Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan nem lehet megérteni,...

Komolyan nem lehet megérteni, vagy én vagyok aki túl lihegi?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy jön a húsvét,a szülinap a házassági évforduló.Ilyenkor összejön a család kb.15-20fő

Persze én jeleztem,hogy nem szeretnénk részt venni.Két gyerekünk van, az egyik még csak 5 hónapos aki amúgy is allergiás.A másik gyerkőc kruppos beteg.

Persze anyukám közölte,hogy túltolom ezt az egész vírus dolgot.

Hiszen náluk csak egy ember jár boltba,2ember dolgozni..a másik családnál szint úgy 1ember megy ki boltba heti egyszer.

Nálunk a párom dolgozik,és heti egy vásárlás felváltva.

Most én vagyok a szemé*,a rinyálós,a parázós..

Mi már kb.1hónapja bent vagyunk,udvaron kívül nem megyünk csak ami fontos..pl kötelező oltás

Vásárolni egyedül megyünk,listával minél gyorsabban.

Udvaron gyerekek levegőznek,de ennyi.

Hozzánk se jön senki,amiért szintén vagyok minden csak jó nem.Komolyan nem értem,hogy anyám miért ilyen..Elhordott mindennek meg,hogy az sem érdekel,hogy nem látta az unokáit 1hónapja már és miért kell nekem ennyire beszarn* a vírustól.Ha elkapjuk túl leszünk rajta..

Konkrétan meg se tudtam szólalni.

Ezt sértődés nélkül nem úszom meg ugye?


2020. ápr. 7. 09:10
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Nem értettem félre.azért írtam,hogy persze elkaphatjuk ígyis csak kevesebb az esélye talán.

Sétálni akartam velük menni, de tele van mindenhol emberekkel.

Nekem is hiányzik persze a társasági élet,a gyereknek az ovi de most ez van.

Pont ezt mondtam én is,hogy a babáknak még kb 0 immunrendszere van és ezt a gyerekorvostól is megkérdeztem.

Azt mondta ha tehetem sehova ne vigyem őket és vigyázzunk ahogy lehet

2020. ápr. 7. 10:10
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Én a kislányom első szülinapi buliját sztornóztam pont tegnap. Hónapok óta készültünk rá. Agyvérzéssel született, az életben maradása is kritikus volt, nem hogy az egészséges fejlődése. Eldöntöttük, hogy az első szülinapján - ha lesz - hatalmas bulit csapunk és meghívunk mindenkit. Minden orvosi jóslattal szembemenvén most úgy tűnik, hogy száz százalékig egészséges, a fejlődésben is abszolút behozott minden lemaradást. De én lemondtam a bulit, majd megtartjuk később, nem ér az egész annyit, hogy összefertőzzük egymást, a beteg déditől a nagyszülőkig bárkit. Elég, ha egyetlen tünetmentes fertőzött ember van a társaságban. Szóval nem kockáztatunk. Nem tolod te túl, egyszerűen pont annyira komolyan veszed, amennyire kell.
2020. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
19%
Azt megertem, hogy a nagy csaladi osszejovetelre nem mentek. DE: ha a ferjed eljar otthonrol dolgozni tok mindegy, hogy csak 2-3 emberrel, tenyleg feleslegesen parazol. O elobb visz nektek haza barmit, minthogy az utcan setaloktol, ha betartod a 1,5-2 metert elkapjatok. Lassan kijarasi tilalom lesz, en ezt tenyleg nem ertem, hogy itt sokan tenyleg megcsinaljatok/megcsinaltatok a gyerekkel, hogy hetekig, honapokig nem eri mas inger csak a lakas es a kert?
2020. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Ebből az egy hónapból 3hetet betegek voltak..a nagy kapott az oviból egy mandulagyulladást elkapta a kicsi is.

Ugyh nagy részt feküdtek,aludtak,lázasak voltak,bágyadtak.

Most már jól vannak,hétvégén voltunk sétálni.

Ma is megyünk, a kicsi is jobbat alszik a levegőn.

2020. ápr. 7. 10:42
 15/32 anonim ***** válasza:
5%
annyira nem értem, minek jöttök ide megerősítést kérni, hogy ti vagytok a mindentudók, mindenki más hülye és egyébként is. Miért nem lehet ezt lerendezni egymással? most elégedett vagy, hogy megerősítést kaptál, te vagy a jó, ő meg a rossz????
2020. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
89%

15-ös, igen, mert annyira agresszíven tudják ezt nyomatni, meg bűntudatot kelteni, hogy te és egyedül csak te vagy a buli elrontója és miattad nem lehet együtt a család, mert túlkomolykodod a vírust! Igenis úgy el tudja az embert bizonytalanítani, akkor is, ha tudván tudja, hogy igaza van.

És igenis rossz érzés, mi is négy hete nem megyünk abszolút sehova. Nekem is jól esne kirándulni menni, parkba, belvárosba, családhoz. De nem megyünk. És amikor szembesül vele az ember, hogy egy csomóan fittyet hánynak az egészre, és miattuk még hónapokat tölthetünk idebent, akkor igenis feszült leszek én is, és jól esik a tudat, hogy mások is hasonlóan éreznek.

2020. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Nem megerősítést vártam..csak bizonytalan lettem,hogy tényleg én vagyok-e ennyire parás.

Tényleg én miattam lesz most sza* nekik mert elrontom,hogy nem megyünk.

Igen, tudnak bűntudatot kelteni az emberben nem kicsit!

2020. ápr. 7. 11:06
 18/32 anonim ***** válasza:
12%
Ha az idős nagyszülőket félted, nehogy TŐLETEK elkapják úgy rendben van. De ha magatokat félted tőlük, úgy, hogy a férjed dolgozni jár, az gáz.
2020. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
76%

#13 nem, inkább vigyük magunkkal vásárolni, játszótérre, mint a többi felelőtlen hülye?

Minden szamár a maga bőrét viszi a vásárra.


A kérdező férje eljár dolgozni, mert el kell, hogy járjon. Örülnek szerintem, hogy még van hova. Kutya kegyetlen bezárva lenni, de még mindig inkább ez, mint valaki elkapja, és eggyel kevesebben legyünk Karácsonykor az asztalnál.


Kérdező:mindenki azt gondol, amit akar. Azt mondanak, amit akarnak. Te anya vagy. Csak és kizárólag a te döntésed, hogy óvod a családod. Senkinek semmi köze hozzá. Ha anyukád elkapja, majd lesz min gondolkodnia.

2020. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
67%

Kijárási korlátozás van, holnaptól állítólag kijárási tilalom lesz. Tehát a lakóhelyedet csak alapvető élelmiszer bevásárlására, munkahely miatt, illetve orvosi ellátás miatt hagyhatod el, illetve akinek saját gazdasága van, az az azzal összefüggő teendőket láthatja el lakóhelyen kívül. Tehát tiltva vannak a rokonlátogatások! Tök mindegy, hogy ki mit gondol a vírusról, tiltva lesznek a rokonlátogatások!

Amúgy meg a nővérem is a héten a korlátozás ellenére átment a másik településre anyukánkhoz, aki 62 éves, illetve vasárnap is oda tervezett menni. Kerek perec megmondtam anyunak, hogy a nővérem egy jó nagy h...lye. Sosem lehet tudni. Én lehet nem halok meg, meg a nővérem se, de ha csak fennáll annak a lehetősége, hogy anyukánk igen? Nem egészséges amúgy sem. Szóval t...jnék rá a helyedben, hogy ki mit gondol. Túl van-e tolva vagy sem, ez van, mindenki maradjon otthon a hátsóján. Amúgy ha az ilyen emberek többé nem képeznék részét az életemnek, hát nem sajnálkoznék...

2020. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!