Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy gyereket-gyerekeket...

Úgy gyereket-gyerekeket vállalni, ha bármi történne egyedül nem lennétek képesek felnevelni?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés. Én mindig azt hallgattam, hogy mindig annyi gyereket vállalj, amennyivel egyedül is elbirnál. Reális szerintetek ez a szemlélet?

2020. ápr. 17. 17:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
20: az valszeg nem akadályozná meg, hogy eltartassa magát.
2020. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
54%
15ös vagyok. De mi szeretjük egymást, jó a házasságunk. Ha elválnánk akkor is részt venne a gyerekek életében. Közös döntés volt a gyerekek száma. 2 diplomám van, kormánytisztviselő vagyok, nem az én szégyenem, hogy csak 200 nettót keresek.
2020. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
15ös vagyok, 22es ha rám céloztál, hogy eltartatom magam, akkor nekem mondd :) Már az sem megfelelő a gyk. ítélő bizottságának, ha anyuka is dolgozik, de Apukának több a fizetése?
2020. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Menj vissza inkább a Vity alfelét nyalni.
2020. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Jól van, làtom IQ bajnokhoz van szerencsém.
2020. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek kérlek, nem azért tettem fel a kérdést.

Mi kint élünk Némtországban. Eszem meg áll, hogy arab -török családok agyra -fővel szülik a gyerekeket. Nem ritka akár a hét gyerek is, és egyedüli munkakereső a férfi. Nem értem, ők nem félnek a jövőtől?!

Mi kindketten dolgozunk a férjemmel. Mivel nincs senki aki segíteni tudna a fiúnk körül, én csak részmunka időben dolgozom. Férjem jól keres, én így nem túl jól, mondjuk az albérletet meg kb a kaját fedezi a fizum. Nagyon gondolkodunk még egy gyereken, de elképzelni sem tudnám, ha valami történne, hogy boldogulnék. Egyszerűen logisztikailag kivitelezhetetlen, hogy elvidd a gyereket oviba, haza hozd és még mellette teljes munkaidőben dolgozz. Sajnos nekem nem igazán vannak egyébként sem rokonaim, csak anyukám, de vele nem valami fényes a kapcsolatunk, így csak magamra számíthatnék. Viszont pont ezért is vágyom magamnak nagyobb családra.

Nehéz ez így.

2020. ápr. 18. 11:52
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem arra gondoltam, hogy eltartatja magát.


Az oke, higy jó a házasságod, de én pl arra akartam célozni, hogy az esetek túlnyomó többségében válás miatt marad egyedül valaki a gyerekkel, nem haláleset miatt. Plusz halálesetnel ott az özvegyi nyugdíj és ah árvasági, mint anyagi segitseg.

2020. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
62%
A kisebbség itthon is sorra gyártja a gyerekeket és nem nem gondolnak a jövőre, mert agyatlanok. De szerintrm nem kell ennyire félni a jövőtől kérdező, ha szeretnétek még egy babát és belefér anyagilag is, akkor azért kár lemondani, róla, hogy mi lesz ha.. Mindent meg lehet oldani és ha rákényszerülsz megoldod.
2020. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Igen, igazad van, csak kiváncsi voltam, ki hogyan vélekedik erről. Lehet egyből az elején lle kellett volna irnom a teljes szitut.
2020. ápr. 18. 23:34
 30/30 anonim válasza:

Tervezem a jövőmet. A terveimben nem szerepel másik fél(szeretnék párt attólfügg) 25-28 év körül(ha minden úgy sikerül ahogy tervezem, ekkor fogok már tudni gyereket nevelni egyedül is).


Én elsőnek nevelni vagy örökbefogadni szeretnék. Később talán szívesen szülnék is.


Attól nem félek, ha 5 gyerekem is lenne később, hogy nem lenne rájuk időm. Csak arra törekednék, hogy minimum 3 év legyen köztük.

Már teszek félre pénzt, pedig csak 17 vagyok.

A jövőben sem lenne gond a pénzügyeimmel(és nem. Nem támogatnak pénzzel a szüleim!).


Röviden: szerintem, ha elég hamar teszünk félre pénzt, akkor nem lehet nagy probléma több gyereket, akár egyedül felnevelni, de egy másik féllel egyszerűbb.


A gyerekeknek nyithatok számlát és utalhatok rá pár ezer forintot havonta, abból lehet venni drágább eszközöket nekik. Telefon, bicikli. Vagy később megkaphatják és eldönthetik ők.


Megszületik a kisbaba: minden hónap 2000 ft utalok a számlára.

-Ha minden hónapban tudom utalni-

18 éves korára lenne 432 000 forintja. Nem sok, de tanulmányokat ki lehet fizetni. Vagy mehet utazni, amit szeretne. Persze ez nem sok, tudom.


Remélem így lehet érteni. Ezek csak az én gondolatim, terveim.

2020. máj. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!