Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hibákat követtél el a...

Milyen hibákat követtél el a gyermeknevelés során?

Figyelt kérdés
Volt olyan, hogy utólag rájöttél,hogy hú, ezt nem így kellett volna és még egyszer nem csinálnád úgy?
2010. júl. 28. 11:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8,23, én a 19,29-es válaszoló vagyok.

Az én lányomnak sosem kellett a cumi! 2 hónaposan megtalálta a hüvelykujját, akkor próbáltuk a cumit, de nem kellett, kiköpte, csak az ujja kellett. Majdnem 20 hónapos, még mindig szopja, de csak ha álmos, azzal altatja magát. Én jobb szeretem, mintha cumizna, így legalább éjjel is ha megébred, simán visszaaltatja magát, és nem ordít a cumiért. Ezen kívül nem szopja az ujját sehol máshol, csak itthon. Tehát nincs az, hogy ül a babakocsiban és szopja, vagy a játszótéren, stb...

Szóval én ujjszopás párti vagyok, mint cumi, örülök, hogy nem kell a lányomnak a cumi.

De ezt nem te fogod eldönteni, hogy cumi vagy ujj, hanem a babád :)

2010. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:23-os válaszolónak: Igen, pont ebből a megfontolásból adtam cumit. Én is cumis voltam kiskoromban, aztán amikor öcsém született, anyukám azt mondta, hogy neki nem ad cumit, mert elég volt engem leszoktatni róla, meg állandóan keresgélni, amikor bedobáltam az ágy alá, stb. Na én meg azt láttam, hogy öcsém 12 éves koráig szopta az ujját (szerintem titokban később is). Ezért adtam a fiamnak cumit. Nem akartam, hogy olyan legyen az ujja, mint az öcsémnek volt sokáig (állandóan fel volt ázva a hüvelykujja). De most mégis azt mondom, hogy inkább nem adnék a fiamnak cumit, ha újra lehetne kezdeni.

Ahogy látom, van olyan baba, akinek szüksége van arra, hogy a szájában legyen valami alváshoz (és mindegy, hogy ez cumi, ujjacska, cici), és erről nem is könnyen szokik le, és van olyan, akinek nincs. De az biztos, hogy önként és dalolva nem szoktatnám már rá egyikre sem.

2010. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem mumus a cumi, bár cumizik a fiam (20 hónapos), de nem egész nap, de inkább tegyük le pl. 3 évesen, mint az ujjszopásról leszoktatni. Engem 15 éves koromig nem lehetett. Minden este úgy aludtam el, állandóan ki volt ázva a hüvelykujjam...

ami nagyobb baj, hogy totál anyafüggő, mindent velem akar csinálni. A tesót tuti megtanítom arra, hogy egyedül is eljátszon. Nem kényesztetem agyon, még mindig nehéz megállni, hogy ne vegyek össze mindent. Korábban a nagyikhoz szoktatom, a fiamat még most sem lehet apán kívül rábízni senkire, nem is voltunk kettesben mióta megszületett sehol. ezt is elrontottuk.

Más nem nagyon van, mert egy nagyon okos, kedves kisfiú, mindenkit levesz a lábáról, szóval olyan nagyot nem hibáztunk, remélem nem is fogunk.

2010. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%
Kedves 08.23-as. Egyik gyermekem sem cumizott, és egyik sem találta meg az ujját, úgyhogy ez a probléma kimaradt az életemből. A sógoromék is elkövették a hibát, hogy kínkeservesen rászoktatták a kisfiukat a cumira (összecsavart textilpelenkával támasztották ki a cumit a szájához, hogy ne köpje ki) most pedig vért izzadva próbálják elvenni tőle, mert lassan ötéves lesz..szóval, csak ügyesen, és ne feledd, a kisbaba nem úgy születik, hogy tudja, hogy van cumi, meg ha sírok kicsit akkor úgyis adnak víz helyett inni teát..és még sorolhatnám az okosságokat.
2010. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a furcsa, kedves kérdező, hogy a kérdésed leszűkült a cumi-ujjszopás problémakörre. Amiket én hibának tartok magamon, azok ennél mélyebb, lelki dolgok. Néha görcsös vagyok, nem vagyok (főleg régebben) elég rugalmas a baba igényeihez. Türelmetlen vagyok, azt a pár alkalmat is, amikor rákiabáltam, ki lehetett volna kerülni. Néha nem tudom teljesen átadni magam neki, rá koncentrálni, mert foglalkoztatnak a saját dolgaim vagy a mindennapi teendők.
2010. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Igen, most páran már csak a cumis témáról írtak,de nyugodtan írjatok mást is, azért is emeltem ki a kérdést, hátha tanulságos lesz másnak is amiket írtok.
2010. júl. 31. 13:06
 17/23 anonim ***** válasza:
Én szivesen válaszolnék, de még nem tudom, mert csak 10,5 hónapos a fiam.Én visszatérnék erre a kérdésre mondjuk két év múlva.Biztos követtem el hibát de mivel első gyerek, így nincs viszonyítási alapom, majd ha lesz kistesó,meglátom.
2010. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hibát a szomszédban élő baráti házaspár követi el időről, időre. A szitu a következő: Apu nem engedi, hogy a kisfiú csináljon valamit. (pl. barackot egyen a kocsiban, utazás közben) Kisfiú nekiáll egy hangon közepes nagerősséggel vonyítani. Anyu jön, és kérdezősködik, mi történt. Apu elmondja, kisfiú vonyít tovább, majd Anyu a kisfiú előtt Apuhoz fordul: De most mért nem engeded meg neki, a múltkor sem volt semmi gond, amikor stb....Kisfiú felmászik Anyu ölébe, és elégedetten nyugtázza, hogy kis anyai segédlettel, de 1:0 a javára..

A szülők sose képviseljenek más álláspontot egy bizonyos ügyben a gyerek előtt.

2010. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

a második babámat nem fogom ölbe,ringatva altatni.be a kiságyba és aludjon maga.és nem fog velünk aludni az ágyunkban.sajnos ezzel sok problémám van a most 18 hós kislányommal.

nem adnék gyümilevet.inkább a víz lenne a fő szomj oltó.persze mértékkel lehetne őszilé,tea vagy bármi más folyadék is.a lányom mai napig nem issza a vizet,őszilé "függő",de azért este és éjszaka megissza az instant teákat.

nekünk a cumival nincs gond.cumizik,de szinte csak alváshoz kell neki.úgyhogy a másodiknak is adni fogok.

2010. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én amit biztos nem fogok a 2. babámnál, az hogy erőltetem bele az ételt. Most 3 éves a kisfiam, akibe kezdetektől fogva nagyon erőltettem a kaját, és ennek meg is lett a következménye. Iszonyú rossz evő lett. Bár most 3 éves és egy kicsit javult a helyzet, mióta hagyom hogy annyit egyen amennyi jólesik neki. Ha kell akkor 2 falat után hagyom, hogy felálljon, úgyis megéhezik pár óra múlva.
2010. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!