Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik egész nap egyedül vannak...

Akik egész nap egyedül vannak otthon a gyerekekkel, nektek "segít" a férjetek otthon?

Figyelt kérdés

Elvarjatok?

6-ra megy, este 7 körül ér haza a férjem. Én nem várom el, de azt igen, hogy addig legalább legyen a fiunkkal,aki egy igazi többemberes rosszcsont.


2020. ápr. 18. 13:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

3as vagyok. Mezőgazdasági vállalkozó a férjem. Most vetés szezon van, már hetek óta. Áprilisban jellemzően egy napra sem áll meg. Oly annyira, hogy tavaly áprilisban született a legkisebb fiúnk, és arra sem jött. Több ezer hektáron dolgozik. Májustól egy kicsit jobb, akkor igyekszik hétvégén velünk lenni. Június-júliusban aratás. Augusztusban van 1 kis nyugi, akkor szoktunk elmenni nyaralni is. Utána szeptembertől november végéig nem látjuk. Reggel mikor elmegy mi még alszunk, este mikor hazajön már alszanak a gyerekek.

3-4 hónap nyugis télen. Hozza viszi a nagyokat suliba, az nagy segítség. Ilyenkor intézi a sok dolgát, papírügyek miegymás ami egész évben felgyűl. Télen rakják rendbe a gépeket, szerelnek. Szóval akkor sincs jellemzően otthon, de sokkal rugalmasabb, többet van velünk. Ilyenkor sem segít be a házi munkába, de igazából már egyáltalán nem bánom. Már lehet idegesítene ha nem úgy csinálná ahogy én szoktam. Tavaly építkeztünk, rengeteget dolgozott a házon is. Még van mit csinálni, úgyhogy nem unatkozik ha itthon van. Az összes férfi munkát ő csinálja. Egyedül füvet nyírni én szoktam, ugye az nem várhat heteket míg ráér.

Még azt mondom a mi helyzetünk jó is. Nagybátyám pl. kamionozik. 3 hetet oda van, 5-6 napot otthon. 4 gyereket neveltek fel . Vagyis inkább a felesége. Ez van, vannak ilyen munkák. Nem lehet mindenki irodista.

2020. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%
A férjem reggel 6-este 6ig dolgozik 6 nap egy héten. A házat reggel mindig rendbe teszem (porszívozás, felmosás, törölgetés, tiszta ruha vasalása és elrakása, ágyazás ilyesmi) Dél-3 között valamikor főzök, míg a 3 hónaposom alszik. A naggyal közben verset tanulunk, feladatokat csinálunk, ovis. Fél 5kor szoktunk kimenni, mikor a férjem megjön kint marad még fél óra-órát a naggyal. Én addig bemegyek a kicsivel, megágyazok, vacsizok. A férjem fürdeti a gyerekeket. Míg a kicsit elaltatom addig játszik a 4 évessel. Majd én ekaltatom őt is. Addig a férjem vacsizik, fürdik. Fél9re alszanak el a gyerekek. Ha itthon van akkor kerti munkát végez, a gyerekekkel van, néha szokott sütni. De a terhességem utolsó hónapjában ki kellett venni a szabadsagait, szabadnapjai voltak, így szinte végig itthon volt és ő csinált majdnem mindent.
2020. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%
A férjem, most homw office-ba van, dolgozik 8-16ig. Ő takarít, gondoskosik a kutyáról(wteti, boszi sétálni), a munka után a gyerekkel játszik.
2020. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
*eteti, viszi sétálni
2020. ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!