Ez most komoly?

Figyelt kérdés
Nem annyira kérdés,inkább csak kiírom magamból a mérgemet.Másfél hónapos a kisfiam, a vírus miatt senki nem jött és nemnis fog jönni látogatóba.2 tesóm van, lehet én vagyok hisztérika, de tisztára felidegesítettek.Az egyikőjük pelenkatortát csináltatott, de meg sem kérdezett milyen méret,milyen márka, természetesen a márka sem jó (még ráadtam volna), de a nagyobb gond,hogy kicsi a pelus.A másik tesóm telefonált, hogy vett egy plédet meg 56-os rugdalózót,ugyanaz a pléd már megvan (kb 3 hónapja vettem,mutattam is nekik, na mindegy) a rugi meg már kicsi,hiszen 55 centivel született a gyerkőc...Saját testvéreim,hogy nincs annyi eszük,hogy felhívjanak,hogy mire van szükség (nem idegen vagyok, meg barát, vagy távoli rokon),vagy legalabb méret felől érdeklődhettek volna.Pedig több mindent is emlitettem,hogy mit szeretnénk, mire van szükség ha esetleg vásárolni akarnak, de ezek szerint vagy nem érdekelte öket,vagy én nem tudom.Azért meg hogy csak vegyenek valamit mert kell,meg illik azért nem kellett volna.Sőt ha megkérdeztek volna,akkor azt is mondtam volna hogy hagyják, ne vegyenek most semmit,majd ha szeretnék megajándékozni a gyereket, megtehetik akkor is ha vége van ennek a mizériának és eljönnek látogatóba.

2020. ápr. 9. 13:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Bár nem derült ki, hogy a testvéreid pasik vagy nők, de ha pasik, akkor ne húzd fel magad. Nem biztos, hogy nem szeretnek vagy nem érdeklitek őket, de a pasik egyszerűen nem tudnak logikusan gondolkozni, az ajándékozásról meg fogalmuk sincs. Gondolj bele, hányszor kaptál pl. hímneműtől olyan ajándékot, akár karácsonyra, amit valóban eltalált. Én kb. egy kezemen meg tudom számolni. Nem akarok egy pasit sem megbántani és persze vannak kivételek, de ők egyszerűen másképp vannak összerakva, nem értenek ehhez.
2020. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
53%

Én azért megértem a kérdezőt, mert átéltem hasonlót, a 2-3 hónapos fiamnak anno kb. 3x annyi olyan ruhája volt, amibe "majd belenő", mint olyan, ami éppen akkor volt jó rá. Mondanom sem kell, egyet sem mi vettünk, hanem párom családja. Anyós, nagymama, anyós nővére, sógornőm... Konkrétan már nem bírtam hova tenni a ruhákat, attól féltem, ha nagyon eldugom, akkor el is felejtem őket, mire jók lesznek. Mert persze nem 1 mérettel vettek nagyobbat, hanem minimum 3-4-gyel. Az épp aktuális méretet ami kellett neki, csak mi vettük.

Na most én nem várom el senkitől, hogy ruházza a gyerekemet, Isten a tanúm rá, akkor se sértődtem volna meg, ha nem vesznek soha semmit. De ha már ott tart, hogy lát valamit a boltban, amit meg szeretne neki venni, akkor mégis miből tart megkérdezni a méretet, és a 92-es ruha helyett a 68-ast levenni a polcról??

Sokszor ugyanez volt a játékokkal is. Tavaly karácsonykor (3,5 éves volt akkor), sógornőméktől pl. kapott egy Twistert (!), és amikor a férjem finoman megjegyezte, hogy hát azért ehhez még talán kicsi, az volt a válasz, hogy dehogyis, hát nagyon okos. Tény hogy okos, rég tudja, melyik a jobb/bal lába/keze, a színeket meg még annál is régebben, tehát elméletileg semmi akadálya annak, hogy Twisterezzen. Csak ettől még nem lesz 50 centivel magasabb, mint a korabeliek, ergo nem tudja egyszerre a zöldet és a pirosat is érinteni, mert a szőnyeg két szélén vannak, és nem éri át. De erre valahogy nem gondoltak... :) És ez csak egy példa.

Szóval bosszantó tud lenni ez is, még akkor is, ha nyilván vannak százszor nagyobb problémák.

2020. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
#20 itt te vagy az egyetlen aki bunkón szólalt meg. Tudom hogy mindenkinek más baja van, de nem ártana nem elefántot csinálni egy bolhából. Bar vannak akiknek ez nélkül nem lenne teljes az élet, az tény.
2020. ápr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Latszik hogy rengeteg bunko ember van🙄


Attol h az en anyam meghalt, attol nem fujjogok masra, mert ők utaljak egymást... Hogy bezzeg oruljel magadnak, mert van anyukad🤦‍♀️ Hiszen attol az övé lehet 💩.


A masik az ajandek. Hat bocs, de csak az az ajandek aminek a masik "orul", azaz megprobalunk gondolni ra h mi lehet a jo. Az van h nem a megfelelőt vesszuk, de ha kicsi mondjuk a pelus, ruha alapbol, tehát nem az van h mire oda jutok kinotte, hanem alapbol is kicsit veszek, mert annyi eszem sincs mint egy marek molylepkenek, vagy a masik eset, hogy nem is erdekel a masik, csak levettem valamit a polcrol a boltban... Hat köszi... De ez sokat elarul az emberről. 🙄 Mondjuk a takaro az meg epp jo, jo lesz valtonak🤷‍♀️

Szoval a pelenka marka nem gond...aki nem talalkozott meg vele h nem minden babanak jo mindegyik, annak eszebe se lehet, de mondjuk a méret... Na az gaz, mert ezek szerint vagy az IQja van a beka popoja alatt, vagy nem is erdekli a masik. Meg ha nagyobb lenne, hogy beleno🙄

En is merges lennek ilyenek miatt, pedig nem vagyok hormongozos kismama...


Oke, mi is kaptunk haszontalan dolgot, de úgy haszontalan h mondjuk az emberek fele hasznalja, mi meg nem. Megkoszontem. Csináltam 2 kepet vele a gyerekkel, aztan elraktam,majd visszaadtam ha tudtam h meg szukseguk lehet ra(pl bebikomp-nem rugozom rajta h nem kene hasznalni..), vagy elajandekoztam akinek kell...

2020. ápr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
54%

Jól van utolsó, akkor hisztikézzetek a kérdezővel együtt minden piszlicsáré baromságon, mert nektek ez jár, jogotok van hozzá. Mindenki más meg egyértelműen "bunkó" mert nem esik előttetek meg a hatalmas problémáitok előtt hasra.

Komolyan át kellene már nevezni ezt az oldalt gyakorikérdésekről gyakoririnyálásra, mert a kérdések nagy része valójában nem is kérdés, csak panaszkodás, ahol a kérdező azt várja hogy szidjuk vele az anyóst, a tesót, a szomszéd anyukát mert az csúnyán nézett rá.

Hát igaza van annak, aki szerint ennél nagyobb gondok is vannak az életben, bámulatos hogy felnőtt emberek miken nem képesek rugózni hetekig: két egyforma kistakaró van otthon. Rémes.

2020. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudtam hogy ez az oldal azért van, hogy csak a legeslegnagyobb problémákról lehet beszélni.....🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


De pl engem is bosszant ha mondjuk kapok egy 37es cipőt a 39es lábamra,mert jajj rám gondolt... Ez kb ugyanaz, hogy lekakilja h tényleg jó e, hanem megvette mert szuper akciós, vagy kapta valakitől és úgy passzolja tovább.🙄


Nyilvan a 2 egyforma takaró túlzás... Marmint azon kiakadni. De... Ha belegondolok abba, hogy valakivel beszelgetek es mondok valamit.. Pl h ezt megvettem magamnak... Akkor ne lepődön már meg x idő mulva h nem örülök ha megegyszer megveszi ugyanazt... Mert az csak egyet jelent... Hogy NEM figyel a masikra, nem is érdekli annyira h megjegyezzen dolgokat. Es ha nem total hu.ye az ember, akkor baromira nem nehéz par dolgot megjegyezni🙄 Meg akkor se ha nagyobb problemai vannak!!


Nekem is vannak ettől nagyobb bajaim, de azert eléggé tud bosszantani a nemtorodomseg, plane csaladi szeretetbe oltoztetve...


Te meg akkor ne olvasd a gyakorit, hanem menj vissza a laborodba, es oldd meg a járvány problémáját... Nem is tudom ha olyan okos vagy, mit keresel a gyakorin🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
48%

Mikor mondtam hogy olyan okos vagyok??? Nem zavar hogy összefüggéstelenül zagyválsz?

Szimplán utálom mikor kérdésnek álcázott szidjuk az xy-t szöveget ír ki ide valaki, mert nem erre való ez az oldal. Te meg ha erre izgulsz nézz maunika showt.

2020. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Jaj 19-es ne itélkezz mert nem tudsz semmit, 4 vetélésem volt másfél év alatt,volt egy koraszülésem is ezek előtt szóval légyszi ne magyarázz a nehézsegekről és a fájdalomról.Megjártam én is a hadak útját.Ettől függetlenül akkor is bosszant ez a mostani dolog.A testvéreim lányok, szóval ezért sem értem ezt a hozzáállást.


Aki megértett annak köszönöm,a többiek véleményét elolvastam.

2020. ápr. 10. 22:23
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Neked valami baj van az idegeiddel,nyugodj meg,relaxálj .

Egy fostos rossz méretű pelenkatorta miatt biztos nem kapnék agyvérzést . Ráadásul nem mindenkinek egyértelmű,hogy nem feltétlen jó a gyerekre a méret,annyi esze meg nem volt,hogy megkérdezzen,így járt ,költötte apénzét feleslegesen ,de mi jót röhögnénk ezen a családban maximum . Alapvetően jót akartak a testvéreid,csak nem gondoltak át mindent ,nem hiszem,hogy jogos ,hogy neurotikus állapotba kerültél egy hasztalan ajándéktól ,mintha óvodás lennél.

2020. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Az ugyanolyan takarón vergődni meg még viccesebb. Mintha nem lehetne 2 ugyanolyan takarója a gyereknek :DDD

Komolyan néhány nőnek az agyára megy valami szülés után .. én is ingerlékenyebb voltam,de nem kell parasztnak lenni a családoddal .

2020. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!