Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én érzem magam furán...

Csak én érzem magam furán néha egy gyerekesként?

Figyelt kérdés

Leszögezem az elején: nem marakodást szeretnék kirobbantani, csupán feltűnt valami, kiváncsi vagyok, más hogy van ezzel.

Egy gyerekem van, valószínűleg nem is lesz több, amit nagyon sajnalok, de végülis hogy miért “csak” egy van, az mellékes.

Ami viszont zavar, az az, hogy úgy érzem, az egy gyerekes családokat nem is kezelik családként. Ha most túlteszem magam azon!(amin amúgy nehezen sikerül, vagy talán nem is), hogy a két gyerekes barátnőm nem győzi hangsúlyozni, mennyire nem tudott semmit a gyereknevelesrol, mióta kettő van és kabe nincs is kedvem semmit mondani a gyerekekkel kapcsolatban, mert ontja a bölcsességeket a férjével együtt, vagy az “egy gyerek nem gyerek” megjegyzéseken esatobbi, ott van még a hivatalosabn rész. Hogy például (olvasom egy cikkben) özvegyi nyugdíj a több mint egy gyereket nevelő szülőnek jár (nem mintha ki akarnám nyirni a férjemet), vagy a családi jegyek is két gyerektől kezdődnek.

Pedig úgy vélem, mi is egy család vagyunk, és ez bizonyos értelemben negatív diszkrimináció.


2020. ápr. 18. 16:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mármint a barátnőm mit sem tudott a gyereknevelés nehézségeiről, amíg kettő nem lett neki.
2020. ápr. 18. 16:45
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
4-gyel sem tudok semmit a nehézségekről, én cspdaként élem meg az egészet. 🤷🏼‍♀️ Ha nektek hármótoknak így a jó, akkor ne foglalkozz senkivel és semmivel, élvezzétek egymást és a kiscsaládos létet. Az én szememben ugyanúgy család egy gyermektelen házaspár is, ahogyan mi hatan. 😊
2020. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vettem ezt észre. Engem az zavart, hogy ameddig nem volt gyerekem, addig úgy kezeltek engem, hogy "nincs se kutyám, se macskám". Pl a régi munkahelyemen, azt hitték, úgy is kezeltek, nekem minek a karácsonyi szabadnap, úgysincs családom (volt még sok hasonló példa). Mintha egy gyerektelen embernek nem lenne családja.

De ezt, hogy 2 gyermektől számítana családnak egy család azt még nem hallottam, vagy nem vettem észre.

2020. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

A barátnőd és közted az a különbség,hogy te egy gyerek után már felmerted, hogy nincs kapacitásod (ha erről van szó ) meg egy gyerekre.

Neki ez két gyerek után esett le és haaaaat... Így járt.

Nekem szintén egy gyerekre van kapacitasom, marad időm a gyereken kívül más dolgokra is. Ennyi.

A gyereket abból szempontból sajnálom,hogy nagyon jó testvér lenne, de ezt meg csak akkor tudom pontosan,ha van illetve lenne testvére.

Amúgy igen,jól látod.

Ha egy gyereked van,akkor sajnos az nem számít sehol családnak, mármint ez a kedvezményre vonatkozóan mondom.

Nekünk így jó, mi így vagyunk család.

Viszont nem vagyunk idegbetegek és nem a nagy neveli a kicsit...

2020. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még le akartam írni, volt egy eset, munka után nagyon siettem volna már haza, de kollégáim feltartottak. Kérdezik hova sietek, mondom vár a családom, szülinapozunk. Erre mindenki hatalmas kerek szemekkel kérdezi, "de mi úgy tudtuk nincs is gyereked". Kicsit se volt rossz.
2020. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Az özvegyi nyugdíjat rosszul tudod. Mindegy, hány gyerek van. Most direkt megnéztem a budapesti állatkert belépőjegyeinél: családi jegy (2 felnőtt 1 gyerek). De pl a MÁV-nál is ugyanígy 1 gyerekkel van. Most nem fogom kikeresni az összes létező családi jegyet.


A barátnőd meg egy tulok.

2020. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Állami szinten szerintem azért csinálják ezt, hogy további gyerekvállalásra buzdítsanak. Ugyanis ha csak 1 gyereketek lesz kettőtöknek, akkor azzal egyrészt fogy a társadalom, másrészt nem termeli ki kettőtök nyugdíját.
2020. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Ezért álltunk össze annak idején a másik egy gyerekes családdal, hol mi vittük a barátnőmet, hol ők engem :D

Egyébként építsd le a barátnődet. Fölényeskedő, lekezelő, kioktató emberek csak rontják az életkedved.

2020. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig én is foglalkoztam ezzel. Nálunk nemsokára érkezik a második (és egyben utolsó) gyerek, de eddig hallgathattam, hogy milyen szerencsés vagyok, mert ilyen, olyan a gyerekem, na majd, ha kettő lesz. Akkor még messze voltunk tőle, nem is értettem, miért egyértelmű, hogy kettő KELL, mert csak és akkor végre elkezdhetek szívni vele, mint minden normális ember. Ezt miért várják mások, hogy ugyanúgy szenvedjek? És ha nem lesz problémás vagy egyáltalán meg sem születik, akkor addig keresnek valamit, amit elkezdek én is keseregni? Most azt hallgatom, hogy az első mintagyerek volt eddig, megkapom majd csőstül a másodiktól, ami eddig kimaradt. Miért törvényszerű, hogy az ember addig szül, míg el nem kezd teher lenni a család? Már le se állok beszélni ilyenekkel.
2020. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is egy gyerekem van és nem is lesz több. Egyébként nem is szeretnénk többet a férjemmel. Úgy érezzük, hogy nem tudnánk mindent újra elölről kezdeni, ezen felül egy gyereknek stabil anyagi és érzelmi háttér kell, mi ezt egy gyereknek tudjuk biztosítani, illetve több egészségügyi probléma is áll a háttérben. De soha nem éreztem emiatt magam furcsán.

Többször kérdezik, hogy és, nem lesz több? Volt már, hogy iskolában a tanár jegyezte meg a férjemnek, hogy kár, hogy nincs több gyerekünk, mert annyira szépen neveljük a miénket, hogy ilyen családba kéne több. De ezt mi érezzük, hogy mire vagyunk képesek, mit tudunk bevállalni, úgyhogy nem, nem lesz több. És ezt mindig hangsúlyozom is. Volt aki azt mondta, hogy de hát egy gyereknek testvér kell, meg egy gyerek nem gyerek, az a bizonyos tipikus mondat, én meg közöltem, hogy szüljön az több gyereket, akinek több anyja van. Tehát addig, amíg én nevelem fel, addig had' döntsem el én, hogy hányat vállalok. Mert mindenki érzi, hogy mire képes. Van, aki gyönyörűen tud nevelni több gyereket, vagy külsőre úgy tűnik, valójában meg nap, mint nap küzdés az élete és lehet, hogy titkon ő is ha újra kezdené, kevesebbet vállalna. Én nem foglalkozom azzal, hogy ki mit mond. A mi életünk, a mi gyerekünk. Te se foglalkozz másokkal. :)

2020. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!