Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik egész nap egyedül vannak...

Akik egész nap egyedül vannak otthon a gyerekekkel, nektek "segít" a férjetek otthon?

Figyelt kérdés

Elvarjatok?

6-ra megy, este 7 körül ér haza a férjem. Én nem várom el, de azt igen, hogy addig legalább legyen a fiunkkal,aki egy igazi többemberes rosszcsont.


2020. ápr. 18. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Heti hány nap dolgozik ennyit? Az én férjem csak 8 órát dolgozott, plusz másfél utazás. Ennyi idő után igen, elvártam, hogy segítsen. Hétvégén felporszívózott, azt amúgyis szeret, és foglalkozik a gyerekekkel is, ha kell.
2020. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Segít. Kb mindenben es kérnem sem kell. Fürdet, pelenkáz, jatszik a naggyal kicsivel egyszerre. Takarít, teregwt, porszívóz, főz, ha arról van szó. Nem kell kérnem, nem várom el. Együtt vállaltuk a gyereket, a házban is együtt élünk, koszolunk stb. Nálunk ez természetes. Ha elkezdtek takarítani, beszáll, nem nézi vegig.
2020. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Az én férjem is reggel 7-től este 19-ig oda van. Hétfőtől vasárnapig. Nem várom el egyáltalán, hogy segítsen. 3 fiúnk van, a legnagyobbik mikor kicsi volt, nagyon nagyon lefárasztott. Jó lett volna egy kis én idő, vagy a segítség, de tűrtem, és vártam, hogy jobb legyen. Én szerettem volna mindennél jobban gyerekeket, és tudtam, hogy ez lesz, hogy nem számíthatok rá. Persze szereti őket, de ő azon van, hogy mindent meg tudjon teremteni a családjának, ehez viszont rengeteget megy.
2020. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hétfőtől péntekig, hétvégén gyakran előfordul, hogy a szülei vállalkozásában segít. Ezt már annyira nem nézem jó szemmel, mert szeretnék én is haladni a dolgaimmal, esetleg edzeni egyet, pihenésre már nem is gondolok.
2020. ápr. 18. 13:53
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Dettó, ahogy a 2-esnél. Nem is vállaltam volna vele gyereket vagy már rég elváltunk volna.
2020. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk segít, ő 8-17ig dolgozik, hétvégén itthon van.


Hétköznap délelőtti alvás idején szoktam edzeni, nekem az az én idő. Vagy mivel nagy az udvar, ezért hétköznap ha hazáért, ki megyek locsolni 30-40 percet.


Hétvégén ő eteti a lányunkat (8 hós) illetve minden este ő fürdet.

Hazimunkabsn is segít, de általában minden kész van, de előfoedult, hogy elmosogatott, míg altattam, vagy amíg boltban voltam osszehajtotta a szárítógép ők a tiszta Babaruhákat.


Amit a 3as ír az durva. Érdekelne őszintén, hogy ennyi munka mellett hogyan lehet teljes családi életet élni?!

2020. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Attol fugg, hogy mennyit dolgozik ill. hanytol hanyig nincs itthon. Ha reggel 6tol este 7ig nincs, akkor nem varnam el. 13 ora melo+utazas utan meg mosogasson vagy porszivozzon?dehogy. Amit elvarnek, hogy furdessen es olvasson esti meset a gyereknek. Hetvegen lehet egy fel napot szanni a takaritasra egyutt, utana kozos progi vagy o van a gyerekkel, te lazulsz.
2020. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as, azért ez nem normális, hogy a férjed heti 7 nap 10-12 órákat dolgozik. Erre rá fog menni az egészsége. Utána ki tartja el a családot?
2020. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem “segít”. Kiveszi a részét az itthoni teendőkből. Amíg ő dolgozik, én is. Életben tartom és fejlesztem a közös gyerekünket. Közben végzem az itthoni teendőket. Mivel nem egy nappal alvós baba így nem annyira egyszerű minden nap. Nem varom el tőle, hogy takarítson, mikor hazajön, de hogy “átvegye” a gyereket azt igen. Amúgy ő a mosogatógép felelős. Ezt minden nap megcsinálja. Ezen kívül játszik a gyerekkel, ő fürdeti és eteti is (tapszeres). Változó mennyiségben naponta, attól függ mennyire fáradt pl. De ezt mindig megbeszéljük ki van épp jobb állapotban, az vállalja az ügyeletet, amíg a másik picit alszik, vagy csak bambul ki a fejéből.

Nem gondolom, hogy ez segítség lenne. Inkább általános szülői felelősségnek mondanám.

2020. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem szeretem a segít szót, főleg ha a gyerekről van szó, mert az az egy ami valóban fele-fele arányban oszlik.

A háztartás nagyja rám marad, ő dolgozik én itthon vagyok. A mosogatást, elpakolást megcsinálja, ha épp úgy jön ki. A többit is csinálná, zokszó nélkül, ha megkérném rá. De a főzés nem erőssége, a porszívózás on kívül meg inkább én takarítok, gyorsabb, mint mindent elmagyarázni. Aztán vannak dolgok amik nagy mértékben az övék, pl a kukák ki/be húzása, állatok (kutya/macska) ellátása, alom tisztítása, kerti munkák nagyja, stb.

2020. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!