Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan komoly gyereknevelé...

Volt olyan komoly gyerekneveléssel kapcsolatos elved, amit egyből feladtál, ahogy gyereked lett és megtapasztaltad a valóságot?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 21:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

9 vagyok, kiegészítem ezzel:

- nem górom el a saját ruhatáram felújítására szánt pénzt gyerekruhára

- nem veszek meg ruhát, mosipelust, csam mert tetszik a mintája

- nem keverem a hétköznapi-benti, a koszolós-kinti és a programra, vendégségbe való darabokat

- nem őrizgetem a kinőtt darabokat

- gyerekjáték csak a gyerekszobában, gyerekruha a gyerekfogasra akasztott kabin kívül csak a gyerekruha polcon tartózkodhat

- minden játszás után együtt elpakoljuk a játékokat

2020. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
2 éves és fél éves lányaim vannak. Egy hónappal ezelőttig minden elvemhez tartottam magam. Aztán a "mindig higgadtan reagálok a dac-hisztikre" megdőlt. És még csak most kezdődik. :D
2020. ápr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Egyedul a cumi

De azt is halistennek 8 honapig hasznalta csak alvashoz

2020. ápr. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%
Mindig türelmes leszek és sosem kiabálok....
2020. ápr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kevés ilyen van, de nem azért, mert idilli az élet, hanem mert alacsonyan vannak az elvárásaim. Pontosabban kevés dolgot fogadok meg, csak a fontosakat, és azokhoz tényleg ragaszkodom. A legfontosabb, hogy úgy nevelem, hogy 20 év múlva a pszichológusnál ne azt kelljen mesélnie, mit csinált az anyja.


Inkább elképzeléseim voltak, pl hogy a kiságyban, saját ágyban alvás az alap, és ha átjön, simán visszaviszem. Aztán egy idő után fel sem ébredek rá.

2020. ápr. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
4 hónaposak a fiaim, egyelőre nem. De csak azért, mert megtanultam más anyukáktól, hogy feleslegesek az elvek. Talán annyi, hogy megfogadtam, hogy nem fogom őket egyformába öltöztetni. Ez persze még szülés előtt megdőlt, amikor vásároltam nekik.
2020. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%

Nincsenek nagyon elveim, szerintem mindig az adott helyzetből kell kihozni a legtöbbet, illetve én pártolom a koszt, a vásárlást, az együtt alvást, a modern technikát, az én időt, a mindenevésr(persze csak mértékkel mindet).


Azt mondtam, sosem fogom szidni, ez megdőlt, néha kb havonta nekem is kicsúszik a számon a “hogy lehetsz ilyen buta” . Okos gyerekem van, de nem figyel sokszor és impulzív, képes olyat elkövetni, hogy a fejem fogom, nem igaz, hogy az előbb egy kis einsteinnek hittem, erre most ugyanaz olyan szinten nem megy, hogy fel se ismeri kb a papírt.


Nem ütöm meg- Kétéves korában rácsaptam a popsijára, mikor harmadszor öntötte le direkt, rám nézve az ágyat tejjel. Azóta nem ütöm meg, pedig direkt rosszabbakat is tud produkálni, de akkor is megdőlt az elv.


Nekem mindig igazat fog mondani, mert sosem hibáztatom. Minden technikát bevetek, mégis sportot űz a hazudozásból, viccesnek tartja és el is titkol olyasmit, aminek tudja, hogy nem örülök, pedig azt követem, hogy “nincs semmi baj, nem volt szép, de mindenivel előfordul, kijavítjuk a hibát” A kijavítás elől akar mindig meglépni, ezt viszont nagyon betartatom, és segítek is benne, de még arra sem hajlandó, hogy pl a kiöntött tejbe beledobja a kéztörlőt, én meg majd feltörlöm.


Mindig meghallgatom és örülök, ha beszél velem- be nem áll a szája, logomán, magában is beszél, játék közben is, és folyamatosan kérdez, de marhaságokat és olyat is, amiket tud, vagy már 5x elmondtam és még mindig nem tudja. Nem is a válasz érdekli, csak hogy beszélhessen. Ami jó persze, de néha az agyamra megy, ezért van, hogy egy órás fürdőt veszek, mert ott nem szívesen van ruhában, nem szereti, ha vizes lesz.


Nem fogom be házimunkára kötelező jelleggel kicsiként- ez megdőlt, a szobáját segíteni kell rendben tartani, egyedül nem takarítok benne. Ilyenkor hiába szervezem játék, verseny köré a takarítást, panaszkodik, elégedetlenkedik és azt mondja ő a szolga a házban, akinek folyton csak takarítania kell. Kész vicc, mikor megkérem viccesen, hogy dobja ki azt a taknyos zsepit, mert kimásznak belőle a bacik és mindjárt elkapnak mindenkit nevetve, ő felvesz egy nyafogós vénasszony szerepet és rinyál.


Istenem mennyit rinyál, annyira utálom azt a viselkedését, tiszta nagyira ütött(amit aosem mondok, de gondolom)pedig én pozitív vagyok meg minden szr nevelési tippet születése óta alkalmazok, de egyszerűen ő ilyen, mindennel van valami baja és sokszor nehéz elviselnem a nyafogást.


Néha arra gondolok, hogy felveszem a napunkat és kielemettetem valakivel, hátha mégis az én hibám, csak nem veszem észre.


Egyébként nem tipikus gyerek, de amivel bajom van, azok pont a normál jegyei.

2020. ápr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már a fogantatáskor volt ilyen. Fennhangon hirdettem, hogy nem vagyok hajlandó gyereket vállalni, csak minimum 3 szobás lakásba.

Hát most 17 hetes terhes vagyok, egy hónapja költöztünk be a kétszobásba. Ezt sikerült megvenni.

Szerintem ez még csak a kezdet :D

2020. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem kiabalok, nem szidom.....minden egyes nap, minden oltozesnel mar kabatban es cipiben allok persze o akkor fog hozza jatszani a szobajaban es nem jon.

Minden este amikor elszunyokalok...anya korog a gyomrom,nagyon ehes vagyok, nem tudok az ehsegtol elaludni (elotte vacsoraztunk es igazabol nem is ehes csak megsutteti velem a bundaskenyeret).


Nagyon okos gyerek. Nem azert mert az enyem de tenyleg az. Persze ezt masoknaknak nem mutatja, mert szo szerint nem szol sebkihez sem egy szot sem. Itthin meg be nem all a szaja.


Megfogadtam hogy nincs tv...a fenét ninvs. Minden nap. Ugyanigy a telefonnal...a kis baratnojevel videotelefonal.


Azt is megfogadtam hogy nincs se kutya se macska (panelban lakunk kicsi erkellyel)....a kiscicat varjuk hogy megtanuljon enni,illetve kiskutyat keresek.


Minden nap fozok...ezt be is tartom.


Sajnos az otthonunk egy csatater. Nem pakol velem ossze mert o nem szolga. Komolyan mondom, hogy a hirosimai bombatamadas ehhez kepest semmi sem volt.pedig egesz nap pakolok, takaritok, kozben jatszok vele, fozok, dolgozom. Hordja ide oda a jatekokat, csigahazat, makkot. Elhitettem vele hogy nem dobom ki pedig kidobom...hiaba fogadtam meg jogy nem hazudok.

2020. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!