Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akit próbáltak...

Van itt olyan, akit próbáltak lebeszélni a valásztott névről?

Figyelt kérdés
Nem a leghétköznapibb nevet választottunk a picinek, de szerintünk nem is vállalhatatlan. Mivel nagyon gyakori a vezetéknév így mindenképp különlegesebb nevet kerestünk, így jött a Hanga. Az anyósom ellenzi a legjobban, de többen is mondták, hogy az első ötletünk sokkal jobb volt. Anyósom minden egyes nap írogat és a párom unokahuga (5 éves) is mindig úgy kérdezi, hogy mikor születik meg a hangya. (Nyilván a szüleitől hallotta ezt) Nekünk tetszik és nem tudnak lebeszélni róla, de nem igazán tudom mit válaszolhatnánk ilyenkor azon kívül, hogy nekünk tökeletesen megfelel ez a név. Először Jankának, aztán Alíznak szerettük volna elnevezni, de úgy érzem a Hanga sokkal jobb választás, főleg így, hogy a páromnak is ez tetszik a legjobban.
2020. ápr. 7. 15:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%
Borzasztó ez a Hanga. Annyi szép és különleges név van, gondolj bele, hogy lehet egy óvodásnak “cuki”, de majd amikor felnőtt nő lesz, korántsem lesz komolyan vehető.
2020. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%
Voltak, akiknek nem tetszettek a választásaink, de nem érdekelt. Csodaszép neveket kaptak a lányaink és illik is hozzájuk. 😊
2020. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Születése napján tudta meg mindenki hogyan neveztük el a lányunkat, esélyük sem volt lebeszélni. Ez a ti döntésetek, ne hagyjátok lebeszélni magatokat. Majd megbékélnek vele.
2020. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
57%

Hanga gyakori név. Mint ahogy a Janka is. Alíz név az, ami ritkább, de már az is egyre felkapottabb.

Ha ritka nevet szeretnél adni, akkor ne 2 szótagos nevek között keresgélj. Azok most a divat nevek.

2020. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%

Minket sikeresen le is beszéltek a választott névről. Viszont nálunk nem úgy kell elképzelni, hogy "csak mert", alátámasztották érvekkel és be kellett látnunk, hogy igazuk van.

Nálunk az apuka nem európai, amelyik nevet választottuk volna nagy volt a valószínűsége, hogy emiatt már hátrányból indul az életben, nem csak a származása miatt hanem a neve miatt is megkülönböztetik. Emiatt döntöttünk egy olyan név mellett amiről nem egy adott népcsoportok ugrikbe és nem fognak azonnal ellenségesen bánni vele, de a név sem európai. Mi nem Magyarországon élünk, itt sokkal elfogadóbbak az emberek, viszont mindenki tud előítéletes lenni. Még én is.

Ami a legjobb a történetemben, hogy nem bánom, hogy az első nevet elvetettük mert megtaláltuk azt a nevet ami milliószor szebb és egyáltalán nem tucat, nagyon ritka, és szerintem senki sem hallotta még, viszont hangzásra sem extravagáns.


A te választott neveid mind szépek, nem tucat egyik sem, ha nektek a Hanga a befutó akkor ne érdekeljen más véleménye.

2020. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a baj a Hangával. Nagyon jó kis név, hangyázhatják is, jópofa becenév. Anyósod hadd írogasson, majd megunja. Én nem értem, miért kell ekkora drámát csinálni egy névből.
2020. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
A ti döntésetek, nem szólhatnak bele! A következő gyerkőcnél esetleg csak a szülés után mondjátok el a nevét.
2020. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ritka nevü a kislányom,mert gyakori a vezeték név.Ezt a nevet senki nem ismeri,még nem terjedt el.Viszont minket lebeszélni sembakart senki.Nem is lett volna esélyük.Apa,anya választ nevet,nem a rokonság!Kit érdekek ki mit akar.A saját gyerekének mindenki azt a nevet adja amit akar!
2020. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
49%
passz, nekem ezek a divatnevek nem jönnek be. Mindenkinek más. A gyerek a különleges névtől nem lesz különleges, ennyi.
2020. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
62%
Pedig megszokhatták volna, eléggé tucat név lett, tavaly 3 Hanga született ismerősi körben. Annyira nem vészes, vannak ennél sokkal rosszabb nevek is, erről legalább tudják fiú vagy lány név-e.
2020. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!