Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én érzem magam furán...

Csak én érzem magam furán néha egy gyerekesként?

Figyelt kérdés

Leszögezem az elején: nem marakodást szeretnék kirobbantani, csupán feltűnt valami, kiváncsi vagyok, más hogy van ezzel.

Egy gyerekem van, valószínűleg nem is lesz több, amit nagyon sajnalok, de végülis hogy miért “csak” egy van, az mellékes.

Ami viszont zavar, az az, hogy úgy érzem, az egy gyerekes családokat nem is kezelik családként. Ha most túlteszem magam azon!(amin amúgy nehezen sikerül, vagy talán nem is), hogy a két gyerekes barátnőm nem győzi hangsúlyozni, mennyire nem tudott semmit a gyereknevelesrol, mióta kettő van és kabe nincs is kedvem semmit mondani a gyerekekkel kapcsolatban, mert ontja a bölcsességeket a férjével együtt, vagy az “egy gyerek nem gyerek” megjegyzéseken esatobbi, ott van még a hivatalosabn rész. Hogy például (olvasom egy cikkben) özvegyi nyugdíj a több mint egy gyereket nevelő szülőnek jár (nem mintha ki akarnám nyirni a férjemet), vagy a családi jegyek is két gyerektől kezdődnek.

Pedig úgy vélem, mi is egy család vagyunk, és ez bizonyos értelemben negatív diszkrimináció.


2020. ápr. 18. 16:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

A barátnőd tuti kompenzál valamit, azért szólogat be. Aki elégedett bolog ember, boldog kapcsolatban, és jó az élete úgy ahogy van, az nem próbál meg semmilyen rossz érzést kelteni a másikban ilyen-olyan célzásokkal.

Lehet megbánta már a másodikat, mert sok gondja van azóta, és irigykednik rád, amiért neked csak egy van. De az is lehet valami más egyéb frusztrációja, komplexusa van, amit a nagybetűs anyaság mögé bújva próbál leplezni. Sajnos sok nő van aki elégedetlen önmagával, az életével és úgy próbálja elterelni róla a figyelmet, hogy mártír szuperanyaként lép fel, akire te max lentről pisloghatsz fel, hisz mit tudsz te.

Szerintem nyugodj meg, mert ez semmiképp nem normális viselkedés.


Az egy gyerek nem gyerek mondás még nagyanyáink korából ered, nem tudsz vele mit tenni, úgylátszik nem hal ki, sokan most is használják, bele sem gondolva hogy másnak ez hogy esik.

Az 1 gyereknél több szülése, meg ahogy előttem írják állami érdek, ugye most ez van porondon, "szülj még egy magyart" meg társai :) Le kell...

2020. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hány gyereked van, valakinek biztos nem fog tetszeni. Vagy kevés, vagy sok. A gyereknevelés meg olyan, hogy nekem hiába jön a második, egyáltalán nem biztos, hogy ami az elsőnél bevált, az a másodiknál is be fog. Minden gyerekkel van újdonság, meg más praktika, ami csak nála működik. A saját gyerekem neveléséről van fogalmam, máséról nem. Szóval az én szememben nem tapasztaltabb egyik anyuka sem a másiknál, kivéve annál, aki tényleg nagyon buta, de az más kategória. Gyereknevelésben a legokosabb meg mindig az, akinek nincs, vagy kutyája van.
2020. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat: a korom miatt nem lesz testvér, én többet szerettem volna. Valószínűleg ezért is vagyok érzékenyebb. A barátnőm esetében többször a nyelvemen volt, hogy megkérdezem, miért vállalt kettőt, ha ekkora teher (úgy is beszél róluk, hogy A Kettő), ugyanakkor azt hiszem, ez valami státusz szimbólum szerű neki, nagyon tudat alatt ettől jobbnak érzi magát, mert ő sem fiatalon szült. Egyszer mondtam neki, hogy ez fájdalmas nekem, azóta talán visszafogottabb.


Visszatérve az eredeti témára: az eheti Nők Lapjában olvasható, hogy “özvegyi nyugdíj csak akkor jár, ha az illető egynél több gyermeket nevel”. Nem járt utána az újságíró?

2020. ápr. 19. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!