Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélküliség, terhesség?

Egy kérdés kérdése:

Munkanélküliség, terhesség?

Figyelt kérdés

1 hónapja kirugtam 3 és fél év után a munkahelyemről... Mint utólag kiderült azért mert gyereket akarunk.

De hála égnek meg az ismeretsegnek hogy átvett egy másik cég. Nagyon örültem.

Deee!!! Ma mondták meg, hogy sajnos április 15- vel végleg bezár ez a részleg ahol én dolgoztam...

Most munkanélkülire kell mennem.

A kérdésem: ha esetleg teherbe esek munkanélküli alatt ( nem ez a célom,érdeklődöm csak)

Akkor jogosult vagyok valamire? Vagy ilyenkor hogy működik minden?

Köszönöm


2020. ápr. 9. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Semmire. Se táppénz, se csed, se gyed. Érdemes lenne várni.
2020. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Ne ess ne tervezzetek , evekig kitarthat a hatása akár .
2020. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Álláskeresésire ne jelentkezz be. Ha teherbe esel, akkor a szülés várható időpontja előtt 3 hónappal jelentkezz be, akkor biztosítva leszel, és minimális összegű gyedet fogsz kapni. A gyes már alanyi jogon jár.

Hány éves vagy?

Hihetetlen, hogy emiatt kidobnak valakit a munkahelyéről, mert gyereket akar. Hogy gondolják a munkaadók, őket ki fogja eltartani, ha nyugdíjasok lesznek?

2020. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

34 éves vagyok, van egy 8 éves kisfiam. 3 vetélésen vagyok túl. Tavaly 2 vetélésem volt. Februárban lehetett volna próbálkozni, de ugye kirúgtak.

Most meg ugye megszűnt a cégem. Nagyon szeretnénk már babát,de akkor lehet még várunk, vagy lemondok róla. Nagyon magam alatt vagyok, picit.

2020. ápr. 9. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
34 évesen nem húznám az időt.
2020. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Ennyire instabil körülmények közé semmiképp. Egy ilyen helyzetben csak egy ember jövedelmére támaszkodni nettó felelőtlenség. Semmit nem fogsz így kapni a minimálison kívül amiből éhenhalni sem futja. Gyereket csak két stabil munkahellyel szabad tervezni.
2020. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a válaszokat. Egyenlőre, ilyen helyzetben nem akarok természetesen. De az idő sürget ugye.

Ha a vírus elmúlik, meglátjuk mi lesz.

Egyenlőre várunk. Csak nagyon nehéz most :'(

2020. ápr. 9. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!