Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés?

Pajzsmirigy alulműködés?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy 3.1 és 3.8-as TSH-ra endokrinológus nem akart gyógszert írni,de mivel mondtam,hogy babát szeretnénk felírt 25 mikrogramm euthyroxot, azt mondta ez nem áthat.Terhes is lettem,már meg is született a baba 5 hete,azonban én azóta nem szedem a gyógyszert, azt mondták a kórhában, hogy vérvételt kellene csinálni,hogy jelenleg milyen a tsh szintem aztán kiderül hogy kell-e gyógyszer vagy nem.Viszont jelenleg nincs vérvétel ilyenekre,de a babám anyatejet kap.Okozhat gondot hogy nem szedem?Vagy kezdjem el újra?Teljesen kétségbeestem,lehet eddig rosszat tettem a babamnak az anyatejjel tápláltam így, hogy nem szedtem a gyógyszert?Holnap telefonálok az orvosnak.


Egy aggódó anyuka



2020. ápr. 19. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tettél semmi rosszat. Már nem benned van, van saját pajzsmirigye.


A terhesség alatt kellett volna a TSHt, T3at, T4et nézni és módosítani az adagon, ha kell. De ez is csak az első trimeszterben, utána már a saját pajzsmirigye intézi.

2020. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szokás nézni a hormonszintet szülés után is, viszont nem árt a babának ha nem szeded a gyógyszert. Tapasztalat, hogy a tej mennyiség csökken, ha nem stabil a pajzsmirigy (jelenleg 75Mg euthyroxot szedek, így 2,3 körül van, gyógyszer előtt 5, 3 volt). Nem tudom, hogy ilyen helyzetben vérvétel nélkül mi lenne a helyes megoldás, de a babának semmiképp nem ártasz :)
2020. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Terhesség alatt csak tsh volt nézve az 2-2.5 között volt a 25 mikrogrammgyógyszerrel.
2020. ápr. 19. 19:21
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, de teljesen kikészültem, hogy rosszat csináltam.
2020. ápr. 19. 19:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tettél semmi rosszat!! Jó, hogy szedted terhesség alatt, nagyon fontos volt levinni a tsht. A babádnak most semmit nem ártasz. Kell majd vévétel megnézni, hogy áll a pajzsmirigyed, azért kellett az euthyrox, mert teherbeesés előtt 2 körül kell tartani a tsht. Ha az ft4 rendben és tsh magasabb is, tünet nélkül mi nem írunk fel euthyroxot, csak 10 es tsh fölött. Egy endokrinológus rezidens.
2020. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Terhesség előtt csak a tsh-m volt magasabb, hullott a hajam illetve nem tudtam fogyni.T3,T4 rendben volt.
2020. ápr. 19. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem csináltál semmi rosszat!

Az első terhességemnél 50 euthyroxot szedtem és mennem kellett volna a szülés után pár héttel vérvételre kontrollra. Sajnos nagyon cicin csüngő babám volt, a pajzsmirigyem volt az utolsó gondom, szedtem tovább az 50-et. Fél évvel később jutottam el, csökkentették az adagomat 25-re és már 2,5 éves a kisfiam, 1 éves koráig tudtam szoptatni és tökéletesen egészséges.

Neked tehet esetleg jót az euthyrox, de a babádnak sem az ilyen kicsi mennyiségű gyógyszer, sem az alulműködés nem számít a szoptatáson keresztül.

2020. ápr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magánlaborban pl Centrumlab vagy Synlab 3000 Ft-ért néznek neked TSHt bármikor.
2020. ápr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!