020. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%

Ha túltolod, ha nem, egy tüdőgyulladás nem egyenlő egy náthával. Van olyan gyerek, aki elkapta és súlyos beteg miatta.

Még az én anyám is felfogja a helyzet súlyosságát, holott eddig meg volt győződve arról, hogy kamu, a virus nem létezik, csak hatalomátvételeket akarnak leplezni vele.

2020. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván igazad van, de ezt te is tudod.

Az persze más kérdés, hogy ha a férjed dolgozik, akkor sokat nem ér, hogy ti nem mentek a kerten túlra.

Mondom ezt úgy, hogy az én fèrjem is bejár a cèghez pàr naponta home office ide vagy oda,szóval tudom, hogy ha kell, akkor kell, de tisztában vagyok azzal is, hogy bármikor hazahozhatja, így aztán nem is rettegek.

2020. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Igen dolgozik kint a szabadban és 2-3fős csapatokban..nyílván Ő is hazahozhatja,de azért kevesebb esély van rá,mint egy 20fős társaságban.Lehet én gondolom rosszul..

Vannak agymenései az biztos,nem csak ebben sok sok más dologban is.

Igen ígyis a nagy hozza az oviból a betegségeket általában a kicsi is elkapja..és egy nátha nem épp buli nála mikor orrszívás van meg nem alszunk hetekig..

Hát ha behozzák a teljes kijárási tilalmat arra is van opciója..

Még nincs 65év feletti nem tartozik a veszélyeztetett korosztályba.

A férje vérnyomás problémákkal küzd és cukros..

2020. ápr. 7. 09:43
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
7. vagyok. Ne érts félre, írtam is, hogy igazat adok neked, én sem mennék ilyen családi bulira, inkább arra írtam, hogy szerintem viheted őket egy kicsit udvaron kívülre is sétálni, mert az ingerek azért kellenek és nem veszélyesebb, mint, hogy a férjed dolgozni jár, pláne ha csoportban dolgozik.
2020. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én anyumról írtál volna, ugyanez... Ide menjünk, oda menjünk, kiránduljunk, kell a levegő, ha elkapjuk meggyógyulunk stb..

Én elhiszem hogy neki erős az immunrendszere de a 4 hónapos lányomnak lehet nem annyira.

Mi is csak az udvarra megyünk, nálunk a férjem is home office-ban van, boltba én járok heti 1x autóval és ennyi.

De ahogy autóval megyek el terek, játszóterek mellett mindig tele gyerekekkel....

Nekem is hiányzik a közösség de az egészség a legfontosabb.

2020. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!