Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire fogadnátok el ha...

Ti mennyire fogadnátok el ha gyermeketek nem szeretne most érettségizni?

Figyelt kérdés

En is most érettségiznék, szeretnék egyetemre menni, viszont nekem az egészségem mindig az első helyen állt.

Így is próbálok kizárólag max.boltba kimenni, itthon maradok.


Ami a májusi érettségi mellett szól hogy szeretnék menni egyetemre.

Ami ellene:

-a tanáraim 80%-a 50 év feletti

-a mi iskolánkban 8 osztály érettségizik és aki nem szeretne továbbtanulni az is bejön mert túl szeretne lenni rajta

-mivel autónk nincs, kénytelen vagyok tömegközlekedést használni

-osztályfőnök nem érti miért kéne félni egy kis vírustól


Inkább halasztok 1 évet, de ne legyen semmi bajom..

Anya teljesen kiakadt hogy mit képzelek magamról, az egész életemet így fogom elrontani, ha elkapom a vírust úgyis meggyógyulok..


Én reagálom túl? Más anyuka is így reagálna?


2020. ápr. 19. 16:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Túlreagálod.

Ez nem egy olyan indok, ami miatt halasztani kellene. Van maszk, kesztyű, fertőtlenítő, vinném szépen magammal, hordanám, és ablak mellé ülnék, azt amúgy is ki lehet nyitni, ha akarja valaki. De nem halasztanék. Akkor minden tolódna, az egyetem is, és minden más.

2020. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
97%

17 eved fiam most erettsegizik meg sem fordult a fejeben, hogy ne menjen el. Idaig tanultal, meg friss a tudas.

Nem hisztizni kell hanem tanulni

2020. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%

És mit csinálsz 1 évig? Mert akárhogy is áll majd a vírushelyzet, legkésőbb szeptemberben "újraindítják" az országot, mert nem lehet tovább tolni.

Boltba se kellene menned, hisz gyerek vagy, bizonyára ellátnak a szüleid az alapszükségletekkel.

Ha boltba tudsz menni, érettségizni is.

Azt se felejtsd el, hogy ez egy könnyített érettségi lesz. Hülyeség kihagyni.

2020. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk ilyen alapon az egész ország visszaléphetne az érettségitől. Más biztos azért megy el érettségizni, hogy utána végigfertőzhesse a rokonait, ugye?

És igen, fiatal vagy elkapod => meggyógyulsz.

2020. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlparázod vagy kifogásnak használod, mert nem tanultál semmit, abban a reményben, hogy elmarad.

Használhatsz "védőfelszerelést".Ha minden ajánlást betartasz, baromi kicsi az esélye,hogy elkapod. Ha meg mégis, akkor nagy eséllyel túl leszel rajta, és nem kell tovább paráznod. Ha csak nem vagy valami súlyos krónikus beteg, egyáltalán nem vagy veszélyeztetett.

Tőlem halaszthatnál, ha a következő egy évben eltartanád magad, ami munka nélkül ugye elég nehéz lenne. Nem hiszem, hogy a gazdasági válság közepén érettségi nélkül kapkodnának érted, ráadásul nyilván dolgozni se mernél menni. Pedig nem ördögtől való ám! A 61 éves anyám például minden nap jár. Képzeld, senki nem kérdezte meg tőle, hogy van-e kedve.

Emellett pedig garantálom, hogy, jó darabig nem lesz ilyen könnyű érettségit szerezni,mint most. Szóval inkább örülhetnél.

2020. ápr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon lennék, hogy érettségizz idén, ha én lennék az anyukád. Szerintem egy kicsit tartasz is tőle, de hidd el, ha halogatod, csak nehezebb lesz. Ezt már írták, de kiesel a tanulási rutinból.

De nézzük egyenként az indokaidat:

- a tanáraid akkor is ott lesznek, ha te nem mész. Ha teszel egy maszkot, nem fogod megfertőzni őket.

- sokan lesznek, oké. Nem tapogatod őket, távol maradsz.

-taxi, bicikli, stb nem jöhet szóba?

- az osztályfőnököd véleménye irreleváns ebben a kérdésben, de ez egyébként sem ellene szól.

Szerintem az érettségit annyira bebiztosítják eü szempontból, hogy csak rajtad áll, megfertőződsz-e.

Tessék elmenni és megcsinálni, amire 4 évig készültél! :)

2020. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Menj, most megúszod szóbeli nélkül... Ha válság lesz, akkor könnyen lehet, hogy nem fogsz munkát kapni, aztán otthon pislognál egy évig. Nem vagyok annak a híve, hogy ész nélkül rohangáljunk mindenhova, de ne veszíts el egy évet ezzel. Egy évvel később lennél önálló, nehéz visszarázódni is és ez fontos a jövőd szempontjából. Ősszel nem a saját tanáraid érettségiztetnének, hanem isneretlenek, akiknek nem ismered a stílusát, az elvárásait és pont nem érdekli őket, hogy mi lesz, vagy mi nem lesz veled. Anyum tanár és amikor a saját diákjainak javít, akkor sokkal lelkesebben keres +1 pontot, hogy meglegyen a jobb jegy, mint amikor csak be van osztva valahova. Nem szemétségből, hanem egész más, hogy van egy arc a fejedben, esetleg az, hogy szerencsétlennek épp válnak a szülei, épp költöznek, meghalt a nagymanája...
2020. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek azzal, hogy emiatt nem halasztanék, veszel fel maszkot, kesztyűt, viszel kezfertőtlenítőt és túlleszel rajta, hidd el sokkal jobb most, mikor még friss a tudásod.

Viszont egy valami megütötte a személetembenem, amit a 8as válaszoló írt... Ennél gusztustalanabb dolgot nem olvastam még, hogy a saját 18 éves gyerekem azt mondjam "élősködik", amiért egy vilagjarvany közepén inkább halasztana az érettségin. Dolgozhat még bőven eleget az életében, dehogy az egyetemre készülő gyerekemet élősködők nevezzem, csak mert aggasztja a jelenlegi helyzet és inkább várna még.. Nonszensz. Nem azért vállaltam gyereket, hogy a lehető leghamarabb, ahogy csak lehetőség adódik azonnal elhajtsam dolgozni, mondván mit képzel magáról, hogy a szülein élősködjön... 👏

2020. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Kapva kapnék az alkalom, én már érettségiztem, a java a szóbeli volt, azt megúszod, legyen eszed. Szerintem sokan irigykednek is, öröm az ürümben.
2020. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
87%
Semmi garancia nincs ra, hogy egy ev mulva nem ugyanez lesz. Meddig akarsz halasztani? A tavolsagtartast 2022-ig valoszinuleg be kell majd tartani, mert ujabb hullamokra lehet szamitani egy harvardi cikk szerint.
2020. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!