Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt pajzsmirigy...

Terhesség alatt pajzsmirigy alulműkődés esetén a babának pótolni kell, túlműkődés esetén meg elvenni a pm hormonokoat gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

persze rajtam keresztül


tehát, ha pajzsmirigyem alulműkődik, mondjuk tsh 8. akkor itt gyógyszerrel még adagolják, mert akkor kevés pm hormont termel a szervezetem, amiből kevés jutna a babának.


túlműkőds esetén hogy van ez a folyamat? mondjuk tsh 0,01


Köszönöm a választ



2012. szept. 11. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, ez hogy működik, bár szerintem nekem már mindkét terhességem alatt és előtt is alul működhetett a pajzsmirigyem, csak senki nem figyelte az orvosok közül és nem azt hittem, hogy csak sima depresszióm van.

Na a lényeg, hogy nekem most tavasszal lett rá gyógyszerem és én emiatt is nem vállalok 3. babát, mert nem tudom, hogy ilyenkor mi a teendő, orvosokba nem nagyon bízom már, és nem szeretném, ha emiatt esetleg betegen születne meg a 3. babám.


Ez az én véleményem, sokat nem segítettem vele!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm azért a válaszod.

egyébként a gyógyszerrel kezelt betegség alatt babának nem lehet baja, mert gyógyszerrel megfelelő a hormonellátásod

2012. szept. 11. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem alul működik.Már jóval a terhességem előtt megvolt ez a betegségem,gyógyszert szedtem rá napi 1-et.És a terhességem alatt is ugyan ennyit kellett szednem,nem változtattak az adagoláson mivel az értékem se változott végig jó volt.A kislányom pedig makk egészségesen született.De az is igaz hogy előtte mindenképpen kezelni kell mert magas értékkel nem tudsz vagy nagyon nehezen esel teherbe.A túlműködéshez nem tudok hozzászólni.

1-nek!

Ha kezelve van a p.mirigyed és jók az értékeid nyugodtan vállalhatsz még egy babát,semmi baja nem lesz.

2012. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!