Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9hónap után miért érzi a...

9hónap után miért érzi a gyerek a hasban, hogy neki ki kell onnan jönnie, miközben jól érzi magát? Ez valami ösztön?

Figyelt kérdés
Mivel még gondolkodni nem tud,hogyan jön az neki,hogy meg kell születnie ? Természetes szülésről beszélek.Mert ugye senki nem emlékszik arra milyen volt születésünk előtt a fejlődésünk,mit miért tettünk.Ez valami tudatlan kódolt ösztönnek néz ki,vagy nem tudom.
2020. ápr. 25. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Jézusooom! Ez komoly kérdés? Hány éves vagy, 6?


Nem a gyerek dönti el, hogy ő most kiakar jönni. Ezt a mi testünk dönti el, hogy mikor jön a baba. Mint minden idegen testet, a szervezetünk egy idő után a babát is kilöki a testünkből. Nekünk nyilván a gyermekünk nem idegen, de a testünknek ebből a szempontból a magzat egy idegen test.

2020. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha jól tudom egy bizonyos hormon kiloki a babát.
2020. ápr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Kedves első, bakot lőttél...

[link]

2020. ápr. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Na jó, hogy nem a gyerek dönti el, hogy mikor akar megszületni, de azért nem olyan egyértelmű ez a kérdés, hogy olyan alap tudni rá a választ. Sőt, a pontos dologra, ami beindítja a szülést, még most sem tudják biztosan meghatározni.

A méhlepényben egy bizonyos fehérje aktivitása folyamatosan változik a terhesség során. Ez a fehérje szint a stresszhormon szinttel párhuzamosan növekedik, ezért nem jó, ha a kismama sokat idegeskedik (koraszülés veszélye áll fenn).


Véleményem szerint azonban nem egyetlen vegyület/hormon felelős a szülés beindulásáért, hanem sok tényező közrejátszik.

Az biztos, hogy a baba nem számolja a napokat. Szerintem szívesebben is maradna odabent :D

2020. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Te honnan tudod, hogy szarni kell? Számolod az evés után eltelt órákat? Nyilván nem. Csak érzed. Hát a baba is, meg az anya testi is érzi.
2020. ápr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem olyan alap erre a válasz. Gondolom arra vagy kíváncsi, hogy melyik indítja be. Nos azt én sem tudom, de nem a baba dönt úgy, ahogy a köznyelv mondja.
2020. ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem a gyerek érzi a hasban, hanem az oxitocin szint megemelkedik az anya testében, ami elindítja a méhösszehúzódásokat és ezáltal beindul a szülés.
2020. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!