Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Legyen testvér vagy ne?

Legyen testvér vagy ne?

Figyelt kérdés

Igen, testvér. Én másik gyerek kérdésben inkább a nem felé hajlok. De nem tartom elképzelhetetlennek. Hamar összejött a baba, a terhességem könnyű volt, se egy rosszullét se hányinger, semmi. Programcsászárom volt, azzal sem volt semmi problémám, szülés után 1 héttel már kertipartyra mentünk (ezt csakis azért írom, hogy TÉNYLEG nem volt semmi gondom). Anyagilag is bőven beleférne. A lányomat is szeretem nagyon, most 3,5 éves. Nyilván nem most a vírus közepén állnék neki próbálkozni.

Viszont. Nekem az itthonülés, a semmittevés volt a legrosszabb... nem volt még 2, mikor rugalmas munkaidőben de visszamentem dolgozni. Hamar beszokott a bölcsibe, oviba is utána. Tényleg mesekönyvbeillő vot az egész. De segítségem nincsen, a férjem nagyon kiszámíthatatlanul dolgozik, ha van munka, sokat, ha nincs, keveset. Rokon, barát nincs, mert úgy költöztünk ide nemrég, így segítség 0.

A férjemnek is van testvére és nekem is, kicsiként is meg később felnőttként is jó, ha van kire számítani, ha esetleg majd mi nem leszünk, akkor se legyen egyedül a világban. És ez a legfontosabb ok, ami miatt azt mondanám, végigcsinálom mégegyszer. Hogy ott legyenek egymásnak.


(amúgy ha nem nekem kéne itthon maradni, hanem a férjemnek, a többi részét gondolkodás nélkül bevállalnám :D )


2020. ápr. 13. 18:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor keress magadnak otthonra munkát, indíts vállalkozást, tanulj ki egy szakmát.
2020. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
van, egyéni vállalkozó is vagyok. De van mellette főállásom. És szeretem. Nem a pénz miatt dolgozom (ezt úgy értem, hogy nem azért akartam annyira visszamenni, hogy legyen fizetésem, hanem mert szeretem csinálni, és csak a háziasszonykodásba belebolondultam volna)
2020. ápr. 13. 22:18
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
Én ugyanígy voltam és nálunk nem lesz kistesó. Rá kellett jönnöm, hogy vannak “ 1 gyerekes anyukák” és én ilyen vagyok. Nagyon nagyon sokat dolgoztam a munkámért, a hobbijaimért, párkapcsolatomért és egy gyermek mellett ezekre is tudok elég időt szánni, amikor ő intézi kis ügyeit :) Mi így boldogok vagyunk, mindhárman. De a te helyzetedben nyilván neked kell tudnod, elvégre a következő kb 20 évedet ez erősen meghatározza.
2020. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
A helyedben nem vállalnám,amúgy az se biztos,hogy marha jó testvérek lennének,vannak olyanok akik nem bírják egymást.
2020. ápr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
Így én nem vállalnám be. Csak azért, hogy tesó legyen, nem szülnék mégegyszer, ha ennyire negatív élmény volt a hosszabb otthonlét. Akkor vállalnék második (vagy akárhányadik) gyereket, ha önmaga miatt vágynék rá kizárólag, és nem azért, hogy a meglévőnek testvére legyen. Hiszen simán lehet, hogy nem is lesznek jó tesók, vagy legalábbis kiskorukban nem jönnek ki jól.
2020. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem sok gondolkodnivalód van rajta. Ha tudnád, hogy lesz egy jó barátja, akire mindig számíthat majd és tűzön - vízen keresztül mennek egymásért, akkor bevállalnád? Nem. Mert csak a társat nézed benne, nem a saját magad és a házasságod örömét.
2020. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szia! Valamikor jó a tesó, valamikor nem. Pl. ha veszekedés van akkor nem jó. Ez úgy ahogy elkerülhető a nagy korkulonbseggel. Nekem 16 évvel idősebb a tesóm és kitűnő a kapcsolatunk.
2020. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!